Szczęśliwe pary: co to ma być jednym

Widzenie pary dzielącej żart i chodzących w parze, ich twarzy pokrytych zmarszczkami, a ich szarą włosą, pyta: jak od wielu lat pozostają szczęśliwą parą? Biorąc pod uwagę fakt, że około połowa wszystkich pierwszych małżeństw mężczyzn i kobiet w wieku 45 lat kończy się rozwodem, jest to uzasadnione pytanie, więc na WHTT poprosiliśmy ekspertów o ujawnienie tajemnic szczęśliwych par, ich objawienia mogą Cię zaskoczyć.

'To nie chodzi o to, jak bardzo się kochasz, ile masz pieniędzy, a nawet, jeśli twoje osobowości oczekują', mówi howard markman, phD, wiodący badacz małżeństwa, współreżyser centrum poświęconego małżeństwu i małżeństwu Studiach rodzinnych na uniwersytecie denver i autor Walka o małżeństwo: pozytywne kroki w celu zapobiegania rozwodzie i zachowania trwałej miłości .

To znacznie ważniejsze niż te czynniki - tak, nawet ważniejsze niż pożądanie serca, które, patrząc w twarz, często zanikają w czasie - to komunikacja - mówi Markman - jak dobrze komunikujesz się z małżonkiem Drugi - najważniejszy czynnik, który podzielają szczęśliwe pary - mówi, jest silną przyjaźnią.

Choć nie można nauczyć pary, jak być przyjaciółmi, możesz nauczyć dobrych przyjaciół, jak komunikować się lepiej Markman regularnie zajmuje się tym zadaniem, wykorzystując metodologię opartą na badaniach, pochodzącą z danych, które on i jego koledzy z uczelni Denver zebrała się przez dziesięciolecia systematycznie obserwując nieszczęśliwe i szczęśliwe pary.

Szczęśliwe pary: rozwijanie zdrowych nawyków

Markman oferuje trzy ważne składniki szczęśliwych par:

  • Unikaj oddechu.
'Pierwszy to nauczyć się rozmawiać bez walki o nieuchronne konflikty' - mówi Markman. Podejmując wspólny wysiłek, aby widzieć perspektywę drugiego człowieka i unikać winowej gry 'powiedziała' lub 'zrobiła', idzie daleko.

Kiedy rzeczy zdają się zabezpieczyć się przed wybuchem, Markman wzywa par, aby robili to, co rodzice często mówią małym dzieciom: weź 'czas'. To taktyka, którą nazywa 'wyjściem z niszczących walk'.

  • Przypomnij sobie pozytywne.

Ponieważ rodzice często pytają dziecko duszące się w kącie przerwy, co mogło zrobić inaczej, Markman sugeruje, że pary w konflikcie mają czas, aby rozważyć, co doprowadziło ich do siebie w pierwszej kolejności. Wtedy, jak mówi, zrób miejsce na te czynniki w swoim życiu. 'Musisz chronić i zachować te pozytywne kontakty - przyjaźń, zabawa' - mówi Markman z WHTT. Są to aspekty małżeństwa, które pozostają nienaruszone.

  • Patrz na przyszłość.

Podczas odwracania zegara może pomóc małżeństwu zapalić utratę połączeń, Markman wzywa par, aby jednocześnie się doczekać. 'Musisz mieć długoterminową wizję przyszłości, wspólnych marzeń i planów, które reprezentują zobowiązanie do siebie nawzajem i rodziny', mówi.

Happy couple: adresowanie małżeństwa bez seksu

Ta przyszłość, według większości specjalistów ds. Małżeństwa, powinna obejmować zdrowe życie seksualne. Podczas gdy seks nie jest wszystkim dla szczęśliwych par, problemy seksualne mogą prowadzić do niezgody małżeńskiej, że mężczyźni i kobiety mają różne wyobrażenia o seksie nie pomagają w sprawach. 'Ogólnie rzecz biorąc, kobiety mają tendencję do postrzegania seksualności jako części większego konstruktu' - mówi E. sheridan, sędzia i założyciel małżeństw, które działają, organizacja non-profit w Michigan, która uczy kursów instruktażowych Jak wzmocnić małżeństwa. 'Kobiety muszą być w nastroju, mężczyźni muszą być w pokoju'.

Wiele razy, nieporozumienia nad tymi różnicami prowadzą do złamania zdrowego związku seksualnego w związku małżeńskim, nawet wśród szczęśliwych par. Wynik, mówią eksperci, jest bezżelnym małżeństwem. Patti britton, prezes stowarzyszenia amerykanskiego na rzecz wychowawców seksualnych, doradców i terapeutów, wzywa małżeństwa bez seksu jako 'epidemię'. Że wiele zamężnych klientów widzi, że nie ma seksu od dziesięciu lat.

  • Przyjęcie podejścia biznesowego do poprawy płci.

Widząc rzeczy z perspektywy biznesowej, pomaga pary rozwinąć relacje seksualne. 'Mówię im:' jeśli to jest sprawa, czy pozwolisz, żeby to stało się tak? ', Mówi britton.

Przedstawienie seksu w tym świetle sprawia problemy i rozwiązania bardziej konkretne dla par. 'Przez porównanie tego [małżeństwa] z trybem biznesowym - wspólnymi celami i misjami, obowiązkami, aktywami i zobowiązaniami oraz częste spotkania biznesowe - rzeczy się zmieniają', mówi Britton WHTT.

  • Dokonaj szczerej deklaracji.

Aby uratować życie seksualne, niektóre pary muszą pogłębiać głębię. 'Często, seks nie był dobry w pierwszej kolejności. Dużą skargą dla kobiet jest to, że gra wstępna jest zła lub nie istnieje ', mówi Britton.

'To nie jest łatwe dla każdego, kto przyzna'. Britton mówi WHTT, że niektóre pary po prostu nie są przygotowane do powiedzenia lub słyszy prawdy. 'Dużo pary wyskakują z tego, zbyt wiele przycisków', mówi

Szczęśliwe pary: nauka wiedzy finansowej

Tematem finansów rodzinnych jest kolejny temat gorących przycisków, nawet dla szczęśliwych par.

  • Delegowanie zadania balansera budżetu

Eksperci zauważają, że większość szczęśliwych par uznaje, że obsługa finansów domowych powinna pozostać pojedynczym zadaniem. 'Tylko jedna osoba może pracować z książeczką czekową, nie może być dwa CFos', mówi sheridan WHTT.

Nie oznacza to jednak, że drugi partner powinien być w ciemności o finansach. Sheridan sprzyja podejmowaniu wspólnych decyzji finansowych przy użyciu tylko jednej osoby.

  • Uruchomienie funduszu na wypadek sytuacji nadzwyczajnych.

zdecydowanie wzywa także par do planowania sytuacji kryzysowych. Pomoże to rozpraszać ewentualne wybuchy, takie jak kto poświęci wydatki na wydatki osobiste, gdy pilne naprawy domów muszą być finansowane.

Każda para stoi w obliczu nieprzyjemności, od upadków w swoim życiu seksualnym, by pogodzić się z bilansem. Ale Markman uważa, że ​​większość małżonków może nauczyć się szczęśliwych par. 'Jeśli obaj partnerzy są zmotywowani, mogą się odwrócić', mówi Markman WHTT.

Opublikowano luty 2007 r.