Osobiste historie dotyczące wyboru metod kontroli urodzin - omówienie tematu

Wybierając metodę antykoncepcji, która może być skomplikowana, warto rozważyć wiele rzeczy, takich jak styl życia i zdrowie.

Opowieści opierają się na informacjach zebranych od pracowników służby zdrowia i konsumentów. Mogą one okazać się pomocne podczas podejmowania ważnych decyzji dotyczących wybranej metody kontroli urodzin.

Metody barierowe

Jennifer, 25 lat i Ben, w wieku 30: Ben i ja jesteśmy bardzo zaangażowani, więc omawialiśmy metodę kontroli urodzeń, którą jest bardziej doświadczony seksualnie niż ja. Jestem nerwowa z powodu zakażenia przenoszonego drogą płciową (STI). Nie zdaje sobie sprawy z kiedykolwiek objawów STI, ale niektórzy, którzy nie mają objawów, mogą rozprzestrzeniać się STI. Oboje będziemy testować STIS, ale mój lekarz mówi mi, że jeśli nie masz objawów, testy na opryszczkę narządów płciowych i wirus brodawczaka ludzkiego nie zawsze znajdują się w zakażeniu. Prezerwatywy w celu zmniejszenia ryzyka i planujemy także stosowanie pigułek antykoncepcyjnych w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia ciąży.

Renee, lat 34 i martin, w wieku 31 lat: ponieważ byłem tak zajęty pracą i szkołą, a martin żyje 2 godziny drogi, widujemy się tylko 2 weekendy w miesiącu. Używaliśmy przepony do kontroli urodzin, ponieważ byliśmy razem w ciągu ostatnich 2 lat, jesteśmy monogamiczni, więc nie martw się o zakażenie przenoszone drogą płciową. Łatwiej jest zaplanować, kiedy będziemy razem i nie muszę się martwić skutkami ubocznymi metod hormonalnych.

Matt, w wieku 27 lat: mój tata powiedział mi, kiedy byłem nastolatkiem, że kontrola urodzin jest również odpowiedzialna za człowieka. Używałem prezerwatyw, od kiedy zacząłem aktywnie seksualnie. Używam ich teraz, nawet jeśli mój partner używa innej metody antykoncepcji. To tylko dobrze chronić przed STIS i ciążą w tym samym czasie.

Metody hormonalne

Lily, lat 32 i Shaquille, w wieku 34 lat: dwa lata temu, gdy Shaquille i ja zdecydowaliśmy się czekać i poślubić po skończeniu nauki, zdecydowaliśmy się na stosowanie pigułek antykoncepcyjnych. Mój harmonogram był tak szalony, że nie martwiliśmy się, gdybyśmy byli spontaniczni i nie mieli nam jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych. Zawsze było mi łatwo trzymać się rutyny, więc biorąc moje codzienne pigułki nie było problemu, możemy zdecydować się na przejście na pierścień pochwy, który muszę tylko raz w miesiącu. Lubię pigułkę i pierścień Ponieważ są to krótkotrwałe kontrole urodzinowe, więc kiedy zdecydujemy się przygotować rodzinę, będziemy mogli ją zaplanować.

Janice, lat 18: , gdy miałam 14 lat, moje cykle menstruacyjne były okropne. Miałem tyle bólu, że nie mogłem iść do szkoły i poczułem się chory na brzuchu przez pierwsze kilka dni, mama zabrała mnie do kliniki dla kobiet i zacząłem używać pigułek antykoncepcyjnych. To zrobiła całą różnicę w świecie. Teraz wyjeżdżam do college'u i myślę, że będę nadal używać pigułki, więc jestem odpowiedzialny za kontrolę urodzin i nie zależy od partnera na niezawodność, a także używam prezerwatyw - nigdy nie wiesz o STI.

Wewnątrzmaciczne urządzenie (IUD)

Sarah, w wieku 22 lat i pete, w wieku 23: , kiedy moi rodzice zostali zabici w wraku samochodowym, stałem się strażnikiem moich młodszych braci i sióstr. Obecnie pracuję i kończę ostatni rok college'u, a ja byłem razem od czasów szkoły średniej i zależało od pigułki, aby zapobiec ciąży. Teraz potrzebuję metody, która będzie naprawdę niezawodna na dłuższą metę. Moja rodzina ma 12 lat, więc muszę ją zapewnić przez co najmniej 6 lat. Postanowiłem skorzystać z IUD, więc nie musiałem martwić się o zajście w ciążę, aż moje życie będzie bardziej uregulowane.

Sophia, 30 lat i mężczyzna w wieku 37 lat: Właśnie zacząłem mój program rezydencji lekarskich. Życie jest tak zajęte dzieckiem ', czas pracy i godziny, w których pracuję w szpitalu. Hank był tak świetny, że mogę być głównym rodzicem, kiedy mogę. Hank i ja mieliśmy poważną rozmowę na temat tego, co należy wykorzystać do kontroli urodzin przez następne 2-3 lata, aż do ukończenia studiów. Nie jesteśmy pewni, że jesteśmy skojarzeni z naszą rodziną, ale chcemy wiarygodnej metody, aby przez kilka następnych lat nie było skomplikowane przez nieoczekiwaną ciążę. Metody hormonalne nie sprawdziły się w przeszłości, więc IUD wydaje się najlepszym wyborem dla długoterminowej niezawodności.

świadomość płodności

Cindy, w wieku 34 lat, a David, w wieku 33: w szkole średniej i wyższej, używałem różnych metod kontroli urodzin, ponieważ byłem najbardziej zaniepokojony nieplanowaną ciążą. Teraz david i ja mieliśmy stałe miejsca pracy, a my budujemy nasz dom w kraju. Nadal mamy nadzieję podróżować latem tego roku, więc postanowiliśmy spróbować zaplanować ciążę na koniec tego roku. Naturalne planowanie rodziny będzie dla nas pracować, ponieważ moje cykle są regularne. Jeśli zajdę w ciążę szybciej niż planowaliśmy, to będzie dobrze.

Jen, lat 32 i sam, lat 36: sam i ja uczyłem się za granicą przez 3 lata. Przed wyjazdem do domu mieliśmy okazję przyjąć sierotę w wiosce, w której pracowaliśmy. Sam i chciałabym mieć jakieś dziecko w takim momencie, żeby lilia miała rodzeństwo. Myśleliśmy o naturalnym planowaniu rodziny, ale potrzebujemy czasu na załatwienie naszych miejsc pracy i dostosowanie lilii do opieki dziennej. Nie chcemy ciąży niespodzianek Używam progestagenowej IUD, dopóki nie będziemy gotowi, aby rozszerzyć naszą rodzinę, a następnie możemy wykorzystać świadomość płodności, aby pomóc nam zajść w ciążę.

Połączenie metod

Deena, w wieku 26 lat: moja starsza siostra dała mi wiele porad dotyczących metod antykoncepcyjnych. Próbowała kilku niezawodnych metod, ale skończyła się opryszczką narządów płciowych. Kiedy jej się zestresuje, dostanie objaśnienie objawów. Z jej doświadczenia zdecydowałem się na stosowanie zastrzyków hormonalnych wraz z prezerwatywami w celu zmniejszenia ryzyka zajścia w ciążę lub STI.

Patty, lat 42: Nigdy bym nie przypuszczał, że będę musiał martwić się o kontrolę narodzin, tak jak nigdy bym nie przypuszczał, że będę wdową po tak młodym wieku. Dzieci są prawie w szkole średniej. Ktoś w pracy poprosił mnie, a ja jestem naprawdę zainteresowany, ale alarmy mija w głowie o tym, że mam ciążę w wieku 42 lat lub dostaję STI. Jestem pewien, że nie chcę, więc widzę moje Ginekolog w tym tygodniu decyduje o długoterminowej metodzie kontroli urodzin i dowiaduje się o używaniu prezerwatyw.

Wazustomia

Raimondo, lat 42: w szkole średniej i uniwersyteckiej, nie byłem tak ostrożny, jak powinienem. Miałem szczęście, że żaden z moich partnerów nie zaszedł w ciążę. Teraz mam 40 lat, mający swoją siedzibę w mojej karierze, a nie w długim związku. Wiem, że nie chcę zostać ojcem, więc planuję wykonać wazektomię w przyszłym tygodniu. Prezerwatywy, aby zapobiec STI, ale nie muszę się martwić konsekwencjami przypadkowej ciąży.

Tom, w wieku 45 lat i barbara, w wieku 43: barbara i ja spotkaliśmy rok temu. Teraz zdecydowaliśmy się ożenić się i mieszać dwie rodziny, co oznacza znalezienie domu dla pięciorga dzieci, trzech psów, dwóch kotów i wielu rzeczy. 'Nie chcę przypadkowej ciąży. Ponieważ jesteśmy bardzo zadowoleni z wielkości naszej rodziny, będę miała wazektomię. To znacznie prostsza procedura dla mnie, niż w przypadku barbara, aby mieć ligację jajowodową.