Meth 101

Korzystanie z metamfetaminy, potężnego i uzależniającego pobudzenia, rozprzestrzenia się i rozprzestrzenia się we wszystkich stanach zjednoczonych, osiągając poziom, który nazywał się 'epidemią'.

W miejscach, gdzie nie było problemu w przeszłości, może się wydawać, że pochodzą znikąd, ale metamfetamina od dawna jest urządzeniem amerykańskiej sceny narkotykowej.

Wiele najnowszych wiadomości dotyczyło wpływu metamfetaminy wśród gejów, które ją biorą, ryzykując seks, a być może rozprzestrzeniając płomienie HIV / AIDS. Michael siever, phD, dyrektor projektu stonewall, program skierowany do gejów w San Francisco, mówi, że narkotyk w jego sąsiedztwie jest niczym nowym.

'Od około 15 lat pracuję nad metamfetaminą w gejowskiej społeczności', mówi WHTT.

Od wojny do więzienia

Podobnie jak inne leki, które są obecnie nielegalne, metamfetamina zaczęła się legalnie. Podczas II wojny światowej żołnierze ze wszystkich stron otrzymali lek, który pomagał utrzymać ich w walce. W latach pięćdziesiątych XX wieku lekarze często przepisywali metamfetaminę jako pigułkę na dietę i leki przeciwdepresyjne, znane pod nazwą methedrine.

W dzisiejszych czasach jest wiele nazwisk lingwistycznych, w tym 'lód', 'kryształy', 'szkło', 'tina', 'korby' i 'met'. Choć czasami jest sprzedawany w formie pigułki, met występuje głównie w postaci białego proszku lub kryształów, może być pochłonięty, parsknięty, wstrzykiwany lub, co staje się bardziej powszechny, wędzony.

Kiedy jest wędzony lub wstrzyknięty, powoduje natychmiastowy i intensywny pośladek euforyczny trwający kilka minut, wykonywany innymi sposobami, wysoki przychodzi stopniowo, zwiększając poczucie dobrego samopoczucia, zwiększoną czujność i aktywność, I zmniejszenie apetytu, które trwa do 12 godzin, skutki met są często porównywane z kokainą.

Meth działa przez zalanie mózgu wielkimi ilościami dopaminy, neurochemicznie normalnie uwalnianego w małych ilościach w odpowiedzi na coś przyjemnego. Zwiększa ciśnienie krwi, tętno, oddychanie i temperaturę ciała.

Uszkodzenie

Oczywiście wysoki jest kosztem. Gdy narkotyk się zużywa, dopamina w mózgu jest wyczerpana, a użytkownicy pozostają uczuciowo przygnębieni, zmęczeni i drażniący. Po ciężkim użyciu niektórzy ludzie stają się psychotyczni i paranoiczni, mogą doświadczać stanu 'anhedonii' lub niezdolności czuć jakąkolwiek przyjemność, która sprawia, że ​​pragną one narkotyków.

'Trwa miesiące i miesiące mózgu, aby odzyskać zdrowie', powiedział redaktor naczelny: Richard Richard, profesor psychiatrii i asystent dyrektora zintegrowanych programów nadużywania substancji w UCLA.

Co więcej, badania na szczurach i małpach wykazały, że stosowanie metamfetaminy może trwale uszkodzić komórki mózgowe, które powodują dopaminę, a także te, które powodują, że serotonina, inny chemikalia mózgu uczestniczy w przyjemności.

Korzenie w Kalifornii, rosnące na całym świecie

Na początku lat sześćdziesiątych użytkownicy uzależnionych od narkotyków, głównie uzależnionych od narkotyków w Kalifornii, zaczęli wstrzykiwać desoksynę, formę metamfetaminy na receptę.

Niedługo po tym, jak czarny rynek met zaczął zakorzenić się w san francisco. Gangi motocyklowe, a zwłaszcza anioły piekielne, zaczęły wytwarzać i rozpowszechniać narkotyki, po których poszli, co oznaczało, że od dziesięcioleci stosowanie metalu ograniczało się do kalifornii, niektórych innych regionów na zachód i kilku kieszeni na środkowym zachodzie .

Metoda gotowania

Metamfetamina może być łatwo gotowana, niemal wszędzie, używając wspólnych składników domowych - ścieranie alkoholu, płynu czyszczącego, jodu, itp. - oraz sprzętu, takich jak filtry kawy, płytki grzewcze i naczynia z Pyrex. 'Kucharze' nauczył innych robić narkotyk, który z kolei uczył innych.

Do połowy lat osiemdziesiątych niektóre meksykańskie kartele narkotykowe zaczęły angażować się w handel, ale większość met została wyprodukowana lokalnie w prowizorycznych, nielegalnych laboratoriach. Rawson mówi, że dowiedział się na spotkaniach z rządowymi urzędnikami ds. Narkotyków, że porozumienie istniało kiedyś pomiędzy dużymi przedstawicielami zachodnich wybrzeży i handlującymi kokainą na wschodnim wybrzeżu, które nie przeniosłyby się na drugą stronę rzeki Mississippi. W ostatnich latach met rozprzestrzenia się na wschód.

7 lat przed leczeniem

Od 1992 do 2002 r. Liczba przyjęć do programów leczenia nadużywających metamfetaminy wzrosła pięciokrotnie na poziomie krajowym. W Kalifornii, czterokrotność stawki. Ale w arkansas, w 2002 roku było to około 18 razy wyższe niż 10 lat wcześniej. Iowa stawka była 22 razy wyższa.

Zgodnie z tymi statystykami, opublikowanymi przez Departament Zdrowia i Usług Ludzkich Stanów Zjednoczonych, północny wschód jest jedynym regionem, który wydaje się mieć jednolicie niskie stopy i niewielką zmianę.

Niemniej jednak 'przyjęcie leczenia jest wskaźnikiem słabiej rozwiniętym', mówi rawson. 'Jedną z rzeczy, która została udokumentowana w danych, jest to, że użytkownicy metu zazwyczaj będą korzystać przez średnio siedem lat przed dotarciem do systemu leczenia'.

Innym sposobem na śledzenie rozprzestrzeniania się metamfetaminy jest sprawdzenie popędu policji i DEA. Na przykład w Floridii, w 2000 r. W 2000 r. W 2000 r. Na lotnisku w Kalifornii wpadło ok. 15 metrów, w porównaniu z 215 w 2004 r. W vermontie w latach 2000-2003 występowały zerowe popiersia, a drugie w 2004 r.

Dlaczego używamy

Metamfetamina brakuje glamour, że filmy i muzyka przekazały kokainę i heroinę. Typowy użytkownik nadal ma tendencję do niskich dochodów i jest biały.

'biorą to, ponieważ chcą pracować więcej godzin i tracą na wadze - mówi rawson. 'To spojrzenie jako narzędzie funkcjonalne, a nie symbol statusu'.

Wzrosła liczba zakażeń przenoszonych drogą płciową za pośrednictwem orgazmów homoseksualnych napędzanych metropem, ale heteroseksualni mężczyźni i kobiety używają go również do seksu.

Płeć meta

'metamfetamina jest związana z zachowaniami seksualnymi, takimi jak żaden inny lek' - mówi rawson.

W badaniu opublikowanym w Dzienniku leczenia nadużywania substancji , Rawson zbadał 464 użytkowników alkoholu, opiatu, kokainy i metamfetaminy na temat tego, jak wybrany przez nich lek jest związany z ich seksualnymi myślami, uczuciami i zachowaniem . Osiemdziesięciu procent użytkowników mężów zidentyfikowało się jako heteroseksualistów.

Najbardziej prawdopodobne jest, że użytkownicy leków częściej mówią, że ich używanie narkotyków zwiększyło ich seksualną przyjemność, spowodowało, że miały obsesję na punkcie seksu i częściej miały seks podczas korzystania z narkotyków. To oni także najprawdopodobniej twierdzili, że angażowali się w ryzykowne zachowanie seksualne i seksualne, które były dla nich nietypowe, podczas gdy były na met. Wielu powiedziało również, że seks był tak ściśle związany z ich używaniem narkotyków, że mieliby problemy z oddzieleniem tych dwóch.

Nie było wiele różnic między odpowiedziami kobiet i mężczyzn, którzy używali met, ale wśród użytkowników kokainy wystąpiła znaczna różnica płci, mimo że te dwa leki mają podobne skutki.

Meth wzmaga seksualne doznania, ale to nie wszystko. 'Ponieważ ma tak duży efekt, 8-12 godzin i może opóźnić orgazm, ludzie mają takie seksualne maratony', mówi rawson>

Sen też nie przeszkadza tak długo, dopóki nie ma zaopatrzenia w met. 'Możesz się wzbogacić i imprezować przez 24, 48, 72 godziny bez przerwy', mówi siever.

Wyłączanie zaworu

W 1996 r. Kongres przeszedł kontrolę nad metamfetaminą. Prawo zacieśniło ograniczenia sprzedaży chemikaliów używanych do wytwarzania metamfetaminy, w szczególności pseudoefedryny, narkotyku do nosa w podżeganiu i innych - podawać zimne leki. Proces gotowania meta zmienia pseudoefedrynę w metamfetaminę.

Nowelizacja ustawy, wydana w 2000 r., Ograniczała dodatkowo ilość pseudoefedryny, którą konsumenci mogą kupować za jednym razem.

Państwa były zajęte własnymi prawami regulującymi sprzedaż pseudoefedryny. W lipcu 2005 r. Ustawodawcy stanowi w oregonach, w których stawki hospitalizacji z leczenia metrycznego są sześciokrotnie wyższe od średniej krajowej, uchwalił ustawę wymagającą recepty na pseudoefedrynę. W oklahoma, w innym państwie zajmującym się powszechnym używaniem met, trzeba wykazać ID i Podaj swój podpis, aby kupić produkty zawierające pseudoefedrynę.

W wielu innych stanach apteki dobrowolnie umieszczały produkty za produktami pseudoefedrynowymi, a inne sklepy, takie jak stacje benzynowe i sklepy spożywcze, przestały je nosić.

Czy te rodzaje ograniczeń pomagają ograniczyć stosowanie meta? Rawson mówi, że w krótkim okresie czasu zdają się. Co powoduje, że produkcja lokalna może czasowo wysuszyć rynek, ale mówi: 'Gdy rynek tam znajdzie się, będzie szukać dostaw od większych handlarzy luzem'.

Tak zwane 'super laboratoria' po drugiej stronie granicy, w Meksyku, dostarczają obecnie 65\% amerykańskiej gazety na nową algorytm, skierowaną do Meksyku, zostało zatwierdzone przez amerykański dom przedstawicieli w lipcu 2005 roku. Projekt ustawy wzywa USA do wycofania pomocy zagranicznej dla każdego kraju, który importuje więcej pseudoefedryny, niż jest to konieczne do produkcji zimnej medycyny, a dziennikarze Oregonian w portlandu stwierdzili, że import meksykański jest dwukrotnie wyższy niż wymagana ilość. / P>

Ludzie nie mają pojęcia

Rawson mówi, że uważa, że ​​przede wszystkim amerykanie muszą być wykształceni o niebezpieczeństwach metamfetaminy. Kampanie usług publicznych w częściach kraju, gdzie Met nie zdobył jeszcze przyczółka, byłby szczególnie pomocny, mówi. Stosunkowo nierzetelność narkotyków i brak informacji na ten temat często sprawia, że ​​ludzie mają kłopoty.

'Zauważyłem, że' na końcu tylnej części tej epidemii o tym mówiłem ', mówi rawson:' każde miejsce, w którym słuchasz, słyszysz: 'Wiesz, po prostu nie miałem pojęcia, na co się angażowałam. ''

Siever mówi, że słyszy to samo od ludzi, którzy nie wiedzieli nic o metanie, zanim przyszli do san francisco. 'To historia, która często się powtarza, bez względu na to, jak wiele tam wymieniamy informacje', mówi.