Zamknięcie pochwy (usunięcie pochwy)

Przegląd chirurgii

Zamknięcie pochwy to zabieg wykonany dla starszej kobiety, której macica przesunęła się z naturalnego położenia, aby wcisnąć niewygodne do pochwy (wypadanie macicy). To ta procedura może być również wykonana, jeśli pochwa pochwy poważnie ugina się lub spada do kanału pochwy (pochwy pochwy) w tym zabiegu, pochwa jest zaszyta, więc tylko wtedy, gdy kobieta nie chce seksualnego stosunku płciowego .

Zanikanie pochwy dokonuje się przez usunięcie całej wykładziny pochwy, z wyjątkiem <2,5> 4 cm do 1,5 cm (3,81 cm) . Następnie pochwy są szyte. Jeśli macica jest nadal obecna, w pochwie otwiera się niewielki otwór, aby płyny odpłynęły z macicy.

ponieważ usuwanie pochwy jest stosunkowo krótką procedurą chirurgiczną, można to zrobić, gdy kobieta ma jedno lub więcej ciężkich długoterminowych (przewlekłych) stanów chorobowych, takich jak astma lub choroby serca, które powodują, że dłuższa procedura staje się bardziej zagrożona .

Osłabienie narządów miednicy: czy mam operację?

Czego można się spodziewać po zabiegu

Ogólne, regionalne lub lokalne znieczulenie może być użyte do usunięcia pochwy. Możesz pozostać w szpitalu od 1 do 2 dni. Prawdopodobnie będziesz w stanie wrócić do normalnych zajęć w ciągu około 4 tygodni, ale może się to znacznie różnić. Unikaj wysiłku przez pierwsze dwa tygodnie i stopniowo zwiększaj poziom aktywności.

Dlaczego to się robi

Usunięcie pochwy spowodowane jest poważną utratą powikłania macicy lub pochwy u starszej kobiety, która już nie chce seksualnego stosunku lub którego inne przewlekłe problemy ze zdrowiem wydłużają dłuższe zabiegi chirurgiczne.

Jak to działa

ZakaŜenie pochwy jest skutecznym leczeniem pochwy lub pochwy. Czasami wykonuje się chirurgiczną procedurę nietrzymania moczu w tym samym czasie.

Ryzyko

Powikłania zaparcia pochwy są rzadkie.

Co o tym myśleć

Głównym punktem likwidacji pochwy jest szybkość i prostota. Ta procedura zazwyczaj jest najlepsza u kobiet, u których występują przewlekłe schorzenia, ponieważ bardziej rozbudowana lub skomplikowana operacja może być niebezpieczna.

Uzupełnij formularz informacji o chirurgii (PDF) (co to jest dokument PDF?) , aby pomóc Ci przygotować się na tę operację.

Kredyty

Przez Pracowita bez opieki zdrowotnej

Główny recenzent medyczny Sarah marshall, MD - medycyna rodzinna
Specjalistyczny recenzent medyczny Femi olatunbosun, MB, FRCSC - położnictwo i ginekologia

Aktualne od 20 lutego 2015 r.