Grzybice: przegląd etapów

Owrzodzenia ciśnieniowe są opisane w czterech etapach.

  • Etap 1 nie są ranami otwartymi. Skóra może być bolesna, ale nie ma przerw ani łez. Skóra staje się zaczerwieniona i nie blancuje (traci kolor krótko, gdy naciśniesz palec, a następnie usuń palec). W ciemno oskórowanej skórze powierzchnia może wydawać się różna od otaczającej skóry, ale może nie wyglądać na czerwoną. Temperatura skóry jest często cieplej. A stopień 1 ból może czuć się mocniejszy lub bardziej miękki niż obszar wokół niego.
  • W etapie 2 skóra zwykle pęka w otwartym, nosi lub tworzy wrzód, który jest zazwyczaj łagodny i bolesny. Ból rozwija się w głębszych warstwach skóry. Może wyglądać jak skrobanie (ścieranie) lub płytkie krater w skórze. Czasami ten etap wygląda jak blister wypełniony przezroczystym płynem. Na tym etapie niektóre skóry mogą zostać uszkodzone po naprawie lub mogą umrzeć.
  • podczas <3> etapu 3 , ból staje się gorszy i rozciąga się do tkanki pod skórą, tworząc mały krater. Tłuszcz może wykazywać ból, ale nie mięśni, ścięgna lub kości.
  • W stadium <4> ból w obrębie ciśnienia jest bardzo głęboki, dociera do mięśnia i kości i powoduje znaczne uszkodzenia. Może wystąpić uszkodzenie głębszych tkanek, ścięgien i stawów.

w etapach 3 i 4 może wystąpić niewielki lub żaden ból spowodowany znacznymi uszkodzeniami tkanek. Mogą wystąpić ciężkie powikłania, takie jak zakażenie kości (zapalenie kości i szpiku), czy postępująca przerost ciśnienia.

Czasami ból nacisku nie pasuje do jednego z tych etapów.

  • W niektórych przypadkach podejrzewa się podejrzenie bólu o głębokim odcieniu, ale nie może być potwierdzone, gdy nie jest otwarta rana, ale tkanki pod powierzchnią zostały uszkodzone, ból jest nazywany głębokim uszkodzeniem tkanki (DTI). Obszar skóry może wyglądać purpurowo lub ciemno czerwono, lub może być wypełniony krwią pęcherzy. Jeśli u pacjenta lub lekarza podejrzewa się bolesność, obszar jest traktowany tak, jakby powstał ból naciskowy
  • Istnieją również obrzęki ciśnieniowe, które są 'nierozstrzygalne'. Oznacza to, że etap nie jest jasny. W tych przypadkach baza bólu jest pokryta grubą warstwą innej tkanki i ropy, która może być żółta, szara, zielona, ​​brązowa lub czarna. Lekarz nie może zobaczyć podstawy bólu, aby określić etap.