8 kroków na zdrowe życie jesienią

W miarę jak krótsze dni i spadek temperatury zmienia się w powietrzu. To sprawia, że ​​spedzają czas na odnowę i świeże początki. Czas na dokładne dostrojenie zdrowia poprzez wprowadzenie jednej lub dwóch małych zmian, które przynoszą duże wyniki.

WebMD zwróciła się do ekspertów z dziedziny dietetyków, fitnessu, wzroku (i nie tylko), aby uzyskać najlepszy pomysł na zdrowe życie jesienią tego roku. Oto co sugerowali:

1. Niech fasola będzie częścią twojej diety

Jeśli zrobisz jedną rzecz, aby poprawić swoją dietę jesienią tego roku, zjedz 3 kubki fasoli każdego tygodnia. Oprócz jedzenia komfortu, fasola dodaje smaku i tekstury do zup, chili i musztardy. Oni też są wielką przekąską sałatki.

Fasola jest bogata w białko, żelazo, kwas foliowy, błonnik i potas. Więc wybierz fasolę, fasolę, limę, czerń, garbanzo, pinto i inne - i ciesz się.

2. Rozbroić stres z przyjaźnią

Spadek to dobry czas, aby się spotkać po letnim rozproszeniu wakacji i zajęć - świetnie się bawić z przyjaciółmi.

Uspokój stres, kontaktując się osobiście lub telefonicznie z kimś, z czym się troszczysz, kogoś, z kim nie rozmawiałeś przez chwilę, ponieważ życie stało się przeszkodą, pozytywne emocje sprawią, że poczujesz się dobrze, a kiedy radość i stres Spotkać się, radość wygrała.

3. Być delikatnym zębami

Jeśli zrobisz jedną rzecz, aby poprawić zdrowie jamy ustnej tej jesieni, odwróć nowy liść przez zrzucanie nawyków, które są ciężkie na zębach.

To nie znaczy więcej żucia na lodzie lub popcorn jądra. Lód jest kryształem i emalią zęba jest kryształem - gdy obaj spotykają się, jeden z nich musi dać. Czasami jest to ząb. Jądra popcornu mogą złamać zęby lub wypełniacze, a kadłub, jeśli znajduje się w tkance gumy, może podrażniać i powodować bakterie buildup.

4. Bawić się z fitness

Zwiększ swoją kondycję jesienią: spróbuj mniej konwencjonalnego treningu, aby spróbować swojego schematu.

Wyrwuj się z rutynowych siłowni, biorąc klasę tańca towarzyskiego lub ćwiczenia umysłowo-ciała, takie jak joga, pilates lub tai chi. Będzie się energetyzować i bardziej trzymać się tego.

5. Kontrola: oczy mają to

Jeśli zrobisz jedną z rzeczy, aby poprawić swoją wizję, weź ze sobą dowody od dzieci, które często potrzebują egzaminów wizyjnych z powrotem do szkoły. Zaplanuj checkup z lekarzem okulistyki.

Kompleksowy egzamin powinien obejmować ocenę tego, jak jasno widać, jak dobrze współpracują twoje oczy i ocenę ogólnego stanu zdrowia oczu.

6. Zdrowie serca: znać swoje numery

Daj zdrowie serca w tej jesieni, wykorzystaj sezonowe zmysły odnowy, aby skupić się na profilaktyce.

Oznacza to planowanie spotkania z lekarzem, aby sprawdzić ciśnienie krwi i cholesterol, a także sprawdzić, czy stężenie glukozy we krwi jest zdrowe. Wiedząc, że Twoje numery pomogą Ci zrozumieć osobiste ryzyko wystąpienia chorób serca.

7. Rozgrzewać się winem

Zróżnicowanie wyboru alkoholu przy użyciu lampy wina stołowego w temperaturze pokojowej. Ciepły napój zjedzie zrelaksować się, a wino, szczególnie czerwone, ma korzyści dla zdrowia serca.

Pamiętaj, że standardowy kieliszek wina to zaledwie 4 uncje. Kobiety w ciąży i inne osoby z przyczyn zdrowotnych, które nie powinny pić, powinny wstrzymać się od stosowania leku.

8. Zsynchronizuj swój sen

ZarzĘ ... dzaj bardziej wymagajĘ ... cymi harmonogramami upadku, synchronizujĘ ... c czas budzenia zewnę trznego z budzikiem do ś rodowiska zewnę trznego.

Rano wyjdź na zewnątrz w ciągu 5 minut po wstaniu i odsłonięciu się na jasne światło przez 30 minut. W nocy, unikaj jasnego światła w ciągu dwóch lub trzech godzin przed snem, ponieważ może opóźnić twój początek snu. To sprawi, że będziesz czujny rano i sprawi, że będziesz spać przed snem.

Nadszedł czas na odnowienie siebie! Wypróbuj te osiem prostych wskazówek, które zachęcają do zdrowia - 'z pewnością dać ci nowy początek tej jesieni'.