S. epatha merkerson krucjat przeciwko paleniu

Niszczycielskie efekty raka płuc nigdy nie są zbyt daleko od serca i umysłu S. epatha merkersona, dwóch z jej najbliższych przyjaciół zmarło z powodu choroby, a w 'niczym cudownego, 'Siostra pokonała ponure statystyki - około 85\% umiera w ciągu pięciu lat - po strachu w latach 90.

Dawny palacz, merkerson q uit a few yea przed 23-letnim uzależnieniem, ale jej najlepszy przyjaciel, yvette hawkins, nigdy nie miał okazji. Została zdiagnozowana w marcu 20, 1995, a do 10 kwietnia nie żyła. 'Nigdy nie widziałem nikogo, kto umierał, a pamiętam, wziąwszy jej ubrania ze szpitala, a w kieszeni znajduje się papieros', mówi merkerson - to jedno z długotrwałych zdjęć w mojej głowie - nigdy nie miała Dym ostatni papieros '.

Kicking uczucia trwało wiele lat w prawie Zamówić aktorkę, która spędzała dekadę próbując 'wszystko od wspaniałego do absurdu'. Wreszcie, jeden dzień - sobota, feb. 4, 1996, a dokładniej - zrezygnowała z dobrego. 'Byłem jednym z tych, którzy zapalili papieros, zanim rano wsunęłam nogi na podłogę', mówi. 'Dosłownie obudziłem się pewnego dnia i czułem się strasznie, pomyślałem, oto jest - to jest dzień'. Wsunęła papierosy do kosza i nigdy nie odwróciła wzroku.

W ciągu roku odejścia z aktorki, aktywista przyłączył się do kampanii na rzecz dzieci bez 'tytoniu' w krucjatach, a ostatnio w raku piersi i stowarzyszenia płuc nowojorskich. 'Jestem aktorem, więc to, co robię, jest prowadzone Moje usta ', mówi merkerson. 'To nie jest tak, że mogę spotkać się z grupą i porozmawiać o skanowaniu CT z prawdziwym autorytetem, ale mogę porozmawiać z młodymi ludźmi o moim doświadczeniu'.

Merkerson mówi, że jest zachęcana przez ostatnie badania opublikowane w nowym czasopiśmie medycyny w Anglii, wskazujące, że skanowanie CT może wykryć nowotwór płuc w najwcześniejszych etapach. Ponieważ jej dwudziestopięcioletnie przyzwyczajenie sprawia, że ​​merkerson jest potencjalnym kandydatem, a także rozważa przeprowadzenie skanowania.

Prawdziwa radość w jej opowiedzeniu leży w prowadzeniu przyjaciół 'legowisk'. Jest to sposób na utrzymanie ich żywotności - mówi merkerson. 'Bardziej niż cokolwiek, po prostu naprawdę tęsknię za przyjaciółmi'.

Opublikowano w styczniu 2007 r.