10 sposobów zapobiegania zakażeniom drożdży

Jeśli masz 75\% kobiet, podczas swojego życia otrzymasz co najmniej jedno zakażenie drożdży. Połowa dostanie dwa lub więcej.

Te rzeczy zwiększają szanse na uzyskanie jednego:

 • ciąża
 • cukrzyca
 • Osłabiony system odpornościowy
 • Antybiotyki
 • Kontrola urodzin przy wysokich dawkach hormonu estrogenowego
 • Douches lub spraye dopochwowe

Nie można zapobiec infekcji drożdży wszystkim kobietom. Ale możesz zrobić pewne rzeczy, aby zmniejszyć ryzyko.

 1. nosić oddychającą bieliznę . Bawełna jest najlepszym wyborem. Nie utrzymuje ciepła ani wilgoci. Pomoże Ci zachować suchość
 2. Trzymaj rzeczy luzem. upewnij się, że dżinsy, spódnice, bielizna, spodnie do jogi, rajstopy, rajstopy itp. Nie są zbyt przytulne. Mogą zwiększyć temperaturę ciała i zwiększyć ilość wilgoci wokół prywatnych części. Co zwiększa szanse na zakażenie drożdży.
 3. Nie pijaj . 'Kobiece produkty higieniczne', takie jak douche, mogą zakłócić równowagę bakterii w pochwie, usuwając niektóre z dobrych bakterii, które powinny być tam, aby zwalczać infekcje.
 4. Nie używaj pachnących produktów kobiecych. Obejmuje to kąpiele bąbelkowe, mydła, spraye, tampony i wkładki.
 5. Unikaj korzystania z wanien z gorącą wodą lub przy użyciu gorących kąpieli. Gorące i wilgotne nigdy nie są Twoimi przyjaciółmi.
 6. Wyjdź z mokrych ubrań. Unikaj siedzenia w mokrym kąpieli po kąpieli lub wilgotnym treningu po siłowni. Natychmiast zmienić się w suche ubrania.
 7. W łazience zawsze wymazuj z przodu iz tyłu.
 8. Jeśli w swoim okresie, często używaj często tamponów, poduszek i majtek.
 9. Zarządzaj swoją cukrzycą. jeśli masz cukrzycę, pamiętaj, aby sprawdzić poziom cukru we krwi i kontrolować ich poziom.
 10. Używaj antybiotyków tylko wtedy, gdy musisz. nie potrzebujesz antybiotyków w pewnych warunkach, takich jak zimno, i nie robią nic przeciwko wirusowi. Unikaj ich używania, jeśli nie musisz tego robić.