Stres wczasowy: jak uniknąć walk z przyjaciółmi i rodziną

Przez alias hoyt

Niektórzy ludzie po prostu wiedzą, jak naciskać nasze przyciski, a właściwie zdają się to cieszyć. Jeśli jesteś wyluzowany, nie lubisz konfrontacji, czy jest tylko wrażliwa (jak ja), obawiając się snarkowych komentarzy, które na pewno pochodzą od twojego szaleństwa / szalonego wujka / dziadka macocha, może powodować poważne stres - i grozić Idealnie piękny urlop.

'przynęty' oznacza, że ​​ktoś może obniżyć poziom uczciwości, dając im przynętę do zachowania, które znajduje się pod tobą ', mówi psychoterapeuta i badacz terri cole, LCSW. 'Ta osoba, która cię przynęła, komunikuje się z tobą ... ale nie mówią, co właściwie znaczy', na przykład, zamiast mówić ci prosto, że z jakiegoś powodu są na ciebie wściekli, baiter może krytykować Lub wyśmiewać wszystko od gotowania do zdolności wychowawczych dziecka. (Oczywiście niektórzy baiterzy wyartykułują problem - ale świąteczna okazja to nie czas i miejsce dla poważnego śledztwa w rodzinie. Niezręcznie!)

To, co sprowadza się do prostego: nie można kontrolować, jak inni ludzie działają, ale potrafi zarządzać twoją reakcją, wykonując kilka prostych kroków.

Dobry: praktykuj pozytywne myślenie

W tym scenariuszu sprawcą jest zwykle kogoś, kogo można zobaczyć, pochodzącego z mil. Bądź na nich gotowy! 'Jesteś architektem wszystkich Twoich doświadczeń - w tym Twoich wakacyjnych doświadczeń' - mówi Cole. 'Więc zdecyduj się, że będzie miłować i zdumiewające. Być nieprzewidywalny i nieprzewidywalny '. Podejmij świadomą decyzję, że niezależnie od tego, co ktoś mówi, będziesz miał niesamowity dzień. nieprzekonany? Badania wielokrotnie potwierdzają ideę, że ludzie, którzy myślą, pozytywnie czerpać korzyści emocjonalne i zdrowotne z długoterminowej perspektywy

Lepiej: wyjdź z równania

Istnieje kilka sposobów na usunięcie się z sytuacji. 'Są rzeczy, które można zrobić, które są logistyczne' - mówi ekspert ds. Szczęścia i recenzentka bobbi emel, MFT. 'Bądź w innym pokoju, przyjdź późno lub opuść wcześnie'. Emel sugeruje również odrzucenie tematu. 'Przejdź do czegoś innego i staraj się nie naciskać tych przycisków', mówi.

Najlepszy: zatrzymaj grę

Wiem, wiem, że kiedy ktoś cię mocno trzyma, ostatnią rzeczą, którą chcesz, to odpuścić. Niezależnie od tego, ile chcesz mieć ostatnie słowo, istnieją ważne powody, aby uniknąć pokus. 'Z jednej strony daje to baiterowi, czego chcą', mówi emel. 'Zachęca ich do zachowania, grają w tę grę i kontynuują grę, a nie kończąc'. Może mieć także trwałe negatywne skutki dla Ciebie, powodując zakłopotanie, frustrację lub sprawienie, że poczujesz się tak, jakbyś był. Więc spróbuj wziąć wysoką drogę i zobaczyć, gdzie cię prowadzi.

Pod koniec dnia niewielu osób jest dumnych z doskonałego powrotu cięcia lub rozproszenia się w łzach i ucieczki z pokoju. 'Dlaczego dasz [tej osobie] moc, aby obniżyć poziom uczciwości?' Pyta cole. 'Praktykuj przebaczenie i pozwól, aby toczyło się z tyłu. Bądź radosne i kochające'. Przecież szczęście jest najlepszą zemstą.