Jaki jest Twój styl snu?

Czy wiesz, że Twój styl snu ma osobowość? Nawet jeśli masz sen, to, co robisz w godzinach przed snem, czy palisz lub pijesz alkohol, nawet ile ważysz, możesz mieć wpływ na to ile i jak dobrze śpisz.

Jeśli teraz sen nie jest świetny, sprawdź, czy któryś z tych 'stylów snu' zauważony przez dźwięk narodowego snu jest taki, jak ty.

Przeciąganie duetów

Większość kategorii poduszek mieści się w tej kategorii. Wstajesz wcześnie, w długie godziny pracy i przywieź swoją pracę do domu, czasem pracując prawie do łóżka. Wiesz, że nie masz wystarczająco dużo snu, a nie twój partner, starasz się ubierać w weekend.

Te wskazówki mogą pomóc:

 • Wycofaj się przed snem. trudno oprzeć się pokusie sprawdzania swojego e-maila po raz ostatni. 'Ekrany komputerowe emitują jasne światło, które sygnalizuje mózg, aby obudził się', mówi michael decker, phD, ABSM, który jest rzecznikiem amerykańskiej akademii medycyny snu. Więc zatrzymaj pracę z komputerem, e-maile i inne działania związane z ekranem co najmniej godzinę przed snem.
 • Utwórz rytualny rytuał. podczas budzenia, możesz zrobić wszystko, ale odprężenie może pomóc w ustaleniu etapu snu. Co najmniej godzinę przed snem, czytanie, słuchanie muzyki , Bawić się zwierzakiem, rozciągać się lub zrobić coś innego, co cię rozluźnia.
 • Ogranicz się do drzemek. 'Drzemki i spanie już trochę dłużej mogą pomóc Ci dogonić weekend, ale to wciąż pozostawia senność przez cały tydzień', mówi russell rosenberg, phD. Jest przewodniczącym krajowego funduszu snu.
 • Uśnij priorytet. To proste i ważne, każda noc się liczy.

Przepracowany, nadwaga i przefałdzony

'to ludzie próbujący radzić sobie z bardzo wysokimi wymaganiami w swoim życiu', mówi rosenberg. Zwykle pracują najdłużej (często na nocnych zmianach lub w obracających się zmianach) i mają najmniej czasu.

Jeśli to brzmi jak ty, prawdopodobnie myślisz, że dobrze funkcjonujesz przy małym spaniu, chociaż prawdopodobnie również opierasz się na kofeinie. Jesteś też bardziej narażony na palenie, picie alkoholu i być otyły, a może mieć kłopoty ze snem.

Te wskazówki mogą pomóc:

 • Ogranicz kofeinę do rana. Efekty mogą trwać kilka godzin po wypiciu.
 • Unikaj alkoholu 2-3 godziny przed snem. 'Alkohol jest strasznym zmarszczakiem snu', mówi rosenberg, chociaż może poczuć senność na początku.
 • Rzucić palenie. nikotyna jest substancją pobudzającą, zauważa decker. Promuje zapalenie w tylnej części gardła, co może prowadzić do chrapania lub bezdechu podczas snu. Bezdech senny - uchyla się podczas snu - jest szkodliwy i może prowadzić do bezsenności i innych problemów zdrowotnych.
 • Utrata dodatkowej wagi. Oto inny powód, aby rzucić dodatkowe kilogramy: brak snu i otyłość mogą iść razem. Sen może pozbawiać się może wpływać na metabolizm, a otyłość może dać bezdech senny, przyczyny bezsenności. Z twojego snu, mówi rosenberg.
 • Uzyskaj pomoc w przypadku przewlekłej bezsenności.
 • Jeśli masz problemy z opadnięciem lub pozostaniem w szpitalu przez 3 noce w tygodniu lub dłużej, a które utrzymują się nawet po zmianie nawyku snu, skontaktuj się z lekarzem.

Brak snu i Twój partner

W ciągu dnia przeciągasz się i czasami jesteś zbyt śpiący na intymność.

Możesz spać oddzielnie od swojego partnera i może się martwić. Może być też przygnębiony lub niespokojny. Masz ciężki czas zasypiania i czasami używaj leków do snu.

Te wskazówki mogą pomóc:

 • Nie polegaj na lekach przeciwpoślizgowych dostępnych bez recepty. leczenie problemów związanych ze snem obejmuje zazwyczaj zmiany stylu życia, budowanie lepszych nawyków snu i leczenie wszelkich stanów, które mają wpływ na sen.
 • Jeśli u pacjenta występuje depresja, poproś o pomoc.

 • Podziel się sypialnią. Większość partnerów chce spać w tym samym pokoju. Zacznij pracę nad kwestiami, które cię oddalają.

Zdrowe, żywe uczucia i starsze osoby w stanie snu

Te dwa rodzaje podkładów są najmniej prawdopodobne, że mają problemy ze snem i prawdopodobnie wystarczają - lub wystarczająco dużo - spać. Rzadziej lub nigdy nie czują się zmęczeni. Jeśli jesteś żywą laską, jesteś prawdopodobnie młodym, wczesnym wzniesieniem i nie masz żadnych stanów medycznych. Jeśli jesteś doświadczonym starszym, możesz zostać na emeryturze, wstawać później niż średnia i uzupełnić nocny sen z Drzemki.

Ta wskazówka może pomóc:

 • Nie należy dać snu za pewnik. Zachowaj dobre nawyki związane ze snem, zwłaszcza gdy jesteś w wieku. 'Kiedy jesteś młodszy, możesz mieć dwa garnki kawy po południu i spać dobrze, Ale nadużywanie środków stymulujących może dogonić ciebie i powodować problemy później ', mówi rosenberg