Uśpienie i utrata masy ciała: jak brak snu może powodować zwiększenie masy ciała

Czy brak snu może powodować zwiększenie masy ciała?

Pomyśl o tym: jeśli czujesz się senny w pracy, możesz być skłonny sięgnąć po filiżankę kawy (lub kilka kubków) i pączka na szybki strzał energii. Później możesz pominąć siłownię i pojechać na wynos po drodze do domu do swojej rodziny - nie ma czasu na gotowanie. Kiedy wreszcie znajdziesz się w łóżku, jesteś zbyt zwinięty w sen.

Jest to błędny cykl, a wreszcie ten niedobór snu może sabotować talię i zdrowie.

Zaczyna się niewinnie. 'Kiedy masz niedobór snu i masz niską energię, automatycznie idź na torbę chipsów ziemniaczanych lub innych pocieszających produktów spożywczych' - powiedziała forsusan zafarlotfi, phD, dyrektor kliniczny instytutu ds. Zaburzeń snu i budzenia w nowym ośrodku medycznym hackensack w nowym Jersey.

Wynik natychmiastowy? Może być w stanie zwalczyć senność. Ostateczny wynik? Niepożądane kilogramy jako złe wybory żywnościowe w połączeniu z brakiem ćwiczeń stanowią podstawę dla otyłości i dalszej utraty snu.

'Dług spoczynku jest taki, jak długu na karty kredytowe', mówi zafarlotfi. 'Jeśli będziesz gromadzić długi na karcie kredytowej, będziesz płacić wysokie oprocentowanie, lub konto zostanie zamknięte do czasu całkowitego zapłacenia. Jeśli gromadzisz zbyt dużo długu do spania, twoje ciało ulegnie awarii. '

Nie jest wystarczająco dużo snu, a nawet z dumą mówi - w Stanach Zjednoczonych 'chwalimy się o wszystko, ale płacimy za późno i wstajemy', mówi mahowald, MD, dyrektor regionalnego centrum zaburzeń snu w regionie hennepin.

Zrozumienie połączenia snu i diety

Połączenie snu i diety jest regularnym posiłkiem dla książek dietetycznych i artykułów z czasopism. Być może nawet słyszałeś o diety snu, co sugeruje, że możesz schudnąć, kiedy złapiesz ZZzs.

I to prawda, coś takiego.

'to nie tyle, że jeśli śpisz, tracisz na wadze, ale jeśli jesteś pozbawiony snu, co oznacza, że ​​nie masz wystarczająco dużo czasu na snu lub dobrego snu, twój metabolizm nie działa prawidłowo', wyjaśnia Michael breus, phD, autor Beauty sleep oraz dyrektor kliniczny oddziału snu na temat zdrowia strzału w glendale, ariz.

Średnio potrzebujemy około 7,5 godziny wysokiej jakości snu za noc, mówi. 'Jeśli już to zrobisz, kolejne pół godziny nie pomoże ci stracić 10 funtów, ale jeśli masz pięciogodzinny sen i zacznij spać przez siedem godzin w nocy, zaczniesz spadać na wadze'.

Dokładnie, jak brak snu wpływa na naszą zdolność do utraty wagi ma wiele wspólnego z naszym nocnym hormonem, wyjaśnia breus.

Dwoma hormonami, które są kluczowe w tym procesie, są ghrelina i leptyna. 'Ghrelina jest hormonem' go ', który mówi, kiedy jeść, a kiedy jesteś pozbawiony snu, masz więcej ghreliny - mówi breus. 'Leptyna to hormon, który mówi, abyś przestał jeść, a kiedy śpisz, masz mniej leptyny'.

więcej ghreliny plus mniej leptyny jest zwiększeniem masy ciała.

'Jesz więcej, a twój metabolizm jest wolniejszy, gdy jesteś pozbawiony snu', mówi Breus.

Roztwór utraty wagi uśpienia

Więc co można zrobić, jeśli chodzi o deprywację snu?

Dużo, mówi breus. Najpierw spójrz, jak dużo śpisz, a jak dobrze spać. 'Niektórzy ludzie, jak nowi mamusie, mogą spać tylko przez cztery godziny. A niektórzy ludzie, którzy cierpią z powodu bólu lub leżącego u podstaw zaburzenia snu, otrzymują 7,5 godziny snu, co ma taki sam efekt jak gdyby miały mniej snu ', mówi.

Rozwiązuje się problemy z poprawą higieny snu.

Na początek unikaj po południu kofeiny, ponieważ będzie trzymać cię w lżejszych stadiach snu, które są związane ze złym snem - w nocy. Breus zaleca tylko decaf od 14:00. Ćwiczenia pomagają poprawić jakość snu. Jak szybko powinieneś ćwiczyć? To zależy - każdy jest inny. To jest ważniejsze które ćwiczą niż gdy ćwiczysz. Breus mówi, że jest bezpieczny, nie ćwiczysz dobrze przed pójściem spać. 'Ale niektórzy ćwiczą się lepiej przed snem i nie wpływają na ich sen', mówi.

Obejrzyj, co jesz przed snem. 'Pizza i piwo przed snem nie jest dobrym pomysłem', mówi breus. 'Nie jedz duży posiłek w pobliżu przed snem', sugeruje jedzenie kilku zdrowych przekąsek, a następnie lekki posiłek - jak miska płatków śniadaniowych - jeśli biegniesz blisko przed snem. Ciężkie, bogate posiłki przed snem mogą również zwiększyć ryzyko zgagi, które z pewnością Cię utrzymają przez całą noc.

Co zrobić, jeśli masz wystarczająco dużo snu, ale następnego dnia obudź się i sennie? 'Porozmawiaj z lekarzem o tym, żeby zobaczyć specjalistę od snu', mówi Breus. Po dokładnym zbadaniu i badaniu snu, w którym monitorujesz się podczas snu, specjalista od snu może pomóc zidentyfikować każdy podstawowy problem. Razem można opracować plan leczenia, aby uzyskać lepszy sen - a być może nawet wyszczuplający.