Lęk o charakterze seksualnym: przyczyny, objawy i leczenie

Seks ma być przyjemnym doświadczeniem, ale trudno jest poczuć się sexy lub intymne z partnerem, gdy masz niepokój seksualny, kiedy ciągle zastanawiasz się 'czy mogę to zrobić?' 'Czy mój partner cieszy się tym?' Lub 'czy wyglądam na tłuszcz?' Jesteś zbyt zajęty, aby cieszyć się seksem.

Ciągłe obawy o wygląd lub zdolność do leżenia mogą powodować stres seksualny i nerwowość. Może nawet sprawić, że chcesz uniknąć seksu.

Seks jest czymś więcej niż tylko fizyczną odpowiedzią. Pobudzenie jest również związane z emocjami. Kiedy twój umysł jest zbyt skoncentrowany, aby skoncentrować się na seksie, twoje ciało może się też nie podniecać.

W tym artykule dowiesz się, co powoduje niepokój seksualny i odkryć sposoby leczenia, które pomogą zregenerować życie seksualne.

Przyczyny niepokoju związanego z występowaniem seksualności

Wiele różnych rodzajów zmartwień może prowadzić do niepokoju związanego z seksualnością, w tym:

  • Bój się, że nie udało ci się dobrze w łóżku i zaspokoić partnera seksualnie
  • Słaby obraz ciała, w tym obawa o Twoją wagę
  • Trudności w Twoim związku
  • Obawę mężczyzny, że jego penis 'mierzy się'
  • Martwica człowieka o ejaculating przedwcześnie lub zbyt długo, aby osiągnąć orgazm
  • O niepokoju kobiety nie może mieć orgazmu ani korzystać z seksualnego doświadczenia
Te niepokoje powodują, że organizm reaguje na reakcję zwaną 'walką lub lotem'. Hormony stresu, takie jak epinefryna i norepinefryna, są uwalniane w szeregu reakcji, które miały na celu przygotowanie organizmu do prowadzenia lub stawienia czoła zagrożeniu. Oczywiście twój partner nie jest zagrożeniem, dlatego taka reakcja jest tak bezproduktywna dla intymności.

Objawy niepokoju związanego z występowaniem seksualności

Twój stan umysłu może mieć duży wpływ na zdolność do wzbudzenia. Nawet jeśli jesteś z kimś, kto lubi seksualnie, martwiąc się tym, czy będziesz w stanie zadowolić swojego partnera może uniemożliwić to zrobić.

U mężczyzn, jednym z efektów hormonów stresowych jest zwężenie naczyń krwionośnych. Mniej krwi przepływającej do penisa utrudnia erekcję. Nawet mężczyźni, którzy normalnie nie mają problemów z podnieceniem, mogą stać się niezdolni do erekcji, kiedy zostaną pokonani przez niepokój seksualny.

Niepokojące się zaburzenia seksualne nie są zdiagnozowane tak często, jak u mężczyzn, ale może mieć również wpływ na pobudzenie u kobiet. Lęki mogą uniemożliwić kobietom poślizganie się wystarczająco dużo, aby uprawiać seks, a to może zabrać fizyczne pragnienie Kochać się

Lęk może objąć zarówno mężczyznę, jak i kobietę, które wymagają seksu. Kiedy skoncentrujesz się na tym, czy dobrze się spisujesz, nie możesz skoncentrować się na tym, co robisz w łóżku. Rozproszony kochanek jest nieuślednionym kochankiem, który może sprawić, że poczujesz się jak w przypadku awarii. Nawet jeśli jesteś w stanie wzbudzić, możesz być zbyt rozproszony, aby osiągnąć orgazm.

Lęk o charakterze seksualnym prowadzi do cyklu wieczystego. Stajesz się tak bardzo zaniepokojony seksem, którego nie możesz wykonywać, co prowadzi do jeszcze większej niepokoju seksualnego.

Przezwyciężanie niepokoju seksualnego

Jeśli masz lęk związany z występowaniem seksualności, skontaktuj się z lekarzem - kogoś, z kim czujesz się komfortowo dyskutując o swoim życiu seksualnym, lekarz może Cię zbadać i wykonać pewne testy, aby upewnić się, że stan zdrowia lub leki nie powodują Problemy z wydajnością seksualną. Podczas egzaminu lekarz zapyta o swoją historię seksualną, aby dowiedzieć się, jak długo miałeś niepokoju seksualnego i jakie myśli zakłóci twoje życie seksualne.

Leki i inne terapie mogą pomóc w leczeniu zaburzeń erekcji i innych problemów seksualnych, które są spowodowane przyczynami fizycznymi. Jeśli problem medyczny nie jest winy, lekarz może zalecić zastosowanie jednego z następujących metod:

Porozmawiaj z terapeutą. umów się z doradcą lub terapeutą, który ma doświadczenie w leczeniu problemów seksualnych. Terapia może nauczyć cię bardziej czuć się z własną seksualnością i może pomóc zrozumieć - a następnie zmniejszyć lub wyeliminować - problemy, które powodują niepokój seksualny. Mężczyźni, którzy martwią się przedwczesnym wytryskiem, mogą na przykład spróbować technik, które pomogą im uzyskać większą kontrolę nad wytryskiem.

bądź otwarty ze swoim partnerem. rozmawiając ze swoim partnerem o swoim lęku może pomóc złagodzić niektóre zmartwienia. Staranie się o znalezienie rozwiązania razem może sprawić, że będziecie bliżej jako para i poprawić twój związek seksualny.

Bądź intymny w inny sposób. istnieje wiele sposobów by być intymnym bez seksu. Dać partnerowi zmysłowy masaż lub wziąć ciepłą kąpiel. Przekręcaj się nawzajem masturbacją, więc nie zawsze musisz czuć się zmuszona do wykonywania seksualności.

Ćwiczenia. nie tylko sprawi, że poczujesz się lepiej na ciele, ale również poprawi wytrzymałość w łóżku.

Zniekształcaj siebie. spróbuj umieścić romantyczną muzykę lub seksowny film, kiedy kochasz. Pomyśl o czymś, co Cię zwraca. Biorąc pod uwagę swoje wyniki seksualne, możesz usunąć niepokój, które powstrzymują cię przed wzbudzeniem.

Wreszcie, weź sobie to na siebie. Nie bój się o wyglądzie lub zdolności w łóżku. Uzyskać pomoc w przypadku niepokoju seksualnego, dzięki czemu możesz wrócić do zdrowego i przyjemnego życia seksualnego.