Pasjonujące małżeństwo

Nie wierzysz żartom, o których słyszałeś o namiętnym małżeństwie: 'Nigdy nie wiedziałem, jakie jest prawdziwe szczęście, dopóki nie wyjdę za mąż, a już było za późno.' Lub 'najdłuższe zdanie, które można wytworzyć dwoma słowami:' ja '.' Max kaufman i H.L. mencken, zawsze śmieszni, pominęli znak na małżeństwie - przynajmniej w odniesieniu do seksu i pasji.

Badacze płci odkryli, że namiętne małżeństwo żyje i dobrze; W rzeczywistości, małżeństwo jest miejscem, gdzie najbardziej lubiący seks odbywa się w Ameryce. Małżonkowie mają więcej płci, bardziej zróżnicowanego seksu (w tym seksu oralnego) i bardziej emocjonalnie i fizycznie satysfakcjonującego seksu niż single. Zdaniem Edward Laumann, profesora socjologii na uniwersytecie w Chiclana, seks seksualny może sprawić, że szczęśliwe pary mogą czuć się jak żyją - o około 15\% do 20\% wzrostu satysfakcji. Główny autor społecznej organizacji seksualności: praktyki seksualne w Stanach Zjednoczonych , kompendium najbardziej wszechstronnych danych z badań dotyczących praktyk seksualnych w Stanach Zjednoczonych.

Kiedy namiętne małżeństwo działa dobrze, działa bardzo, bardzo dobrze. Jednak, gdy nie działa dobrze, to okropne. 'Kiedy seks działa źle, może zabrać 50\% do 70\% satysfakcji małżeńskiej', mówi laumann.

Nie daj się uregulować za mniej niż namiętne małżeństwo

Tak, jest wiele do stwarzania w próbie stworzenia lub utrzymania namiętnego małżeństwa. Ale to nie oznacza, że ​​twoje małżeństwo jest w tarapatach, jeśli czujesz się mniej namiętny lub jeśli seks jest mniej ekscytujący niż po raz pierwszy spotkałeś się ze sobą, to nieuchronne - pozbawione fantazji i 'nudę seksualną jest dana w małżeństwie' David schnarch, dyrektor małżonka i ośrodka zdrowia rodzinnego w wiecznie kolorowym, colo. I autor pasji małżeństwa: seks, miłość i intymność w stosunkach emocjonalnych 'normalny seks robi resztki - - co pozostało, kiedy mówi, że 'nie czuje się dobrze, a ona mówi, że nie jest wygodna w wykonywaniu innych', wyjaśnia schnarch.

Ale nie musisz się martwić małżeństwem niższym, niż tylko żarliwym małżeństwem, z ostrożnością i niewielką kreatywnością, możesz zachować ogień w domu.

Jak pogodzić seks i pasję z rodziną

'To dylemat nowoczesnych relacji: pogodzenie bezpieczeństwa i przygody - erotyzmu i udomowienia - w tym samym miejscu', mówi esther perel, pary i terapeuta rodzinny w nowym mieście w Jorku, a także autor Mating W niewoli: pogodzić erotyczne i domowe. żyjemy dziesiątki lat dłużej niż to miało miejsce sprzed tysiąca lat temu, dawno temu w fazie reprodukcyjnej życia. I oczekujemy, że seks i pasja, zarówno dla przyjemności, jak i związku - a nie tylko reprodukcji - przez resztę naszego życia.

Chcielibyśmy zapewnić bezpieczeństwo i wsparcie finansowe oraz najlepszy przyjaciel i zaufany powiernik - i pasjonujący kochanek - wszystko w jednym ', które perel obserwował przez dziesięciolecia doradztwa małżeńskiego. Więc namiętne małżeństwo jest niemożliwe? 'Tak, jako trwała rzecz, pasja płynie i płynie', mówi Perel.

Ludzie mają błędne przekonanie, że jeśli istnieje 'seksualna chemia', wtedy dobry seks nie robi pracy, mówi schnarch. Chemikalia nie dają dobrego seksu, ani też nie 'sięgają' - twierdzi schnarch - aby utrzymać pasję płynącą, a nie oderwać się w relacji, zabiera pracę - jako osobie i wspólnie pracować jako para. A najlepszy moment na start jest, zanim płomienie się skończą.

12 wskazówek dotyczących utrzymania namiętnego małżeństwa

1. Zapomnij o 'fusion fantasy', aby stworzyć namiętne małżeństwo.

'fantazja fuzji lub znana jako idea, że' dwa staną się jednym 'jest pochwalona jako zenit emocjonalnego wiązania - ale to jest przyczyna braku intymności i pasji' - mówi schnarch. 'Idziemy do małżeństwa szukając kogoś, kto do nas dołączy, a to stwarza wszystkie problemy', dodaje.

Zamiast tego, musisz być gotowym rozwijać się jako niezależna, dojrzała osoba - co schnarch określa 'zróżnicowaną osobę' - mieć namiętne małżeństwo ... lub nawet mieć zdrowe i szczęśliwe relacje jako para . 'Jesteś bardziej zdolny do intensywnej intymnej relacji seksualnej w miarę dojrzewania i stania się bardziej zróżnicowany', mówi schnarch.

2. Śledź oddzielne interesy, aby utrzymać namiętne małżeństwo.

Zamiast skakania do wspólnych działań w celu stworzenia lub ożywienia namiętnego małżeństwa, najlepiej zacząć od osobistych pasji, które sprawiły, że był on interesujący i atrakcyjny dla Twojego partnera. Wziąć klasę, zagrać instrument, wyjść z przyjaciółmi do muzeum - i przywrócić małżeństwo nowe poczucie podniecenia i pasji.

'czasami zbyt dużo bliskości , które hamuje pożądanie, a nie odległość między tobą', mówi perel, 'pożar potrzebuje powietrza', 'pragnienie jest o chęci - a miłością jest o'. Synapse to cross ... a więc odrębność jest warunkiem wstępnym połączenia: jest to istotny paradoks intymności i seksu '.

3. Nowość jest kluczem do namiętnego małżeństwa.

'pragnienie jest dręczone powtórzeniem, erotyzm rozwija się w tajemniczych, nowatorskich i nieoczekiwanych', mówi perel. Następnym razem pojedziesz na kolację ze swoim partnerem, spróbuj popatrzeć po stole u swojego partnera tak, jakby był obcy - może nie znasz go, jak myślisz. 'Staramy się zamienić swojego partnera w kogoś, kto nie nas zdziwił', mówi Perel, wyjaśniając, że czujemy się bezpiecznie, wiedząc, że nie zostaliśmy zaskoczeni. Ale problem polega na tym, że prowadzi do nudy, wroga namiętnego małżeństwa. Zamiast tego wyrwać się z strefy komfortu i spróbować czegoś nowego, lub trochę śmiałego - a następnie zobaczyć, co twój partner ma w odpowiedzi.

4. Flirt z partnerem, aby nakarmić namiętne małżeństwo.

Nigdy nie zapominaj, że gra wstępna zaczyna się poza sypialnią. ' Teasing i flirtowanie w celu stworzenia przewidywania jest uwodzicielskie - mówi perel. 'Flirtowanie pochodzi z francuskiego fleurta' - końcówki miecza, z którym drażniasz to, co może być, to ogromny zwrot ', mówi perel.

Nie możesz po prostu zwrócić się do swojego partnera i powiedzieć: 'czy jesteś w nastroju' i spodziewaj się, że jest to wystarczające dla seksu i pasji. Dobry seks zaczyna się na długo przed wpadnięciem do sypialni, zaczynając od sposobu traktowania siebie nawzajem ubraniem. Sposób, w jaki patrzysz na siebie podczas przechodzenia na korytarzu, sposób dotykania się nawzajem podczas przechodzenia przez pieprz, jak często się śmiać z innych żartów, małych komplementów, nawet mówiąc: 'przepraszam' Jak trzymasz ręce - wszystkie mogą budować emocje i napięcie erotyczne.

5. Zrób datę na sex - i zbuduj pasję do tego czasu.

Każdy małżeński terapeuta na ziemi (a prawdopodobnie także na Marsa i Wenus) radzi parom, aby 'umówili się na seks' i wszyscy zwracamy uwagę na banalność tego pomysłu. Ale to naprawdę jest kluczowe dla namiętnego małżeństwa. Więc hej, pomyśl o tym jako budowaniu przewidywania - długiej, długotrwałej gry wstępnej. Z przyjemnością planuje szczegóły; Wyobraź sobie, co zrobisz, jaką bieliznę będziesz nosić (lub nie). Zapal się świeczki, owinąć trochę prezentów, wkładać ulubioną muzykę z młodej młodości, pocierać sobie nawzajem plecami i zgodzić się z wyprzedzeniem, aby poświęcić trochę czasu

6. Fan fantazje dla namiętnego małżeństwa.

'erotyczny umysł jest główną rzeczą, która pozwala utrzymać pragnienie w czasie', mówi perel. Ponownie łącz z Twoją zdolnością wyobraźni, swoim życiem fantazji. Czytać razem - literatura erotyczna lub inna. Zapytaj się wzajemnie o swoje fantazje. Nie muszą przyjmować formy niegrzecznej pielęgniarki i trójki - nie muszą nawet mieć fabuły, mówi perel. Wszystko, co można sobie wyobrazić, czy twój partner robi ci to, co daje Ci przyjemność, od stóp do następnej pozycji seksualnej.

7. Skupić się na całym ciele na namiętnym seksie.

Jeśli chodzi o przyjemność seksualną, najkrótsza odległość między dwoma punktami - od pobudzenia do orgazmu - niekoniecznie jest prostą linią do narządów płciowych. Weź to powoli, i obejść objazdy wzdłuż całego ciała, każdy kontur. Bądź zorientowany na przyjemność, a nie zorientowany na cel . Drażnić i dotykać się wszędzie, ale genitalia tak długo, jak to możliwe. Nadal poświęcaj swój czas nawet wtedy, gdy zmienia się bieg w namiętny seks.

8. Nawiązuj ponownie, aby podzielić się seksem i pasją.

'Nazywam to ćwiczenie' głowami na poduszkach ', mówi schnarcha, że ​​to wszystko jest do niego. Po prostu leży na łóżku i patrzy sobie w oczy, przez długi czas, pięć minut, 10 minut, początkowo może czuć się jak na zawsze, ale schnarch twierdzi, że jest to świetny sposób na nawiązanie połączenia w sposób, który pobudza spokój , Pokoju, intymności i ostatecznie głębszego, bardziej namiętnego seksu.

9. Spróbuj 'oczy otwarte seks'.

'siedemdziesiąt procent par ma seks z zamkniętymi oczami' - mówi schnarch. 'Tylko 15\% otwiera je podczas orgazmu.' Co oznacza, mówi, że 'większość z nas dostosowuje naszego partnera w czasie, który ma być najbardziej intymny'. Schnarch sugeruje utrzymanie otwartych oczu, chociaż przyznaje, że niektórzy ludzie postrzegają tę perspektywę zastraszającą i nie potrafią się w ten sposób pokonać. Ale inni 'płaczą, ponieważ jest tak serdeczny', mówi. Przynajmniej, poczujesz emocje, próbując czegoś nowego. Schnarch uważa, że ​​pomogą one rozwinąć ich intymność i głębszy, pełen pasji seks.

10. Wymieszać śmiech z pasją i seksem.

Calvin trilling zauważa w swojej najnowszej książce, nazwanej po jego późnej żonie, Alice , że ją kochał przez zabawę. Mickey rooney powiedział kiedyś: 'kobiety lubią mnie, bo czynię ich śmiechem, a co to jest orgazm, z wyjątkiem śmiechu na biodrach?' Pasja nie zawsze jest poważną sprawą - może to być zabawne. Bądź gotów się śmiać z siebie, gdy spróbujesz czegoś nowego, zwłaszcza gdy nie pracujesz - nowa pozycja, która daje skurcz lub taniec brzucha, które okazuje się być bardziej dziwne niż seksowne. Zgoda na to pozwala i stworzysz środowisko, w którym każdy z nas ma swobodę w próbie, bez obawy o śmieszność - wyzwalającą atmosferę, w której może rozwinąć się pasja seksualna.

Opublikowano luty 2007 r.