Zdrowie kobiety: testy, badania przesiewowe, dieta i wskazówki zdrowotne

Jeśli masz 60 lub więcej lat, trochę czasu, aby utrzymać zdrowe ciało i umysł w swoim ciele. Wypróbuj te proste wskazówki, które mogą mieć znaczenie.

1. Użyj go lub strać

Kiedy starzejesz, zachowaj swoją zdolność myślenia w dobrym stanie. Kluczową częścią tego jest upewnienie się, że twój mózg jest zajęty. Przeczytaj, wykonaj krzyżówki, poznaj się, spróbuj nowych hobby i zacząć nowe przygody. Może to wreszcie czas, aby nauczyć się francuskiego!

2. Trening wytrzymałościowy: Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć

W wieku 65 lat można myśleć, że najcięższą rzeczą jaką należy podnieść jest pilot. Nie prawda! Utrata masy kostnej i elastyczność z wiekiem, ale regularne trening siłowy i ćwiczenia mogą pomóc zachować zdrowie. Pomoże to unikać kurczących się mięśni i pomagać uniknąć upadków i innych wypadków.

3. Nadal jest czas, aby rzucić palenie

Jeśli od lat próbujesz odebrać tytoniu, nie przestań. Nadal można naprawić lub zmniejszyć niektóre szkody spowodowane paleniem, jeśli się zamkniesz.

Na przykład badania wykazują, że osoby, które przestają palić w wieku 65 lat, wycofują swoją chorobę serca i raka płuca.

4. Nie zapomnij testów kluczowych testów screeningowych

Upewnij się, że test kinematyki gęstości kości osiągnięto po przekręceniu 65 lub szybciej, jeśli masz wysokie ryzyko w warunkach osłabienia kości osteopenia i osteoporoza.

Wielu ekspertów sugeruje, aby wykonać badania mammograficzne co 1 do 2 lat w celu sprawdzenia raka piersi w wieku od 50 do 74 lat. Skonsultuj się z lekarzem, co należy zrobić, jeśli masz więcej niż 74 lata.

Możesz być należny do innej kolonoskopii. Jest to procedura, która może wykryć małe wzrostu, zwane polipami, które mogą potencjalnie przekształcić się w raka okrężnicy. Powinieneś je testować co 10 lat lub wcześniej, jeśli lekarz znajdzie polipy.

Aby sprawdzić raka szyjki macicy, skonsultuj się z lekarzem, jeśli potrzebujesz regularnych badań na miednicy z badaniami Pap i HPV i jak często.

5. Szczepienia

Ważne jest, aby każdego roku trafić na grypę. Nie zapominaj o innych ważnych szczepionkach, takich jak zapalenie płuc, które powinno się dostać w wieku 65 lat.

Również dostać szczepionkę gonty. Nawet jeśli miałeś bolesny stan, może to zapobiec kolejnym buntom lub jeśli masz gonty, będzie łagodniejsze.