Leczenie niskiego popędu płciowego u kobiet

Firmy farmaceutyczne od dawna próbują zrobić lek, który może podsycać libido kobiety. Do tej pory FDA nie zatwierdziła żadnego leku w tym celu.

'Nie ma' jednego rozmiaru pasuje do wszystkich 'leków na zaburzenia seksualne', mówi bat sheva marcus, phD, dyrektor kliniczny ośrodka zdrowia seksualnego kobiet w Nowym Jorku.

Mimo to istnieją skuteczne zabiegi i nie są w butelce.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, co się dzieje.

Co powoduje problem?

Kiedy dbasz o siebie fizycznie i emocjonalnie, a kiedy jesteś w dobrym związku, Twój seks poprowadzi się lepiej niż kiedy nie jesteś.

Niektóre rzeczy, które mogą zaszkodzić kobiecie, obejmują:

  • problemy fizyczne, w tym zmiany hormonalne związane z menopauzą lub porodem lub problemy z tarczycą.
  • Stres stresowy, w tym w Twoim związku.
  • Depresji lub innych problemów ze zdrowiem psychicznym.
  • Niektóre leki na receptę mogą również wpływać na libido, w tym niektóre rodzaje leków przeciwdepresyjnych, pigułki antykoncepcyjne, leki przeciwlękowe i leki przeciwciśkowe.

Zazwyczaj nie chodzi o jedną rzecz. Problemy te mogą mieć wpływ na siebie nawzajem.

'jeśli masz ból podczas seksu, na przykład z upływem czasu możesz mieć niski poziom pożądania seksualnego', mówi leah millheiser, MD, dyrektor programu seksualnego kobiet w Stanford University School of Medicine.

Odnawianie libido

Porozmawiaj z lekarzem lub doradcą o tym, co przechodzi.

', na przykład lekarz pierwszego kontaktu może mieć możliwość zajęcia się aspektami fizycznymi, ale możesz też skorzystać z poradnictwa dotyczącego relacji lub terapii seksualnej', mówi millheiser.

Lekarz powinien sprawdzić ogólny stan zdrowia, sprawdzić wszystkie leki, które przyjmujesz i porozmawiać z Tobą o tym, co przeżyjesz.

Jeśli lekarz wydaje się niewygodny lub lekceważący, gdy rozwiążesz problemy seksualne, nie marnuj, mówi marcus 'Jeśli to możliwe, poszukaj ginekologa lub terapeuty seksu, który ma wiedzę na temat fizycznej, I emocjonalne składniki dysfunkcji seksualnych '.

Te dyskusje są prywatne.

Jeśli potrzebujesz leków, lekarze mogą rozważyć przepisanie:

  • Estrogenowe kremy do skórek , które mogą pomóc, jeśli suchość w pochwie powoduje, że bolesna jest seks. Zazwyczaj występuje wtedy, gdy poziom estrogenów spadnie z powodu menopauzy lub karmienia piersią. Estrogen występuje również w innych postaciach, takich jak tabletka lub plaster skóry.
  • leki ED. Lekarze od czasu do czasu zalecają leki przeciwdrgawkowe kobietom, które mają trudności z podżeganiem lub osiągnięciu orgazmu. Te leki zwiększają przepływ krwi do narządów płciowych. Mówi Marcus, kobiety, które przeszły przez menopauzę, mogą potrzebować dodatkowego testosteronu, aby lek ED był skuteczny.
  • Testosteron i inne spadki androgenów w wieku kobiet. Te hormony mogą odgrywać rolę w funkcji seksualnej u kobiet podobnie jak u mężczyzn. U kobiet z niskim libido tuż przed, w trakcie lub po menopauzie lub u kobiet, które miały zabieg usunięcia jajników, niektórzy eksperci sugerują stosowanie terapii testosteronem, jednak istnieją skutki uboczne, Oraz brak jest długotrwałych badań nad bezpieczeństwem stosowania testosteronu u kobiet.
  • Wellbutryna leki przeciwdepresyjne mogą być przepisane w leczeniu osób z niską seksualnością u kobiet, które nie przeżyły menopauzy lub jeśli inne leki przeciwdepresyjne wpływały na ich popęd płciowy.

każda kobieta jest inna. Może to trochę eksperymentować, aby znaleźć to, co dla Ciebie działa.

Co z suplementami?

Niektóre suplementy twierdzą, że pobudzają libido kobiety, ale wiele z nich nie posiada naukowego dowodu.

'Większość sprzedaży (w odniesieniu do tych produktów) oparta jest na anegdotce i świadectwie' - mówi nanette santoro, prezes działu położnictwa i ginekologii na uniwersytecie colorado szkoły medycyny w Aurorze, colo. Jej rada: bądź sceptyczny, jeśli nie ma dowodów na próbie klinicznej.

Millheiser ostrzega, że ​​suplementy, które zawierają składnik działający jak estrogeny, na przykład koniczyna czerwona, mogą nie być bezpieczne, jeśli jesteś narażony na ryzyko raka wrażliwego na estrogen, jak niektóre raka piersi lub raka jajników.

Powiedz swojemu lekarzowi o wszystkich suplementach, które przyjmujesz, nawet jeśli są naturalne. W ten sposób lekarz może sprawdzić efekty uboczne.