Nawyki, które mogą powodować zaparcia

Jeśli kiedykolwiek byłeś zaparowany, wiesz, jak to jest niewygodne, chociaż środki przeczyszczające mogą zapewnić krótkotrwałą poprawę, a niektóre zmiany stylu życia mogą pomóc rozwiązać problem na dobre. Poniżej eksperci medycyny ważą się na siedem nawyków Należy unikać poprawy zdrowia układu pokarmowego.

1. Bezczynność i zaparcia

Brak wysiłku powoduje nie tylko zwiększenie masy ciała i inne problemy zdrowotne, ale także może wpływać na trawienie. 'Najbardziej martwię się tym, że' siedzący tryb życia jest tym, o czym najbardziej się martwię ', mówi dr G. richard locke III, gastroenterolog z kliniką Mayo w Rochester, MN. Nikt nie wie dlaczego, mówi, ale nieaktywny może powodować zaparcia.

Co możesz zrobić: 'najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby poruszyć jelita, obudź się, zjedz prawdziwy posiłek i wykonaj czynności na niskim poziomie', mówi locke WHTT. To nie musi być rygorystyczne ćwiczenia, mówi on przemieszczanie ciała codziennie poprawia zdrowie układu trawiennego.

2. Dieta o niskiej zawartości włókna spowalnia trawienie

Włókno jest materiałem w roślinnym pokarmie, którego ciało nie może trawić, a to jest ważne dla dobrego trawienia. 'To przechodzi przez ciebie i daje ci coś do utworzenia taboretu', mówi locke. Jeśli nie masz wystarczającej ilości błonnika w swojej diecie, stołki mogą stać się małe, suche i twarde.

Co możesz zrobić: jedzenie większej ilości błonnika zwiększa ilość stolców, co czyni je łagodniejszym i łatwiejszym do przechodzenia. Aby uzyskać więcej błonnika w swojej diecie, jeść więcej owoców i warzyw, roślin strączkowych i fasoli oraz pełnych ziaren. Prostą zasadą jest wypełnienie pół talerza owocami i warzywami w każdym posiłku. Również zawsze wybierać pieczywo pełnoziarniste i zboża oraz jeden lub dwa posiłki w tygodniu z fasolą lub roślinami strączkowymi. Stopniowo dodawanie błonnika do swojej diety (i należy pić dużo wody) pomoże zapobiec wzdęcie i gazy. Rozważ dodatek z włókna, jeśli powyższe metody nie wydają się pomocne.

3. Nie picie wystarczającej ilości płynów powoduje zaparcia

W przypadku odwodnienia organizm ma mniej płynów, aby utrzymać stołki miękkie. Można je odwodnić i nie wiedzieć - szczególnie w upalnych dniach.

'ludzie naprawdę nie rozumieją objawów odwodnienia', mówi faten aberra, MD, MSCE, adiunkt medycyny na uniwersytecie pennsylvania system opieki zdrowotnej 'może to być tak proste, jak zmęczenie - niekoniecznie to umiera Pragnienie posiadania wody. To może być bardzo subtelne. '

Co możesz zrobić: nie trzeba koniecznie pić 6 szklanek wody dziennie, aby zapobiec zaparciom, aberra mówi, kluczem jest picie wystarczająco dużo, abyś nie czuł się spragniony. Możesz też powiedzieć, że masz wystarczająco dużo płynów, jeśli mocz jest jasny lub jasnożółty, a to nie jest woda, sok jest w porządku, jeśli tylko będziesz pilnował, ile masz kalorii. Aberra sugeruje również ograniczenie spożywania alkoholu i kofeiny, ponieważ mogą powodować utratę płynów przez oddawanie moczu

4. Śmieciowe jedzenie i zdrowie układu pokarmowego

Kiedy jeść fast-food, wydasz kapitał kalorii na produkty o niskiej zawartości błonnika i składników odżywczych, o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru. I wszystko, co tłuszcz i zbyt mało włókna może powodować nerwy trawienne. 'Wiemy, że tłuszcz ma tendencję do spowolnienia jelit, ponieważ jelita stara się jak najlepiej, aby uzyskać wszystkie kalorie, które może z tłuszczu', mówi locke.

Co możesz zrobić: Nie musisz rezygnować z ulubionych potraw - musisz wymyślić zdrowe substytuty, zamiast zamawiać pizzę, zrób własny z zakupionym w sklepie, Pszennej skorupie przykrytej serem niskotłuszczowym i dużą ilością warzyw. Zastąpić fast-food burgera i frytkami z pieczonymi frytkami ziemniaczanymi i indykiem lub czarnymi fasolkami w bułce z pełnej pszenicy.

5 Suplementy OTC: zaskakująca przyczyna zaparowania

Czy wiesz, że suplementy OTC mogą wpływać na zdrowie układu pokarmowego? Żelazo i wapń to dwa główne czynniki według Aberry.

Co możesz zrobić: Jedzenie zrównoważonych, zdrowych posiłków pomaga uzyskać wszystkie niezbędne witaminy i minerały z pożywienia. Jednakże, że nie wystarczy dla osób z niedokrwistością lub kobiet, które chcą zapobiegać utracie kości. W celu przeciwdziałania zaparciom żelaza lub suplementów wapnia, aberra sugeruje obejście. Spróbuj dodać coś do swojej diety, która zwiększa podatność na ruchy jelit, takie jak sok z suszonych śliwek i produkty wysokiej zawartości błonnika.

6. Nadużywanie środków przeczyszczających może powodować trudne do leczenia zaparcia

Nadużywanie środków pobudzających przeczyszczanie może prowadzić do uzależnienia, mówi ira hanan, MD, profesor medycyny uniwersyteckiej w ośrodku medycznym chicago. Przy użyciu tych środków przeczyszczających codziennie może powodować, że dwukropek stracił zdolność przemieszczania się rzeczy, mówi. Nadużywanie enem może mieć ten sam skutek, dlatego unikaj stosowania przewlekle środków pobudzających przeczyszczanie i enematy. 'Ostatecznie powodują całkowitą zależność i zaparcia mogą być bardzo trudne w leczeniu', mówi.

Co możesz zrobić: Przede wszystkim zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz środków przeczyszczających. 'Wielu ludzi uważa, że ​​dzienny ruch jelit jest normą. Rozważymy wszystko od trzech ruchów jelit tygodniowo trzy razy dziennie' - mówi locke. Jeśli dieta i ćwiczenia zmieniają się, porozmawiaj z lekarzem na temat stosowania suplementów błonowych, problem związany z błonnikiem dla niektórych osób może powodować wzdęcie i wypróżnienie. Leki przeczyszczające zawierające glikol polietylenowy mogą być także bezpiecznie stosowane w sposób bardziej regularny, Mówi.

7. 'Trzymanie go' jest złe dla Twojego trawienia Czuje się nieśmiały przy użyciu łazienki biurowej? A nie fanem toalet publicznych? 'Niektórzy ludzie chętnie wracają do domu', mówi Stein, asystentka medycyny w szpitalu Johna Hopkinsa w hrabstwie Baltimore w stanie Maryland, niestety ignorując apel jest źle Dla zdrowia układu pokarmowego 'utrzymywanie lub utrzymywanie rzeczy dłużej niż to, co do których można mieć negatywny wpływ, naturalne sygnały, które słyszysz, aby powiedzieć, kiedy musisz jechać, mogą zostać wygaszone', mówi.

Co możesz zrobić: Stein radzi, starając się znaleźć miejsce i czas, aby mieć wypróżnienia. Na przykład skorzystaj z łazienki w holu, a nie z biura szefa.