Masaż leczenie stresu, napięcie, bóle głowy, napięcie mięśniowe i inne

Kilka doświadczeń zmysłowych rywalizuje z masażem całego ciała dla przyjemności i stresu - przynajmniej wśród rzeczy, które można mówić przed dziećmi na stole. Słowo na temat korzyści zdrowotnych terapii masażu stresu jest rozproszone. W 2006 r., Zgodnie z ogólnokrajową ankietą amerykańskiego stowarzyszenia terapii masażu (AMTA), 39 milionów Amerykanów - jedna na sześciu dorosłych - miało co najmniej jeden masaż.

'Amerykanie szukają masażu na coś więcej niż tylko relaks' - mówi mary beth braun, prezes AMTA. 'Terapia masażem może być skuteczna w różnych stanach, w tym w zapaleniu stawów, bólach pleców, bezsenności, bóle głowy, lęku, problemach krążenia i urazie sportowym'.

Kiedy nie możesz dostać się do masażysty, nadal możesz czerpać wiele korzyści z tej starej praktyki leczniczej - z własnymi rękami. WebMD skonsultowała się z kilkoma ekspertami w dziedzinie masażu, aby znaleźć te proste techniki samo-masażu Które zawierają najlepsze kojące koce i aplikacje nacisku, które oferuje masaż.

Wypróbuj je samodzielnie lub kogoś, kogo kochasz przez cały dzień, aby zwiększyć swoją energię i zwiększyć koncentrację. Możesz skorzystać z nich w nocy, aby odpocząć i odpocząć w nocy. 'Korzyści płynące z terapii masażu stresu to tylko początek.

Terapia masażowa w celu złagodzenia zmęczonych oczu

'ten jest świetny dla zmęczonych oczu nie wpatrując się w komputer - przynosi cyrkulację do obszaru i łagodzi ciśnienie w zatokach, zmęczenie oczu i bóle głowy' - mówi dalekosiężny prezes nowego rozdziału amerykańskiego yorku masażu amerykańskiego Terapii stomatologicznej i licencjonowanego terapeuty masażu w New Paltz, NY, od 23 lat.

 • Zamknij oczy. Umieść kciuki pod brwiami, zaczynając od wewnętrznego rogu każdego gniazda oka. Naciskaj i delikatnie poruszaj kciukami w małych kręgach, pracując powoli w kierunku zewnętrznych stron brwi i kontynuuj ten ruch wokół oczu, kończąc na mostku nosa.
 • Powtarzaj to kilka razy, spędzając trochę czasu na wgłębieniu wewnętrznego oczodołu, gdzie mostek nosa styka się z grzbietem brwi - szczególnie atrakcyjny dla wielu ludzi.

Masażoterapia w celu złagodzenia bólów głowy i napięcia

 • Zacznij od położenia kciuków w policzkach blisko uszu i użyj palców, aby delikatnie nacisnąć i pocierać świątynie (miękkie miejsce między rogiem oczu a uchem).
 • Korzystając z bardzo silnego nacisku i drobnego ruchu kołowego, stopniowo przesuń palce wzdłuż linii włosów, aż spotkasz się w środku czoła, masując cały czoło i skórę głowy,

Masaż terapii zrelaksować ręce

Oto kilka ruchów, które powodują, że stres odbija klawiaturę przez cały dzień.

 • Wyciągnij ręce i palce. Pocieraj każdy palec od podstawy do końcówki, łagodnie ciągnąc i skręcając każdy palec w dowolnym miejscu.
 • Następnie spocznij lewą dłoń, palcem w górę, na kolanie. Wyciśnij mięsistą część dłoni pomiędzy prawym kciukiem a palcem wskazującym, przesuwając się z nadgarstka do podstawy kciuka.
 • Wyciśnij tę wstęgę między lewym palcem wskazującym i kciukiem kilka razy, szukając punktów przetargu.
 • Następnie przeciągnij dłonią prawy kciuk, mocno naciskając i użyj suwaków od nadgarstka do podstawy każdego palca.
 • Powtórz ten proces po prawej.

'masowanie rąk jest nie tylko świetne dla rąk, ale także pomaga złagodzić bóle głowy', mówi grust. Ręce, podobnie jak stopy, zawierają punkty refleksologii, które odpowiadają całemu ciału, w tym głowę, szyję, oczy, uszy, nos, usta i zatoki.

Terapia masażowa w celu złagodzenia napięcia szyjnego

 • Siedząc przy komputerze, uformuj dłonie na ramionach. Wydech, spuszczając głowę, jak powoli ściskać palce w dłonie, przesuwając się po mięśniach pleców i ramion w twoją szyję.
 • Teraz odpoczywaj łokciami na biurku, pozwalając, aby twoja głowa lekko się nieznacznie przesunęła. Masaż karku od ramion do podstawy czaszki za pomocą końcówek palców, aby małe mięśnie w obrębie kręgosłupa były małe.
 • Umieść obie dłonie z tyłu głowy, przeplatając palcami. Opuść głowę do przodu i pozwól, aby ciężar łokci pociągnął delikatnie głowę, rozciągając mięśnie szyi i kręgosłupa.

Masażoterapia w celu złagodzenia napięć

W tym celu potrzebujesz piłki do tenisa lub stałej gumy. 'Kiedyś byłam zdesperowana i nie mogłem znaleźć kuli, więc użyłem jabłka', mówi grust - 'było to niesamowite, ale jabłko bić było'.

 • Stoj 18 cali od ściany, z odległością biodra stopy. Wejdź do częściowej przysadzi pośladków pod ścianą.
 • Pochylił się do przodu, kładąc piłkę za plecami w górnej części ramienia.
 • Powoli wstać - cal na raz - naciskając na ścianę i pozwalając rolce powoli opuszczać mięśnie wzdłuż boku kręgosłupa, zatrzymując się, gdy znajdziesz punkt przetargu i czekając, aż ból ustąpi.
 • Odwróć proces, spowalniając siedzenie w kucki i pozwalając, aby piłka wróciła na szczyt mięśni ramieniowych.
 • Teraz przełącz strony, przesuwając piłkę na drugą stronę ciała i powtórz ten sam powolny masaż.

Nie tylko uwolniesz napięcie z ramion, ale jednocześnie rozwijasz silne mięśnie nóg.

Terapia masażowa w celu zwolnienia dolnej części pleców

 • Podnieś się i położysz dłonie na talii, kciuki za tobą i palce skierowane do przodu.
 • Delikatnie nacisnij kciuki w mięśnie po obu stronach kręgosłupa - ale uważaj, aby nie naciskać na kręgosłup.
 • Trzymaj kciuki w ruchu, poruszając się bardzo małym ruchem - w górę, w dół i w małym kręgu. Spędzaj więcej czasu, gdzie znajdziesz punkt przetargowy - upewnij się, że nie powoduje bólu.
 • Przesuwaj kciuki stopniowo, centymetr, narasta po obu stronach kręgosłupa tak daleko, jak dłonie mogą wygodnie dotrzeć. Następnie stopniowo cofnij się w dół plecami i naciśnij na kościstą powierzchnię sacrum.

Masaż leczenie złagodzić zmęczone stopy

 • Przynieś lewą stopę na siedzenie fotela, aby można było zobaczyć wnętrze. Używając prawego kciuka, stosuj bardzo silne nacisk po bokach stopy, pracując od piętę aż po palec u nogi. Idź kciukiem po grzbiecie, gdzie palce stają się piłką stopy. Kiedy dojdziesz do małego palca, użyj kciuka i palca wskazującego, aby ścisnąć i skręcić wzdłuż całej powierzchni palca. Pracuj każdy palec u nogi indywidualnie, aż wrócisz do dużego palucha. Weź wszystkie palce u rąk w jedną rękę i rozciągnij je tam iz powrotem, zgiąć się i zgiąć.
 • Podtrzymując górną lewą stopę lewą ręką, użyj dłoni prawej dłoni do głębokiego nacisku na całą powierzchnię dna stopy, pracując od pięty do palców i z powrotem w dół.
 • Rozciągnij palce, zginaj i wysuń nogi oraz wykonaj kilka obrotów kostki.

Powtarzaj cały proces na prawej stopie

Pamiętaj, zanim rozpoczniesz

Z tymi wszystkimi ćwiczeniami pamiętaj, że nigdy nie chcesz powodować bólu - ale chcesz dotrzeć do obszaru, który jest przetarg, ponieważ właśnie tam jest napięcie. Zawsze rozciągnij mięsień po masowaniu okolicy.

'Jeśli te ruchy nie łagodzą bólu, skontaktuj się z lekarzem, aby wykluczyć każdy podstawowy problem medyczny', mówi masaż terapeuta dale grust. 'Nigdy nie zastępuj masażu własnego w celu właściwego leczenia.'

I cieszyć się.