Problemy z zaburzeniami snu: zalety i wady drzemki, efekty alkoholu i inne

Ile snu potrzebuję?

To zależy, ale dorośli zazwyczaj potrzebują 7-8 godzin na dobę. Dzieci i nastolatki potrzebują więcej.

Dokładna kwota zależy od osoby na różne rzeczy, w tym wieku.

Jeśli wczoraj nie spałeś dobrze, może to być konieczne, aby nadrobić to. W miarę starzenia się wzorce snu mogą się zmieniać, z jaśniejszymi i krótszymi okresami zamknięcia oka.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy masz wystarczająco dużo czasu na odpoczynek, to zauważyć, jak czujesz się w ciągu dnia. Jeśli jesteś senny lub chcesz zasnąć - albo nawet zasnąć, podczas gdy słońce się skończy - zapewne potrzebujesz więcej nocy w nocy.

Co to jest zaburzenie snu?

Każdy od czasu do czasu ma skalistą noc. To może się zdarzyć, jeśli jesteś na stresie, na przykład.

Jeśli jednak zdarza się często, poproś lekarza, aby pomógł zrozumieć, co się dzieje.

Być może po prostu trzeba pracować nad własnymi zwyczajami snu. Staraj się iść spać o tej samej porze każdej nocy, zrelaksuj się, zanim spróbujesz skinąć głową, a nie pić lub zjeść ciężkiego posiłku przed snem. Zmiana stylu życia jest prawdopodobnie pierwszą rzeczą, którą warto spróbować.

Lekarz może upewnić się, że problemy związane z zamknięciem oka nie są związane ze zdrowiem. Może zalecić badanie snu w domu lub w laboratorium snu, aby zobaczyć, co się dzieje.

Jakie są zabiegi?

Jeśli lekarz stwierdzi, że masz zaburzenia snu, leczenie zależy od tego, co jest i jest ciężkie.

Po pierwsze, prawdopodobnie zmienisz styl życia. Chcesz polepszyć swoje zwyczaje snu, unikać kofeiny i alkoholu, radzić sobie ze stresem i ćwiczyć więcej.

Jeśli masz bezdech w trybie bezdechowym, lekarz może zalecić komputer CPAP, aby utrzymać prawidłowe oddychanie podczas drzemki. Utrata masy ciała również pomaga.

Jeśli pacjent przyjmuje tabletki nasenne, które nie potrzebują recepty, należy powiedzieć o tym lekarzowi, jeśli pacjent używa ich przez ponad 2 tygodnie. Należy postępować zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na etykiecie.

Czy drzwiczki pomagają?

Czują się dobrze, ale nie drzemać zbyt długo lub zbyt blisko do snu, albo 'będzie trudniej spać w nocy.

Kto jest zagrożony zaburzeniami snu?

Każdy może uzyskać jeden, ale są one bardziej prawdopodobne wśród:

  • Kobiety w średnim wieku, które są bardziej narażone na bezsenność
  • Nadwaga, mężczyźni w średnim wieku, którzy mają większą szansę na bezdech w ciągu snu

Dzieci i nastolatki są bardziej narażone na sen niż inne osoby.

Czy alkohol pomaga?

Nie. Podczas gdy może się zrelaksować i pomóc nakręcić, to również zakłóca normalny cykl snu. Spędzisz mniej czasu na snach REM (najgłębszy sen) i może dać koszmary lub sprawić, że będziesz się pocił w nocy.