Zarządzanie stresem: zarządzanie czasem

Wprowadzenie

Zarządzanie czasem jest sposobem na znalezienie Czas na wszystkie rzeczy, które chcesz i musisz zrobić. Pomaga Ci zdecydować, które Sprawy są pilne i mogą czekać. Nauka zarządzania czasem, Działania i zobowiązania mogą być trudne. Ale czyniąc to może sprawić, że twoje życie Łatwiejsze, mniej Stresujące i bardziej znaczące.

 • Kiedy zarządzasz swoim czasem, decydujesz, które Zadania i działania są dla Ciebie najważniejsze. Wiedząc, co pomaga Decydujesz jak najlepiej spędzić czas.
 • Są trzy elementy Zarządzanie czasem: nadawanie priorytetów zadańom i działaniom, kontrolowanie opóźnień, oraz Zarządzanie zobowiązaniami.

Jak możesz zarządzać swoim czasem?

Jak można poświęcić trochę czasu?

Możesz rozpocząć zarządzanie Twój czas przez nadawanie priorytetów zadań, kontrolowanie korygowania i zarządzania Zobowiązań.

Nadawanie priorytetowi zadań

Sporządź listę wszystkich Twoich zadań i działań na dzień lub tydzień. następnie Oceń te zadania, jak ważne lub pilne.

 • Pilne zadania to takie Należy to zrobić natychmiast, aby uniknąć poważnego problemu, np. Zapłaty Elektryczny rachunek dzisiaj , ponieważ twoja energia elektryczna będzie Wyłączony jutro. Wiele osób nigdy nie radzi sobie z ważnymi rzeczami, dopóki nie Stają się pilne. To podejście zawsze prowadzi do stresu.
 • Ważne zadania są takie, które są znaczące lub ważne Ty, np. Spędzając czas z rodziną, pomagając znajomym lub coraz ćwiczenie. Są to również zadania, które musisz zrobić, aby uniknąć problemu, takiego jak płacenie Rachunki lub dotrzymanie terminu w pracy.
 • Nie ważne zadania to takie, które nie muszą być robione, ani też nie Ważne dla Ciebie.

Po Twojej liście i ocenieniu przedmiotów, pomyśl O tym, jak spędzasz czas. Jeśli zajmujesz się ważnymi zadaniami w a W odpowiednim czasie, nie masz tak wiele pilnych zadań, na które trzeba się martwić, na przykład jeśli Płacisz rachunki, kiedy ich dostajesz, nie musisz żonglować finansów I spiesz się płacić rachunki w dniu, w którym są należne.

Pomyśl o tym Możesz przekierować swój czas na działania, które są ważne i znaczące ty. Czy poświęcasz dużo czasu na rzeczy, które nie są ważne lub pilne? Może są rzeczy, których nie musisz w ogóle robić.

Kontroluj korekty

Im bardziej stresujące lub Nieprzyjemne zadanie, tym bardziej prawdopodobne jest, aby je usunąć. To tylko wzrasta Twój stres. Możesz spróbować tych wskazówek do kontrolowania Zwlekanie:

 • Konfiguracja czasu. Skorzystaj z planera dnia lub notebooka, aby zaplanować dzień lub tydzień. Po prostu patrząc na papierze Że masz czas na wykonanie Twoich zadań, możesz pomóc Ci w pracy. dla Krótsze projekty, użyj zegara lub budzika, który pomoże Ci się trzymać Plan.
 • Rozbij duże zadania. jeśli wiesz Że nie będzie można skoncentrować się na projekcie przez 3 godziny, zerwać pracę W ciągu 1 godziny blokuje się przez 3 dni. Łatwiej jest stawić czoło nieprzyjemnym zadaniom, jeśli Czas, który dajesz, jest krótki.
 • Stwórz krótkoterminowe terminy. krótkoterminowe terminy pomogą Ci przyzwyczaić się do spotkania Terminów. Zmusi cię także do załatwienia spraw. W ten sposób, gdy Długoterminowy termin nadejdzie, wygrałeś nie tyle wysiłku i pracy w górę.
 • Unikaj perfekcji. , jeśli potrzebujesz Perfekcji, może nawet nie zacznie się zadanie, ponieważ martwisz się, że to się nie uda idealny. Robi wszystko, co jest w porządku. Dając sobie wystarczająco dużo czasu, aby zrobić wszystko co w jej mocy Zmniejszy stres.

Jeśli znajdziesz wskazówkę, która Ci się podoba, pozostań z nią. koniec Czas zyskujesz pewność, że możesz pokonać zwyczaj zwyczaju.

Czasami możesz poślizgnąć się i znaleźć sobie rzeczy poza. To w porządku, nie obwiniaj się. Zaufanie i pozytywne myślenie Pomóc Ci wrócić na ścieżkę.

Zarządzaj swoimi zobowiązaniami

Może zaistnieć zbyt wiele lub zbyt mało zobowiązań stresować się.

Puszczanie zobowiązania To nie znaczy porzucenie, to znaczy uczenie się, co jest dla Ciebie ważne, uznając Że masz limity i decydujesz, jak chcesz spędzić czas. tu są Kilka wskazówek dotyczących wypuszczania:

 • Nie angażuj się w sprawy, które nie są ważne Do ciebie.
 • Jeśli chcesz lub musisz puścić coś, wyobraź sobie wiązanie Do balonu helowego, uwalniając balon i obserwując, jak unosi się.
 • Akceptuj, że Twoje życie jest 'pracą w toku'. Nie musisz Zakończyć każdy projekt lub spełnić każdy cel w swoim życiu jutro, a nawet następnym tydzień. Jeśli jeden z Twoich celów jest mniej ważny, możesz później pracować nad nim Życie.

Podejmowanie zobowiązań może być tak samo jak Trudno im pozwolić. Ludzie, którzy są pod stresem, mają tendencję do zbyt wielu Zamiast zbyt niewielu. Ale czasami stres wynika z braku zaangażowanie. Jeśli potrzebujesz większego zaangażowania w swoim życiu, zastanów się nad tym, co najbardziej Ważne dla ciebie. Kiedy jesteś gotowy do popełnienia:

 • Zrób to. oddaj się Nowe zaangażowanie w jak największym stopniu.
 • Bądź odpowiedzialny . Nie wycofaj się Obowiązki.
 • otwórz. bądź otwarty na nowe pomysły I sugestie i być gotowym nauczyć.

Powrót do zarządzania stresem: zarządzanie czasem

Kredyty

Przez Pracowity personel
Główny recenzent medyczny Kathleen Romito, MD - medycyna rodzinna
Specjalista medyczny Steven locke, MD - psychiatria

Aktualne od 14 listopada 2014 r.