Problemy seksualne kobiet - co się zdarzy

Wiele rzeczy w życiu kobiety może prowadzić do problemów seksualnych, z czasem nieleczony problem seksualny może mieć coraz większy wpływ na jakość życia. Jeśli problem sprawia, że ​​czujesz się nieswojo i / lub niezadowolony, seks może Stań się napiętym i niepożądanym przeżyciem.

Wpływ fizyczny

Kobiety zwykle doświadczają fizycznej zmiany podczas pobudzenia seksualnego, ponieważ krew obrzękuje obszary sromu. Jeśli te obszary nie są stymulowane wystarczająco dużo, kobieta może nie odczuwać tak dużo przyjemności seksualnej.

Chroniczne (trwające) choroby, takie jak cukrzyca i zapalenie stawów, mogą wpływać na pragnienie seksualne, przyjemność i osiągi. Leki stosowane w wielu stanach chorobowych wpływają również na pragnienie i pobudzenie.

Ból podczas seksu

Jakakolwiek historia bólu podczas seksu może spowodować, że kobieta uniknie seksu lub nieprzyjemnie.

Ból podczas seksu może wynikać z:

 • Suchość pochwy.
 • Pochwy (powiedz 'vadj-uh-NIZ-mus'). Jest to przypadkowe skurcze pochwy. Często jest to związane z brakiem doświadczenia z seksem, czasami wynika z urazu, takiego jak gwałt lub wykorzystywanie seksualne, ale może to być przyczyna medyczna, taka jak:
  • Blizny w otworze pochwy od Urazu, chirurgii lub porodu.
  • Zakażenia miednicy, takie jak zapalenie pochwy lub zakażeń gruczołu mlekowego bartholin.
  • Przewlekłe bóle, takie jak więźba sromowa. Takie jak liszaj sclerosus lub liszaj płaski.
  • Podrażnienie z douches, spermicides lub lateks prezerwatyw.
 • Dyspareunia (na przykład 'dis-puh-ROO-nee-uh'). To fizyczny ból pojawia się podczas wbijania do pochwy, podczas głębokiego naciągnięcia lub po stosunku płciowym.

Partner i wpływy emocjonalne

Żyjące sytuacje, w których małżonkowie mają bardzo małą prywatność mogą kolidować z uczuciem pobudzenia.

Twój poziom umiejętności i uwagi seksualnej partnera może odegrać znaczną rolę w twojej przyjemności seksualnej. Pozytywne i pełne szacunku relacje pomiędzy partnerami stawiają punkt zainteresowania seksualnego i pobudzenia.

Pozytywne doświadczenia seksualne pomagają budować zdrową seksualność. Z drugiej strony kobieta, która miała zmuszone doznania seksualne, prawdopodobnie miesza uczucia dotyczące seksu. W jednym badaniu, 1 na 5 kobiet twierdziło, że zostało zmuszone do zrobienia czegoś seksualnego. To było najczęściej zrobione przez kogoś bliskiego.

Niektóre kobiety czują się winne, zakłopotane, wstydliwe lub samoświadomie podczas seksu.

Kobieta może uniknąć seksu, bo obawia się, że choroba (taka jak rak) lub operacja (np. Mastektomia lub histerektomia) czyni seksualnie nieprzyjemną dla jednego lub obydwu partnerów.

Lub może się obawiać rozprzestrzeniania się zakażeń przenoszonych drogą płciową, takich jak opryszczka narządów płciowych.

Wpływy związane z wiekiem

W wieku kobiet może się uprawiać seks mniej, ponieważ nie ma już partnera lub partnera, który stracił zainteresowanie seksem lub nie jest już w stanie uprawiać seksu. Wiele starszych kobiet zgłasza problemy z smarowaniem.

Kobiety mogą zauważyć mniejszą ochotę na seks po menopauzie.

może trwać dłużej, aby poczuć podżeganie seksualne, a orgazm może być krótszy. Ale orgazmy wciąż oferują kobietom umysłowe i fizyczne przyjemność.

Kobiety mogą czuć przyjemność seksualną przez całe życie. Ale ci, którzy przestali płci po okresie menopauzy, coraz bardziej kurczą się i osuszają pochwy niż kobiety, które nadal uprawiają seks.