Para maj-grudzień: 5 wyzwań, rozwiązań

Tak zwane relacje maj-grudzień, w których istnieje duża różnica między partnerami, może być satysfakcją - a także wyzwaniem.

Dobra wiadomość to kwestie, które można rozwiązać, tak jak każdy inny związek - niezależnie od wieku. Po prostu musisz wiedzieć jak. Oto pięć typowych problemów, które mogą się zdarzyć i jak je rozwiązać.

akceptacja rodziny

Jedną z pierwszych przeszkód, na jakie możesz zmierzyć, jest reakcja rodziny i przyjaciół. Na przykład mogą powiedzieć stereotypowe rzeczy o 'cougars', jeśli kobieta jest starszym partnerem lub 'trofeum żon', jeśli mężczyzna jest starszym partnerem.

'to z pewnością jest jednym z wielu rodzajów powiązań, które mogą wyglądać dziwnie dla innych, ale gdy zaczniesz je znać, ma to sens', mówi rebecca sears, LPC, doradca pary w centrum imago DC w Washington, DC 'jest coś o każdej parze, która ma sens po tym, jak poznać ich'.

Sztuką jest pomaganie innym zrozumieć, dlaczego ma się sens. Zaleca się kilka taktyk:

  • Nie zmuszaj swojego partnera do swojej rodziny, ale upewnij się, że Twoja rodzina wie, że nie może być wykluczona z funkcji rodziny.
  • Uświadom sobie, że partner może chcieć być połączony z rodzicami, nawet jeśli ich nie akceptują.

Gayle luster, MA, licencjonowany doradca w Irving, texas, dodaje:

  • Powiedz swojemu rodzicowi, że rozumie ich obawy, ale nie daj się złapać stale broniąc swojego partnera.
  • Bądź zespołem. Kiedy jesteś z rodziną, nie zostawiaj swojego partnera przez dłuższy czas, jeśli chcesz dbać o unikanie niewygodnych sytuacji.
  • Jeśli wszystko inne zawiedzie, krótko odwiedzaj rodziny.

mieć dzieci, czy nie,

W przypadku małżeństw w maju grudniu, posiadanie dzieci może być problemem. Jeśli kobieta jest starsza, może nie chce, lub być w stanie mieć dzieci. Człowiek może nie chce zaczynać od kiedy jest starszy.

To nie musi być złamanie transakcji, ale radzą sobie z tym wcześnie w relacji.

'zegar ma tendencję do szybszego zazębienia tej pary - jedna, która w wieku 27 lat ma się razem, zanim założy rodzinę' - mówi Sandra Caron, phD, profesor stosunków rodzinnych i ludzkiej seksualności na uniwersytecie Z maine. 'Ta para nie miała takiego luksusu (zwłaszcza), gdy jest starsza.'

Istnieją pewne oczywiste rozwiązania, takie jak adopcja, zastępstwo zastępcze lub rodzicielstwo zastępcze, jeśli starsza kobieta nie może mieć dzieci.

Jeśli jeden z partnerów chce mieć dzieci, a drugi nie mówi, może być w stanie rozwiązać problem z poradnictwem i akceptacją, że twój pomysł o rodzinie może się zmienić.

Mieszanie rodzin

Jeśli jesteś starszym partnerem, możesz mieć już dzieci z poprzedniego związku. Blask, który jest żonaty z mężczyzną w wieku 15 lat, doświadczył tego.

Mówi, że ważne jest, aby szanować dzieci - nie prosili o rodziców, którzy są w podeszłym wieku.

Pomaga spędzać czas samotnie z dzieckiem. Upewnij się, że wiedzą, że twój partner ma tam zostać.

Helen fisher, phD, autor i antropolog biologiczny z uniwersytetem w Rutgers, ożenił się z mężczyzną, który miał 21 lat. Mówi, że ważne jest, aby nie starać się wygrać dzieci, działając w swoim wieku. Wydawało się, że odgrywa rolę bardziej niż ciotka lub starsza siostra z dziećmi męża.

'to była miła pozycja w rodzinie - mówi Fisher. 'Były chwile, kiedy lepiej zrozumiałem jego dzieciaki niż ja, a ja potrafiłem pracować między nimi'.

Choroba

Kolejnym poważnym problemem mogą być problemy zdrowotne starszego partnera. Ale znowu istnieją sposoby na to.

'to właśnie zmienia sposób, w jaki musisz pracować jako para', mówi luster. 'Jeśli masz zamiar być w czymś przez długi czas, to się zdarzy.'

Jeśli problemy zdrowotne są nieznaczne, połysk zawiera kilka wskazówek dotyczących radzenia sobie:

  • Niech partner robi to, co lubi, nie czyniąc go winnym, jeśli potrafisz '.
  • Jeśli możesz już coś zrobić z partnerem, poprzyj go. Na przykład, jeśli twój partner prowadzi wyścig i nie możesz dołączyć, zaryzykować swojego partnera i być tam na linii mety.
  • Jeśli jesteś młodszy, nie oceniaj swojego partnera w kwestii wyzwań zdrowotnych.

Główne problemy zdrowotne - takie jak choroby Parkinsona czy Alzheimera - nie mogą być przewidywane z wyprzedzeniem, ale siostry mówią o tych dyskusjach przed ślubem.

Porozmawiaj o tym, co robisz, jeśli ktoś miałby zachorować. Jakie zasoby będzie musiała z tym poradzić druga osoba? Jak obaj poradzilibyś sobie, gdyby ktoś w jakiś sposób został upośledzony? Czy twoje woli są aktualne?

Każda para, młoda lub stara, może w końcu stawić czoła wyzwaniom zdrowotnym. Ale czas trwania jest różny dla pary z maja-grudnia. Duża różnica w wieku powoduje, że dyskusje na temat zdrowia są szybsze, ponieważ problemy te mogą stać się rzeczywistością wcześniej, niż by były dla młodszej pary.

Problemy seksualne

Dla niektórych osób wiek może powodować zmiany w ich popędliwości lub wynikach seksualnych.

To jedna z rzeczy, o których większość ludzi nie lubi rozmawiać, ale nie martw się o tym mówić. 'Tylko dlatego, że nie myślisz, że kiedykolwiek zaburzenia wzwodu nie oznacza, że ​​nigdy nie będziesz mieć tego - nawet jeśli jesteś najsilniejszym człowiekiem żyjącym', mówi lustracja.

Jeśli pojawią się problemy seksualne, nie ignoruj ​​tego, poszukaj rozwiązania, otwórz się na ten temat i poproś o pomoc, jeśli tego potrzebujesz i trzymaj się tego, może to trochę potrwać .

Nie potępiaj wieku

Będąc w zaangażowanym związku nie zawsze jest łóżkiem róż - w każdym wieku.

'jeśli spojrzysz na problemy, które masz na skutek luki w wieku, może to bardzo cię zawiesić', mówi luster. 'Wiek jest jedyną rzeczą w relacji, której nie możesz zmienić'.

Pamiętaj, że wiele par, które są w podeszłym wieku, ma do czynienia z tymi samymi problemami. Jest to często coś więcej niż wiek.

Zwróć uwagę na kwestie - z pomocą profesjonalnej pomocy doradcy, jeśli zajdzie taka potrzeba - ale również skup się na pozytywnych. Co jest świetne ze względu na twoją relację? Pamiętaj o wszystkich dobrych obyczajach, które przynoszą w związku, niezależnie od tego, czy jest to wiedza i doświadczenie życiowe starszego partnera czy też energia i wigor życia młodszego partnera. 'Kiedy zakochujesz się w kimś, wiek nie ma znaczenia', mówi Fisher. 'Zawsze mówię ludziom, że jest to świetne miejsce na kogoś starszego. Nasza kultura może być z tego trochę niewygodna, ale życie w domu nie będzie w ogóle niewygodne '.