Porażenie mózgowe: inne problemy medyczne - omówienie tematu

Szczególne efekty porażenia mózgowego (CP) u osoby zależą od rodzaju i stopnia nasilenia, stopnia upośledzenia umysłowego oraz czy występują inne problemy zdrowotne czy inne powikłania.

Inne problemy zdrowotne

Problemy zdrowotne, które mogą wystąpić wraz z CP obejmują:

  • Napady padaczkowe . Wiele osób z porażeniem mózgowym ma napady padaczkowe, najczęściej u osób ze spastycznym półpłciowym CP (w których dotyczy ramienia i nogi po tej samej stronie ciała) i całkowitego ciała CP. Dzieci z CP zwykle mają pierwsze zajęcia w wieku od 2 do 6 lat.
  • Problemy z widzeniem . Osoby z porażeniem mózgowym często mają problemy ze wzrokiem wynikające z problemów z mięśniami, które kontrolują ruchy oczu. Problemy ze wzrokiem obejmują strabismus, nystagmus, amblyopia i krótkowzroczność.
  • Ubytek słuchu . Problemy ze słuchem są częste u porażonych mózgów. Częściej występują u osób, u których CP powodował zakażenie wirusowe (takie jak różyczka) przed urodzeniem lub u osób, u których wystąpił dyskinek CP.
  • Problemy z mową . Niektórzy ludzie z porażeniem mózgowym mogą mieć trudności z mówieniem z powodu problemów przenoszących język i szumy głosowe. Mogą mieć problemy z wyrazami i / lub mają problemy z czytaniem.
  • upośledzenie intelektualne . Występuje u niektórych osób mających CP. Jest to najczęściej występujące u osób, które mają całkowity CP, co w pewnym stopniu wpływa na całe ciało lub u osób, które również mają napady padaczkowe. Czasami niepełnosprawność ma większy wpływ na życie człowieka niż porażenie mózgowe. U osób przed rozpoznaniem porażenia mózgowego mogą być wykryte umiarkowane stopnie niepełnosprawności intelektualnej lub uczenia się przez całe dzieci.

Powikłania

Powłoki mogą wystąpić również z CP, takie jak:

  • Mogą wystąpić problemy ze stawami. mogą stale występować stawy sztywne (kontrakty) i wysunięte biodra. Ponadto, niektóre preteens, nastolatki i młodzi dorośli mają nieprawidłowe krzywe w kręgosłupie (skolioza).
  • Problemy z jelitą i pęcherza moczowego. stołki mogą stać się trudne i trudne do przebycia i mogą powodować ból. Problemy z pęcherzami mogą powodować moczenie nocne lub nietrzymanie dnia.
  • Choking. osoby z CP mogą kaszleć, gagować i zadławić się podczas jedzenia. Mogą wdychać jedzenie do płuc, co może powodować zapalenie płuc. Osoby z całkowitym porażeniem mózgowym są najbardziej narażone na zatkanie i dławienie.
  • Kwas refluksowy (GERD). Kwas żołądkowy przemywający do przełyku (refluks żołądkowo-przełykowy lub GERD) może powodować ból, podrażnienie i krwawienie.
  • Problemy związane ze wzrostem wzrostu spowolnionego wzrostu mogą być spowodowane złym odżywieniem lub uszkodzeniami niektórych części mózgu: niemowlęta z CP mogą nie przybierać na wadze w takim samym tempie, co inne niemowlęta w ich wieku, małe dzieci z CP mogą Może być mniejsza od średniej, nastolatki 'rozwój seksualny może być wolniejszy niż normalnie, mogą pojawić się inne problemy wzrostu, takie jak mięśnie zaciskające się wokół długich kości nóg, co może prowadzić do jednej krótszej nogawki, co sprawia, że ​​trudne jest chodzenie>