Rzuci palce wskazówek dla kobiet

Kobiety palące często mają trudniejsze chwile niż mężczyźni, a naukowcy dowodzą, dlaczego. Jednym z badań, opublikowanym w grudniu 1999 roku w czasopiśmie Nikotyna i Amp; Badania nad tytoniem wykazały, że mężczyźni są bardziej skłonni do fizycznego napędzania nikotyną, jeśli chodzi o zadowolenie z palenia, podczas gdy kobiety dążą do czerpania korzyści psychologicznych, takich jak spędzanie czasu z przyjaciółmi, którzy również palą

Ponieważ badacze kontynuują badanie roli, jaką odgrywa płci w uzależnieniu od nikotyny, wczesne badania, takie jak powyższe, oferują wskazówki, na które kobiety palacze mogą dziś wykorzystać, aby skutecznie zrezygnować.

 • Czas zakończenia ćwiczenia zbiegnie się z końcem okresu. Badania sugerują, że kobiety, które przerwały palenie 15 dni po miesiącu miesiączki, mają większy sukces niż ci, którzy kończą pracę w drugiej połowie cyklu. Że PMS nasila objawy odstawienne, takie jak drażliwość i depresja, nie może być zaskoczeniem dla tych, którzy cierpią na miesięczną chorobę. Ale jeśli rzuci się przez kalendarz, zwiększy szanse na sukces, to z pewnością warto strzelać.
 • Akceptuj, że trochę przyrost masy ciała nie jest koniec świata, to prawda, wiele kobiet nałożyło 5 funtów, kiedy zaczęły przyzwyczajać, ale nie pozwól, abyś nie próbował. Dodatkowe kilogramy - które mają tendencję do zniknięcia w ciągu roku odejścia - są dużo lepsze dla Twojego ciała niż palenia.
 • Nie daj diety podczas odstawiania, podwójna dawka pozbawienia jest biletem jednokierunkowym do porażki, zamiast skupić się na jedzeniu trzech zdrowych posiłków dziennie i przymierzaniu przekąsek, często kobiety próbujące wycofać się, zauważają, że ich ciężar zaczyna się wypierać To przekąski, które dostaje większość kobiet, a nie większe posiłki - mówi kenneth perkins, profesor psychiatrii na uniwersytecie pittsburgh, phD, ekspert w dziedzinie kobiet i palenia. Przygotuj kuchnię z niskokalorycznymi munchies, które naśladują akcję palenia, na przykład marchewkę i kije selera.
 • Uzyskaj wsparcie. Chociaż niewiele badań dotyczy sposobu, w jaki mężczyźni i kobiety różnią się swoją potrzebą wsparcia, perkuskie doświadczenie pokazuje, że kobiety korzystają z ramienia, na które można polegać '. Kobiety zdają się polegać na tym, że mężczyźni bardziej niż mężczyźni mają nieformalne więzi społeczne we wszystkich rzeczach', mówi I wsparcie nie jest ograniczone do małżonka, partnera lub przyjaciela. Niektóre pomyślne quitters czerpać komfort czatu pokoje zaprojektowane dla byłych palaczy.

  Zasoby internetowe, które oferują programy informowania o paleniu i zaprzestania palenia, oprócz WHTT obejmują: społeczeństwo raka amerykanskiego, stowarzyszenie na płucach amerykańskich i anonimowość nikotyny.

 • Stosuj terapię zastępczą nikotyny (NRT), taką jak plaster nikotyny, guma lub spray do nosa. Plaster zapewnia stały strumień nikotyny automatycznie przez skórę i do krwi. Łatwa w użyciu, łatka jest popularnym wyborem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Ci, którzy dążą do pragnień i dymu podczas korzystania z plastra, narażają się jednak na ataki serca (przedawkowanie nikotyny). Gumę nikotyny pomaga złagodzić pragnienia papierosów, uwalniając nikotynę do krwiobiegu podczas żucia. Nalot nosowy, podobny do narkotyku, może być stosowany, gdy pragnienie uderzenia szybko wysyła nikotyny do krwiobiegu poprzez tkanki nosa. Wiele kobiet próbuje więcej niż jednego NZT, zanim zdecyduje się na metodę, która jest dla nich najlepsza.

  Ale nie porzucaj rzucić razem, jeśli nikotyna nie zastępuje terapii zastępczej. 'Palenie wskazówek' niż samą nikotynę, innymi słowy, bardziej pożądasz papierosa, jeśli dostaniesz odrobinę dymu z twojej ulubionej marki lub jeśli pójdziesz na drinki z przyjaciółmi, którzy palą. Sporządź listę rzeczy, które wywołują pragnienie i staraj się je unikać.

 • ruszaj się (najlepiej w tempie, który wyklucza palenie). Dodając szybki spacer lub szybką pływać do codziennej rutyny nie tylko stawy z pragnień nikotyny, ale także spala nadmiar kalorii. Spróbuj przelać pieniądze zaoszczędzone od papierosów (co może być spore, jeśli usiądziesz i wykonasz matematykę) na członkostwo w siłowni. Perkins zaleca, aby rozpocząć od jednego lub dwóch mil na dobę, aby zacząć. Wkrótce zaczniesz odczuwać wzrost wytrzymałości.
 • Porozmawiaj z lekarzem o przepisach dotyczących zaprzestania przyjmowania leków na receptę. Narkotykami, takimi jak zyban i wellbutrin są leki przeciwdepresyjne, które zapobiegają pragnieniu nikotyny. Oba mogą być połączone z NRts w celu zwiększenia prawdopodobieństwa sukcesu. Kobiety palące są dwukrotnie częściej niż mężczyźni z depresją, zgodnie z artykułem z przeglądu w styczniu i kwietniu z 1996 r. W Dzienniku stowarzyszenia medycznych kobiet z USA. dlatego leki przeciwdepresyjne na receptę mogą być szczególnie 'Zyban pomaga również zapobiegać nadwadze, co czyni ją atrakcyjną opcją dla wielu kobiet.'

Najważniejszą rzeczą nie należy się zniechęcać, zwłaszcza jeśli sukces nie przychodzi natychmiast, zejście jest połączenie czasu i techniki. Nie wahaj się spróbować kilku różnych metod cięcia, zanim rozstrzygnie się na jednej lub w kombinacji. Również rozważyć przystąpienie do lokalnego programu przerwania palenia lub badania. Obaj zwiększyją szanse na sukces.