Czy twoje dziecko ma bezdech senny?

Kiedy syn był w przedszkolu, cynthia chin-lee pamięta nauczycieli, mówiąc, że zasnął podczas zabawy. Teraz, 10 rano joshua nie da się obudzić rano, mówiąc: 'Muszę spać 10 minut, zostaw mnie w spokoju'.

Joshua wydaje się zmęczony, ma pod oczami torebki i dobrze się uczy w szkole, wyjaśnia chin-lee, 53 lat, menedżer firmy zajmującej się oprogramowaniem w palo alto, mąż pani chin-lee Teoria: może ich syn miał bezdech podczas snu, stan, w którym ostatnio mózg został rozpoznany.

Czynniki ryzyka dla bezdechu podczas snu dzieci

Obturacyjny bezdech senny (OSA) to zaburzenie oddechu związane z snem dotykające ponad 18 milionów dorosłych i od 2 do 3\% dzieci w każdym wieku, nawet noworodków, zgodnie z krajowymi zasadami snem. To wydaje się, że prowadzone są w rodzinach, a dzieci, które mają powiększone migdałki i (lub) adenoidy (węzły chłonne w gardle za nosem) mają większe ryzyko rozwoju OSA.

Inne czynniki to: otyłość, mała szczęka lub połówka, lub większy niż zwykle język, narażenie na dym tytoniowy i mniejsze napięcie mięśni (takie jak u dzieci z zespołem Downa, porażeniem mózgowym i / Lub zaburzeń nerwowo-mięśniowych), wyjaśnia Dennis Rosen, MD, dyrektor medyczny centrum zaburzeń snu dzieci w szpitalu dla dzieci w Bostonie.

Leczenie bezdechów podczas snu dzieci

Bezdech senny, wywodzący się z greckiego słowa 'bez tchu', jest poważnym stanem. Oddychanie chwilowo pauzuje w czasie snu przez ponad 10 sekund u dorosłych i dłużej niż dwa cykle oddechowe u dzieci, co może się zdarzyć do 70 razy na godzinę. Poziom tlenu we wnęce krwi, a ciało reaguje tak, jakby duszno.

Czasami małe dzieci przewyższają OSA, gdy ich gardło powiększa się, a sztywność dróg oddechowych - mówi rosen. Osoby z dużymi migdałkami i adenoidami mogą wymagać operacji (adenotonsillectomy), która zwykle leczy od 80\% do 90\% dzieci - mówi rosen.

Joshua zdiagnozowano OSA i potrzebuje dodatkowego leczenia, ponieważ chirurgia migdałków nie powiodła się. Jego rodzice konsultują się z innym specjalistą od snu.

'I' ulżyło, że mam diagnozę ', mówi chin-lee.' Wielu ludzi i prawdopodobnie dużo dzieci, mają bezdech senny i nie wiedzą o tym '.

Objawy bezdechu podczas snu

Czy Twoje dziecko może mieć obstrukcyjny bezdech w ciągu snu? Poszukaj tych objawów, mówi rosen.

  • Głośne chrapanie, często z oddychaniem, zadławieniem i parsknięciem
  • Długie przerwy w oddychaniu podczas snu (dłuższe niż dwa cykle oddechu)
  • Nadmierne pocenie się w nocy z powodu wysiłku próbującego oddychać
  • Budząc się z bólem głowy i senność w ciągu dnia, drażliwość, nadaktywność i trudności z koncentracją

Znajdź więcej artykułów, przeglądaj problemy i przeczytaj bieżące wydanie 'WHTT the magazine'.