Wskazówki dotyczące pomocy kobietom radzić sobie

13 marca 2000 (Filadelfia) - Kobiety, które mają poważną chorobę lub chorobę bliskiej osoby, często czują się odizolowane lub niezdolne do wypełnienia wielu ról i obowiązków w rodzinie. W badaniu opublikowanym w styczniu 2000 roku Nauki społeczne i medycyna przeanalizowano, w jaki sposób pary radziły sobie z poważną chorobą. Autorzy badań, Laurel Northouse i współpracownicy pielęgniarki z Uniwersytetu w Michigan, stwierdzili, że zarówno kobiety, które są poważnie chore, jak i te, które dbają o umęczonych małżonków, cierpią na większe emocje emocjonalne i mniej satysfakcjonują w swoich małżeństwach Niż mężczyźni lub opiekunowie.

Jak możesz jako kobieca pacjentka lub opiekuna lepiej radzić sobie ze stresem i emocjami, z którymi się zmagasz? Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci życie:

  • Wybierz pracowników służby zdrowia, którzy są wrażliwi na niechęć wielu kobiet, aby poprosić o pomoc w trakcie 'poważnej choroby' swoich lub swoich partnerów.
  • Znajdź jak najwięcej informacji medycznych, jak to tylko możliwe, aby nie czuć się w ciemności tego, na co się stoi.
  • Spodziewaj się doświadczania pewnego stopnia emocjonalnego niepokoju, dzieląc te uczucia z pomocnymi profesjonalistami, Przyjaciele lub inni opiekunowie poprzez grupy wsparcia sponsorowane przez Well Spouse Foundation lub inne organizacje mogą pomóc zmniejszyć poczucie izolacji.
  • Porozmawiaj ze swoim partnerem. Podczas gdy wiele kobiet ma tendencję do unikania dzielenia emocji z chorymi lub Opiekunowie małżonkowie z obawy przed obciążeniem ich, co może sprawić, że para zbliży się emocjonalnie, pomoże zachować intymne powiązanie małżeńskie i zmniejszyć stres sytuacji medycznej.
  • Nie poczekaj, aż inni podejdą Przekazać do wolontariatu. Dokonaj szczególnych próśb o konkretne osoby, aby konkretnie pomóc.
  • Jeśli opieka nad dziećmi staje się zbyt przytłaczająca, zwróć się do innych członków rodziny o częstsze rozmawianie. Poszukaj pomocy specjalistów, aby zaproponować alternatywne sposoby opieki nad chorym partnerem, włączając w to zwiększenie opieki nad pielęgniarkami w domu, korzystanie z programów leczenia dziennego, a nawet rozważenie tymczasowego pobytu w domu opieki.

Barry Jacobs, PsyD, psycholog kliniczny i terapeuta rodziny, jest Associate Director of Behavioral Sciences dla Crozer-Keystone Family Practice Residency Program w Springfield w Penn. I specjalizuje się w leczeniu rodzin radzących sobie z chorobami medycznymi>

Julie Mayer, PsyD, jest psychologiem klinicznym w prywatnej praktyce w Media i Bala Cynwyd, Penn, specjalizująca się w psychoterapii kobiet walczących z zaburzeniami odżywiania i urazem seksualnym.