Kick-rozpocznij plan diety: 4 wskazówki, aby rozpocząć

Niezależnie od tego, jak cię pokrój, dieta jest brudnym słowem. To smacks pozbawienia i głodu pangs. Aby przezwyciężyć ból, potrzebujesz planu.

Więc WHTT zwrócił się do ekspertów z prośbą o poradę i połączyć ich szybkie wskazówki, jak sprawić, aby Twoja utrata wagi stała się skuteczna.

1. Poznać cele związane z utratą wagi

Zastanów się, ile musisz stracić zanim zdecydujesz, jak to zrobić, zaleca brian C. jacobson, MD, MPH, adiunkt medycyny i gastroenterolog w uniwersyteckim centrum medycznym bostonu w stanie Massachusetts.

Bardzo nadwaga lub otyłość. 'dla kogoś otyłego, odsyłam ich do naszego ośrodka odchudzania', mówi jacobson, który mówi, że osoby z ciężką masą do stracenia mogą prawdopodobnie skorzystać z zorganizowanego, nadzorowanego programu.

Jeśli masz lekką lub umiarkowaną nadwagę. 'radzę kontrolować wielkość porcji', mówi jacobson 'Jeśli kontrolujesz rozmiar porcji, obniżysz kalorie'.

Aby dowiedzieć się prawidłowych rozmiarów porcji, skonsultować się z zarejestrowanym dietetykiem lub zapoznać się z nowymi wskazówkami producenta USDA.

Ćwiczenia muszą być częścią planu, mówi jacobson do-it-yourselfers. Ale to niekoniecznie oznacza przystąpienie do siłowni. 'Kup tani treadmill', mówi, a kiedy oglądasz telewizję, wskocz na chód.

Przed rozpoczęciem nowego trybu ćwiczeń lub planu utraty wagi pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem.

2. Zrozumieć swoją osobowość utraty wagi

Osobowość odgrywa rolę w naszym podejściu do żywności, mówi thomas R. szlachcic, phD, adiunkt psychiatrii w Waszyngtonie, ul. Louis, który opublikował temat diety i osobowości. Poznać Twoje skłonności i dostosować swój plan do pokonania nieproduktywnych skłonności.

Impulsywny. 'jeśli masz tendencję do bycia impulsywnym, możesz zobaczyć kufel ben i jerry' w zamrażarce i pójść na to '- mówi county Wyraźnie jesteś dieterem, który potrzebuje Aby usunąć te pokusy.

Niewyraźne. jeśli zazwyczaj nie zwracasz uwagi na to, że jesz - może jesteś chrapiącą telewizją? - musisz unikać takich sytuacji, jeśli chcesz kontrolować porcje.

Uptight. 'jeśli jesteś bardzo zmartwiony, prawdopodobnie będziesz mieć więcej trudności' - mówi giaeck. 'Ci, którzy są niespokojni, nerwowi i przygnębieni, mogą jeść, aby poczuć się lepiej'

Tenacious. niektóre osobowości nie uważają, że trudne utraty wagi '. Jeśli jesteś wysoce samoukierowany, współpracujący i ma dużo kłopotliwego, idziesz Aby mieć łatwiejszy czas '- mówi braneck.

towarzyska. masz tendencję do monitorowania spożycia żywności lepiej niż inne, znalezeckel.

3. Podwoić: dietę &Ćwiczenia

Kiedy jej pacjenci zgaga wymagają pierwszej, diety lub ćwiczeń, lauren gerson, MD, mgr, dyrektor ośrodka zaburzeń przełyku i małych jelit w ośrodku medycyny stanford w Kalifornii stanford mówi: 'Wejdź i rób obydwie rzeczy.

'to połączenie diety i ćwiczeń [doprowadzi to do utraty wagi]', mówi.

4. Zrób zdecydowane zobowiązanie do odchudzania

Aby odnieść sukces, pomaga zrozumieć, dlaczego chcesz schudnąć. Więc zanim rozpoczniesz plan odchudzania, zadaj sobie pytanie:

  • Czy jestem gotowa to zrobić?
  • Czy moja motywacja pochodzi od wewnątrz?
  • Czy mogę poradzić sobie z okazjonalnymi niepowodzeniami lub brakiem postępu?
  • Czy mogę skoncentrować się na utracie wagi? (Na przykład w przypadku zmiany miejsca pracy lub innych zakłóceń, może być lepiej rozwiązać te problemy, a następnie skupić się na wysiłkach z odchudzaniem).

Wreszcie upewnij się, że zobowiązujesz się do utraty wagi dla siebie - nie dlatego, że ktoś cię naciska na Ciebie.

Następnie weź to powoli, pamiętaj o tych wskazówkach i powinieneś być na dobrej drodze, aby bez utraty wagi.