Gadżety uśpienia, aplikacje i porady: alarmy, biały hałas, lawenda i inne

Nie możesz spać, więc włącz białą szmatę, wsuń się na maseczkę z oczami i spritz trochę rozprysku lawendy w powietrzu. Czy nabierzesz teraz trochę przymkniętych oczu? Może - ale może nie.

Żądamy snu, a przecież większość z nas tego nie wystarczy. Ci, którzy starają się często, nie dostają jakościowego drzemki. W rzeczywistości, 43\% Amerykanów w wieku od 13 do 64 lat twierdzi, że rzadko lub nigdy nie śpią w nocy w dni powszednie, zgodnie z niedawną ankietą przeprowadzoną przez krajową fundację snu.

Wielu ludzi patrzy na gadżety, które pomagają im uzyskać ZZzs, ale zabawa, ponieważ mogą być, nie zastępują dobrych nawyków snu, jak chodzić spać w tym samym czasie każdej nocy, minimalizując kofeinę i relaks przed snem.

'gadżety mogą być pomocne, ale ich skuteczność nie zastępuje świadomości snu, dobrego snu i higieny cyrkowej', mówi gianluca tosini, MD, dyrektor rytmu okołodobowego i programu zaburzeń snu w instytucie neurochirurgii i prezes departamentu Farmakologia w szkole wyższej medycyny w Atlanta.

Mimo to, niektóre urządzenia mogą pomóc, a przynajmniej wywołać efekt wywołujący sen. Oto niektóre z gadżetów i urządzeń wysokiej i niskiej technologii, które mogą sprzyjać dobrym snom.

Wyłączenie hałasu

Dla większości ludzi cichy pokój jest niezbędny do dobrego snu. Ale uzyskanie tego spokoju nie zawsze jest łatwe. Oto niektóre gadżety, które mogą pomóc:

  • Białe hałasy i aplikacje. czy to są dźwięki deszczu, trzaskanie grzmotem czy uderzenie kopytami konia, biały szum może pomóc dostroić dźwięki, które mogą zakłócić sen. 'Biały hałas jest idealny, aby pomóc w zablokowaniu hałasu', mówi Shelby freedman harris, psyD, dyrektor programu medycyny snu Sleep Sleep w centrum medycznym montefiore w Nowym Jorku. Harris mówi, że preferuje maszyny do aplikacji, ponieważ hałas na maszynach jest łagodniejszy.
  • Muzyka. odtwarzanie muzyki, która się rozluźnia może promować lepszy sen. Helene Emsellem, MD, dyrektor ośrodka zaburzeń snu i budzenia w bethesda, md. I autor Drzemki lub utraty: 10 nie-wojennych sposobów na poprawienie nastrojów snu nastolatków , zaleca tworzenie listy odtwarzania Na odtwarzaczu MP3 kojących piosenek, czy to hard rock, blues czy jazz - co cię rozluźnia.
  • zatyczki do uszu są tanie i łatwe, a faktycznie działają, mówią eksperci. 'Mam wielu pacjentów, którzy używają zatyczki do uszu, aby zapobiec hałasowi chrapania partnerów', mówi harris. 'Silikonowe zatyczki do uszu często lepiej blokują hałas niż zwykłe piankowe'.

Poznaj swój sen

W społeczeństwie, które pragnie informacji, niektórzy ludzie chcą dokładnie wiedzieć, jak dobrze śpią. To właśnie tam wchodzą monitory snu, które pozwalają stwierdzić, jaki etap snu pojawia się w 3:00, dokładnie tyle samo snu, ile masz czasu na sen i najlepszy czas wstać.

Wiedząc o swoich wzorcach, możesz skonstruować czas, w którym wstajesz, więc nie obudzisz się podczas głębokiego snu, mówi emsellem. 'Ale musisz mieć pojęcie, dlaczego chcesz tego typu informacji'.

Na przykład, jeśli jesteś kimś, kto czuje się często bezsennie, te urządzenia mogą pomóc zrozumieć dlaczego.

Ale zanim kupisz jeden z tych gadżetów, które mogą kosztować kilkaset dolarów, spróbuj pójść spać w tym samym czasie każdej nocy i wstać w tym samym czasie każdego ranka, mówi emsellem. Te monitory snu różnią się od opasek na nadgarstek, na przykład, które dają Ci poczucie, jak dużo śpisz, ale nie możesz powiedzieć, jak głęboki jest Twój sen.

Właściwe przebudzenie

Dla niektórych osób, wzrastanie nie jest momentem błyszczącym. Wprowadź inteligentne zegary, które wydostaną cię z łóżka w sposób odpowiedni do Twojego stylu przebudzenia.

Jeśli masz skłonność do naciśnięcia przycisku drzemki i przyśpieszenia, warto rozważyć zegary alarmowe, które zmuszają cię do wysiadania z łóżka, aby je wyłączyć.

'są bardzo nowatorskie i są skuteczne w przypadku osób, które wyłączyły alarmy i nie pamiętały, że się wyłączyli', mówi Robert Oexman, DC, dyrektor snu, aby żyć instytutem w joplin, mo. 'Czas potrzebny na wyłączenie alarmu z pokoju sprawi, że czas się obudzi.'

Ale jeśli wolisz delikatne uderzenie, możesz rozważyć budzik, który rozbłyskuje dźwiękiem natury lub rozjaśnia się stopniowo i naśladuje wschód słońca. 'Niektórzy pacjenci czują się bardziej komfortowo przy stopniowym oświetleniu i są traumatyczni przez nagłe światło', mówi emsellem. 'Jeśli masz czas budzenia się o 5:30, gdy światło zaczyna się stopniowo, może być ulgą.'

Jeśli jesteś typem, który nienawidzi wzroku z głębokiego snu, rozważyć zegarek lub zegar, który monitoruje Twój ruch i budzi Cię, gdy nie jesteś w głębokim śnie. 'Ludzie często donoszą, że budzimy się we śnie, a nie we śnie', mówi oexman

Wszystko w atmosferze

Komfortowy pokój idzie daleko w kierunku dobrego snu. Wśród sposobów na zwiększenie komfortu:

  • Lavender. od lat, lawenda została zaproszona jako relaksujący zapach, który może wywołać sen. Badania przeprowadzone w 2005 roku w uczelni wesleyan wykazały, że ludzie, którzy wzięli wąch lawendy, mieli lepszy sen niż ci, którzy pachniały wodą destylowaną. 'Powodem jest to, że jest ono źle zrozumiane, ale może działać jako środek rozluźniający przed snem', mówi oxeman. Zaleca użycie wonnych lawendowych soli do kąpieli, szamponów lub lotionów, lub spalanie kadzidła lawendy na 30 minut przed snem. Nie fanem lawendy? Znajdź zapach, który Cię koi, mówi emsellem.
  • Maski oczu. za dużo światła tłumi produkcję melatoniny, hormonu niezbędnego do rozpoczęcia i utrzymania snu - mówi oexman. 'Maski do oczu są świetnym narzędziem w eliminowaniu źródeł światła - takich jak światło zewnętrzne i światła z zegarów i nocnych świateł - a także zwiększenie jakości snu' - mówi. 'Maski do oczu są świetną terapią podczas podróży i pobytu w pomieszczeniach, w których nie można kontrolować źródeł światła'. Wystarczy, że zastosujesz taki, który pasuje do wygodnie. 'Jeśli jest niewygodne, bardziej prawdopodobne jest, że będzie miało przeciwny skutek', mówi tosini.
  • Kolory w pokoju . Jeśli chodzi o sen, niektóre kolory są zdecydowanie bardziej kojąco niż inne. 'Sypialnia powinna być uspokajającym i przyjemnym otoczeniem', mówi harris. 'Najlepsze kolory to miękkie bluesy, purpury i ciepłe neutralne'. Jeśli lubisz jasne kolory, takie jak żółty, przejdź do miękkiego odcienia, który może być bardziej uspokajający, mówi.