Przygotowanie małżeństwa 101

Dan T. i jego narzeczona mają ślub, aby zaplanować, z setkami decyzji, które muszą być prowadzone do wielkiego dnia. Ważniejsze niż kwiatowe centra i lista DJ'ów, mają jednak duże decyzje o małżeństwie: ile dzieci mają? Czy oboje będą pracować? Jak będą pogodzić się z różnicami ich przekonań religijnych?

'chcemy przekopywać się w dużych sprawach', mówi dan z albany w stanie Nowy Jork 'wiemy, gdzie stoimy na niektórych z nich, a chociaż nie zgadzamy się w 100\% ze wszystkiego, wciąż wiemy, że Nasz związek opiera się na czymś solidnym '.

Dan i jego zaręczeni robią wszystkie właściwe ruchy, skupiając się na budowaniu małżeństwa, które będzie trwało przez kilka ważnych przedmiotów życia. Ale wszystkie pary nie są tak pragmatyczne i celowe, czy nie, ignorują pisanie na ścianach, co prowadzi do złej winy w gorączce, która zmienia się z jitters w zimne stopy, a następnie paskudny bout małżeństwa blues. P>

Jak się małżeństwo trwa aż do śmierci? Od nerwów do zimnych stóp, po gorące pytania, o które powinieneś się zapytać i dojść do porozumienia przed przejściem do korytarza, eksperci dają WHTT katastrofalne przebieg budowy małżeństwa, które będzie trwało całe życie.

duże pytania z życia

'Reklamy osobiste, w których mówią:' Lubię długie spacery po plaży ', są to drobne rzeczy', mówi louanne cole weston, phD, małżeństwo i terapeutka rodzinna. 'To filozofie życia, które mają znaczenie w małżeństwie.'

Co znajduje się na liście kontrolnej życia, którą para powinna rozmawiać zanim dzwony ślubne zaczną się tracić? Tutaj są tematy związane z przygotowaniami do wesela:

  • Dzieci . 'Jeśli chodzi o dzieci, to więcej niż chcesz, czy nie?', Mówi susan piver, autor New york times najlepszy sprzedawca, trudne pytania: 100 najważniejszych pytań, które trzeba zadać przed Mówisz 'ja' '' musisz zapytać, ile dzieci chce. Kiedy w swoim życiu masz je? Jak je wzbudzi? Możesz być w 100\% inaczej niż wszystko inne na tej liście, ale jeśli jesteś nie na dzieciach, to wtedy, gdy sprawy stają się trudne '.
  • Pieniądze . 'Nie czekaj, aż staniesz przy ołtarzu, aby powiedzieć sobie, ile pieniędzy robi lub nie masz', mówi piver. 'Pieniądze to kwestia, na którą trudno mówić, i to właśnie ta, która wydaje się powodować największy konflikt w miarę postępów. Zadaj sobie pytanie, jak wiele, ale także utworzysz jedno konto, zachowaj oddzielne konta, jak oszczędzisz i jak spędzisz? '
  • religia . 'Nawet jeśli dwoje ludzi wychowało się w tej samej tradycji duchowej, wciąż istnieją pytania do zadawania pytań', mówi piver. 'Jakie święta zamierzamy świętować? Gdzie będziemy świętować i jak? Ważne jest, aby wiedzieć, co jest ważne dla drugiej osoby i co jest nie do negocjacji '.
  • seks . 'Upewnij się, że Twoja seksualność jest copacetic', mówi weston, który specjalizuje się w terapii seksualnej. 'Być ze sobą nawzajem konkretni i dyskutuj na temat tego, co możesz i nie możesz tolerować, i jasne, jakie są twoje oczekiwania na poziomie niższym'.

Jeśli kopiujesz te problemy ze swoimi zaręczonymi partnerami i nie zauważysz, że nie patrzysz na wszystko, nie panikuj - nie zgadzam się, nie jest przepisem na rozwod.

'Czasem istnieją różnice, które są w tej dziedzinie znaczne i jest OK - nie chcesz poślubić swojego klonu' - mówi Weston. 'Musisz po prostu zrównoważyć, ile zmienia twoje życie i ile współmałżonek zmienia jego lub jej, lub po prostu zgadzasz się nie zgadzać.'

nadal, wyjaśnia weston, ważne jest, że indywidualne różnice są dobrze Zrozumiałe i idealnie, różnice te powinny wynosić się z szafy, zanim zostanie wpłacona zaliczka na pierścionek.

'ludzie powinni wiedzieć, gdzie jest osoba, z którą się spotyka, na te tematy, zanim pojawi się propozycja' - mówi Weston. 'Chociaż nie zawsze tak się dzieje, wiedząc, gdzie stoją, rozważymy nawet małżeństwo'.

Ale lepiej późno niż nigdy, wyjaśnia weston. Nawet dla juniorów, którzy są o krok od mówienia 'ja', przejście przez te problemy teraz z mężami-to-be jest o wiele lepsze niż odkładanie ich aż po miesiąc miodowy.

Od zatorów do zimnych stóp

Udało się to przez listę kontrolną przed ślubem i nadszedł czas, aby przejść do menu i opcji kwiatowych. Problem polega na tym, że nadal nie można wstrząsnąć zatruwającego uczucia w jamie brzucha i nie jest to nadziewane grzyb jadłospory, które spędziłeś po próbie popołudnia, to uczucia.

'W pewnym stopniu wszyscy doświadczają drgów' - mówi allison moir-smith, autor 'emocjonalnie zaangażowanego': przewodnik dla panny młodej, który przeżył 'najszczęśliwszy' czas swojego życia . 'Przechodzisz znaczną zmianę swojej tożsamości, a skutkiem tego są jittery'.

Nerwy, wyjaśnia Moir-smith, mogą stanowić zdrową część twojego przejścia do życia w małżeństwie, pomagając wglądać w siebie i rosnąć.

'ważne jest, aby panna młoda i wieśniacy wiedzieli, że nerwy są w porządku', mówi moir-smith WHTT. 'Wiesz, jak być samotnym, być synem lub córką, a teraz nerwy są sposobem na samodzielną ocenę i zmianę, gdy dowiesz się, jak będziesz się mężem lub żoną'.

Chociaż nerwy są stosunkowo normalne, jeden krok na drabinie lęku weselnego to zimne stopy - frazę, która wysycha dreszcze w dół kręgów czekających narzeczonych i stajennych wszędzie. Jak mówisz różnicę między nerwami i zimnymi stopami?

'jednym znakiem jest to, że naprawdę odrywasz narzeczonego od siebie i jest przez to cały czas nadkrywający' - mówi Moir-Smith. 'Chociaż może nie być gotowa zadzwonić do ślubu, mając zimne stopy oznacza, że ​​nadszedł czas, aby zrobić trochę emocjonalnej pracy poślubnej.'

Terapia i poważny, jeden-na-jeden raz ze współmałżonkiem to zarówno inteligentne wybory; Przesiewanie przez myśli i obawy jest jedynym sposobem, aby zrobić to na ołtarz w jednym kawałku. Ale jeśli nadal nie czujesz się dobrze, zadzwonienie może być właściwą decyzją, nawet jeśli jest ostatnia.

'jeśli masz zamiar zadzwonić do wesela, tym szybciej,' mówi moir-smith. 'Lepiej odwoływać się do ślubu, niż się rozwodzić, a chociaż będzie to bolesne, w dłuższej perspektywie każdy będzie lepszy.'

Porady dotyczące małżeństwa

Niezależnie od tego, czy przetrwały ciężkie dyskusje na temat dzieci, religii i pieniędzy, czy też przebijały się przez nerwy i przezwyciężanie zimnych stóp, eksperci dają WHTT pewne pozornie proste, ale silne wskazówki dotyczące robienia małżeństwa, które każda para powinna pamiętać:

  • Zacznij od początku . 'Nowożeńcy oczekują, że wiedzą, jak się żenić' - mówi moir-smith. 'Ale powinni pozwolić sobie na to, że są początkujący w związku małżeńskim, a nie porównywać się z rodzicami, którzy wyszli za mąż za 30 lat'.
  • Kochaj swojego małżonka i swojego życia. 'Istnieje duża różnica między kochaniem kogoś a wspólnym życiem, które kochasz', mówi piver. 'Jeden bez drugiego nie jest dobry'.
  • Spójrz przed skokiem. 'Zawsze na rok przed złożeniem propozycji przed zawarciem małżeństwa', mówi weston. 'Musisz zobaczyć, jak inna osoba zachowuje się 365 dni w roku - urodziny, zgony, dziękczynienie itp. Dowiesz się, jak traktują te wydarzenia i traktują Cię przed, w trakcie i po ich wystąpieniu. Daj związek pełny cztery pory przed myśleniem o małżeństwie. '
  • Nie zapomnij o liście kontrolnej życia . 'Ślub może trwać weekend, ale małżeństwo może trwać całe życie', mówi weston. 'Dajcie takie kwestie, jak dzieci, religia, pieniądze i proporcjonalna uwaga płci zanim ślubujesz

Jakie są Twoje porady dotyczące długiego i szczęśliwego małżeństwa? dzielić się nimi na pary WHTT, które radzą sobie z forum.