Udostępnianie fantazji seksualnych z partnerem: sizzler lub fizzler?

Od lat dzielisz się z tym samym partnerem, a teraz znasz sobie zwyczaje do spania w domu i na zewnątrz, aż do dokładnej temperatury w pomieszczeniu i miejsca do spania. Ale jak dobrze wiesz, co trzeba, aby zwrócić partnera? To jest jeden ze sposobów na poznanie - dzieląc się najbardziej intymnymi fantazjami seksualnymi, a otwarta wymiana erotycznych fantazji może przyczynić się do ponownego rozpalenia płomienia - czy mogą być tutaj, o czym mówią specjaliści od seksu na ten temat.

Ryzykowny biznes

Wielu ekspertów zajmujących się seksem radzi młodym parom, aby ostrzegali przed ujawnieniem prywatnych fantazji seksualnych. 'Często spada', mówi wendy maltz, MSW, terapeuta seksualny i współautor książki 'Private myśli: potęga fantazji kobiet', która jest zbyt często, mówi maltz, 'Brak jest zrozumienia, co to znaczy dzielić się nimi.

Aby zminimalizować nieporozumienia, maltz sugeruje wprowadzenie pewnych wskazówek, zanim zgodzi się ujawnić erotyczne fantazje. 'Upewnij się, że masz wzajemne zrozumienie swoich celów. Czy robisz to po prostu, aby dowiedzieć się o tym, co są prywatne myśli seksualne, czy też tworzysz menu rodzaju aktywności seksualnej, którą chcesz spróbować? ' Mówi.

Inni eksperci zgadzają się, że najlepiej, aby nie pogrążyć głowy w całkowicie szczere objawienie najgłębszych erotycznych fantazji. 'Najpierw sprawdź wody. Ogólnie rzecz biorąc ', sugeruje barbara bartlik, MD, adiunkt psychiatrii na uniwersytecie w Cornell University.' Można by powiedzieć: 'co myślisz o tej scenie w filmie?'

Nawet wtedy, gdy obaj partnerzy chętnie ujawniają swoje fantazje seksualne ze sobą, mówi maltz, nie ma gwarancji, że wynik będzie pozytywnym spotkaniem umysłów lub ciał. 'To wstrząsające podstawy relacji. Może znacznie zwiększyć doświadczenie seksualne lub zniszczyć, może sprawić, że ludzie są bardzo uprzejmi i niespokojni '- mówi Maltz.

To jest szczególnie prawdziwe, jeśli Ty lub Twój partner znajdzie treść szczególnego oddania fantazji. 'A co z osobą, która lubi być seksualnie sadystyczna? To znaczy bartlik mówi wiele razy, wyjaśnia bartlik, trzeba mieć odwagę, aby ujawnić mniej konwencjonalną fantazję, taką jak sadomasochizm, a ponadto potrzebuje bardzo kochającego i lojalnego partnera, aby słuchać I akceptują fantazje, które mogą znajdować się poza głównym nurkiem doświadczenia seksualnego, niemożność zaakceptowania fantazji może powodować rozłam w relacji.

Ale nawet jeśli okaże się, że twoje fantazje seksualne partnera są trochę nerwowe, nie ma nadziei na dalsze postępy.

Liczba tłumaczeń

Maltz oferuje kilka wskazówek, aby zapobiec emocjonalnym wstrząsom z powodu objawienia fantazji seksualnych. Pierwszą rzeczą nie jest założenie, że twój partner chce zrobić wszystko, co lubi fantasycznie. 'To ważne, aby nie dosięgać tych pragnień dosłownie, chyba że tak zamierzają', mówi.

Nie wszyscy naprawdę chcą współdziałać z ich fantazjami seksualnymi, wyjaśnia maltz. 'To one bardziej symboliczne', mówi, ale to nie znaczy, że powinny zostać zwolnione. Zamiast tego, weź swój cue z nastroju lub uczucie, co sugeruje fantasy. 'Erotyczne fantazje pomagają poznać zmysłowość swojego partnera', mówi maltz, na przykład kobieta może fantazjować, że jej kochanek, na szczycie konia galopującego, ściąga ją z nóg i na konia, a potem obaj jeźdzą 'Chcę, aby mój mąż mnie bardziej pociągał' - mówi maltz.

Najważniejszą kwestią w dzieleniu się fantazjami seksualnymi jest to, że 'jak informacje o tym, co dzieje się w fantazji, są wspólne, ma decydujące znaczenie dla tego, czy para zarabia na wydajność' - mówi maltz.

W kontakcie z fantazjami seksualnymi

Pomimo niedawnych badań, które mówią, że jest to normalnie zdrowe, nawet zdrowe, angażowanie się w seksualne fantazje, wiele osób pogrzebuje lub ignoruje to, co sprawia, że ​​czują się dobrze, a ich rezultatem może być niespełniające życia seksualnego.

'Twój partner kocha widzieć, jak się obrócisz, a fantazje są tym, co cię tam zabiorą' - mówi Cheryl mcclary, phD, JD, profesor zdrowia kobiet na uniwersytecie w północnej Karolinie-asheville, Mówi, 'jeśli nie zostanie włączona, twój partner będzie o tym wiedzieć'.

Ona proponuje sposoby, aby wzbudzić poczucie podniecenia, zanim podzielisz to doświadczenie z partnerem. 'Uważaj na siebie, idź tam, gdzie masz fantazje, kup erotyczne bieliznę, wypożyczaj filmy ze scenami seksualnymi, które Cię kręcą' - mówi mcclary.

Ale na wszelkie sposoby, mówi, nie zachowuj swoich erotycznych fantazji dla siebie. 'Zadzwoń do swojego partnera w pracy i podziel się swoimi fantazjami. Będziesz robił sam siebie i swojego partnera, jeśli nie chcesz ', mówi mcclary.

Argument przeciwko ujawnieniu erotycznych fantazji

Nawet specjaliści od seksu, którzy uważają, że ujawnianie erotycznych fantazji partnerowi może wzmocnić relacje, potwierdza, że ​​ten ogólny scenariusz nie jest dla wszystkich '. Wiele szczęśliwych małżeństw z dobrym seksualnym życiem nigdy nie podziela się swoimi fantazjami. Trzymają je w spokoju ', mówi bartlik.

Jednym z powodów pozostania mama, mówi bartlik, jest to, że większość ludzi w długoterminowych, pełnych relacjach seksualnych niekoniecznie myśli o swoim partnerze, kiedy są na wysokościach pasji seksualnej, ale chociaż obaj partnerzy Może rutynowo myśleć o czymś innym niż ujawnienie, może to spowodować zranienie uczuć.

Czasem najlepszym rozwiązaniem może być edytowanie własnego odkrycia, więc jest to bardziej pocieszające partnera, np. Fantazje na temat innych osób mogą być najlepiej zachowane dla siebie '. Zdrowy rozsądek mówi nam, czego nie potrzebujemy Ujawnić ', mówi mcclary.

Zaprowadzanie partnera w pętlę fantazjami seksualnymi

Ale jeśli to jedyne zahamowanie, a nie poczucie winy, które 'uniemożliwiają dzielenie się swoimi fantazjami od swojego partnera, może to być obustronnie korzystne, aby te uczucia mogły się przemieścić, mówią eksperci.

'nie oczekuj od swojego partnera, aby dowiedzieć się, co Cię zwraca. Powiedz swojemu partnerowi. To wszystko jest częścią fantazji - mówi mcclary. 'Życie' jest zbyt krótkie, aby poczekać, aż twój partner zdecyduje o tym. '

Dla wielu par, dzielenie się erotycznymi fantazjami może być kwestią pamiętania, jak często było, kiedy Twój związek był nowy. 'Zadaj sobie pytanie' co sprawi, że zaczynamy się znowu chichotać, co było sexy i zabawne? '- mówi mcclary.