Citicoline

Citicoline jest naturalnym środkiem chemicznym w organizmie. Wydaje się odgrywać rolę w zdrowiu mózgu. To jest dostępny jako suplement w Stanach Zjednoczonych w innych częściach świata, citicoline jest sprzedawany jako narkotyk, który starał się pomóc i wyostrzyć myślenie u ludzi z zaburzeniami przepływu krwi w mózgu.

Dlaczego ludzie biorą citicoline?

Niektórzy ludzie biorą suplementy citicolinowe na utratę pamięci i inne problemy myślenia, które mogą mieć wpływ na nas w miarę wieku. Niektóre badania popierają takie wykorzystanie.

Badania wykazały, że suplementy citicoline mogą poprawić pamięć u osób starszych. Istnieją pewne dowody, że cytokina może pomóc w odzyskaniu po udarze mózgu. Niedawne badanie wykazało, że nie pomaga odzyskać pamięci po urazach głowy.

Inne badania sugerują, że suplementy cytikolinowe mogą pomóc w chorobie alzheimera, jaskry i niektórych objawach choroby parkinsonowskiej. Ale musimy mieć więcej badań.

Najlepsze dawki leku Citicoline nie zostały ustalone dla jakiegokolwiek stanu. Jakość i składniki suplementów może się znacznie różnić. Utrudnia to ustalenie standardowej dawki.

W niektórych badaniach stosowano dawki od 1000 mg do 2000 mg na dobę. Skonsultuj się z dostawcą usług medycznych.

Czy można dostać citicoline naturalnie z żywności?

Żywność nie jest dobrym źródłem citicoline.

Jakie są zagrożenia?

Powiedz swojemu lekarzowi o przyjmowanych suplementach, nawet jeśli są naturalne. W ten sposób lekarz może sprawdzić potencjalne działania niepożądane lub interakcje z lekami.

  • Skutki uboczne. Cytoina jest zwykle dobrze tolerowana, ale może powodować nudności i biegunkę.
  • Ryzyko. dzieci, kobiety w ciąży lub karmienie piersią, powinny unikać stosowania cytikoliny. Nie wiadomo, czy dla tych grup citicolina jest bezpieczna.
  • Interakcje. W przypadku regularnego przyjmowania leków należy porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek suplementów.

Suplementy nie są regulowane przez FDA.