Zwykły cykl menstruacyjny - objawy cyklu menstruacyjnego i krwawienie

Trzymaj kalendarz i oznaczaj dzień rozpoczęcia miesiączki każdego miesiąca. Jeśli cykl jest prawidłowy, może pomóc Ci przewidzieć, kiedy będziesz mieć następny okres.

Jeśli próbujesz dowiedzieć się, czy masz objawy przedmiesiączkowe, pomocne może być zachowanie dziennego pamiętnika przedmiesiączkowego (co to jest dokument PDF ?) .

Możesz poprawić zdolność organizmu do radzenia sobie ze zmianami miesiączkowymi poprzez regularne ćwiczenia, jedzenie zdrowej diety, ograniczenie spożycia alkoholu i kofeiny oraz zmniejszenie stresu. Lekarstwa na leki bez recepty mogą również pomóc w zmniejszeniu niektórych objawów.

Medycyna na ból brzucha i krwawienie miesiączkowe

Spróbuj zastosować lek bez recepty, aby złagodzić ból i krwawienie. Zacznij przyjmować zalecaną dawkę leku przeciwbólowego, gdy objawy się zaczną lub 1 dzień przed rozpoczęciem miesiączki. Jeśli próbujesz zajść w ciążę, skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku. Być bezpieczne z lekami. Przeczytaj i postępuj zgodnie z wszystkimi instrukcjami na etykiecie.

 • Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAIds), takie jak ibuprofen (na przykład advil), zmniejszają skurcze menstruacyjne, bóle i krwawienia poprzez obniżenie poziomu prostaglandyny hormonalnej.
 • jeśli NSAIds nie łagodzą bólu, spróbuj acetaminofenu, takiego jak tylenol.
 • Weź lek tak długo, jak objawy zwykle ustępują, jeśli nie przyjmujesz leku.

należy postępować zgodnie z wszystkimi etykietami i wskazówkami. Nie przyjmuj aspiryny w wieku poniżej 20 ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu reye.

Dodatkowe sposoby złagodzenia skurczów menstruacyjnych

 • Podgrzej ciepło do brzucha za pomocą wkładu grzewczego lub butelki z gorącą wodą lub weź ciepłą kąpiel. Ciepło poprawia przepływ krwi i może zmniejszyć ból miednicy.
 • Położyć się i podnieść nogi, kładąc poduszkę pod kolana.
 • Połóż się z boku i przyciągnij kolana do piersi. Pomoże to zmniejszyć ciśnienie wsteczne.
 • Regularnie ćwicz. Poprawia to przepływ krwi, powoduje endorfiny bólu i może zmniejszyć ból.
 • Jeśli masz ból pochwy z skurczami, spróbuj użyć tamponów zamiast tamponów.

Więcej informacji na temat leczenia skurczów menstruacyjnych znajdziesz w:

Cykl menstruacyjny: radzenie sobie z skurczami.

Zarządzanie krwawieniem miesiączkowym

Możesz wybrać jedną z szeregu poduszek, tamponów lub menstruacyjnych kubków w celu zapobiegania krwawieniom miesiączkowym. Postępuj zgodnie ze wskazówkami dołączonymi do wybranego produktu.

 • Podkładki są od cienkich i lekkich do grubych i superabsorbentów. Chronią ubranie, z tamponem lub bez niego. Poduszki mogą być najlepszym wyborem do użycia w nocy.
 • Tampony są od małych do dużych, dla lekkich i ciężkich. Można umieścić tampon w pochwie za pomocą szczupłej rurki (zapakowanej razem z tamponem) lub przez wsunięcie jej palcem. Należy zmienić tampon co najmniej co 4 do 8 godzin. Zapobiega to wyciekom i infekcji.
 • Moczowe kubki są wkładane do pochwy w celu gromadzenia się miesiączkowego przepływu. Usunąć puchar menstruacyjny, aby go wylać. Niektóre są jednorazowe, a niektóre mogą być myte i używane ponownie.

Niezależnie od tego, z której korzystasz, pamiętaj o regularnej zmianie. Tampony lub menstruacyjne kubki są idealne do ćwiczeń, które nie są praktyczne, takie jak pływanie, powinny być co najmniej co 4 do 8 godzin, a więc mogą nie działać tak dobrze w nocy. Odpowiednie produkty dla Ciebie.