Chcesz seks lepiej?

Kiedy Mark Jordan był 22-letnim nauczycielem zastępczym w Phoenix, palił od około roku i zauważył ogień w jego życiu miłosnym już nie szaleje.

'seks nagle się nudzi', mówi. 'Nie chcę tego mieć. Wychodzę z tchnienia tak łatwo i po prostu czuję się brutalny ', podczas gdy średnio tylko pół paczki dziennie, często palił się znacznie w weekendy, efekty nie były dobre.

'Pamiętam o seksie pod prysznicem i czułem się jakbym miał wyjść', mówi. To był punkt zwrotny. Przestał palenia, zaczął ćwiczyć i zaczął jeść dobrze. Po zmianach miał dużo większe zainteresowanie seksem i cieszył się tym bardziej niż kiedykolwiek.

Będąc w stanie zrzucić papierosy to prawdziwe osiągnięcie - zwłaszcza gdy rozważasz, jak palenie może się pogłębić w intymności relacji. W zeszłym roku naukowcy na uniwersytecie w Arizonie zaczęli studiować pary, w których palił się co najmniej jeden członek związku.

Badacze zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że palenie rzeczywiście stało się sposobem subtelnej komunikacji dla badanych członków par. Oświetlenie dało wskazówki dla każdego partnera, że ​​pora porozmawiać, czas, aby dać przestrzeń, a nawet czas, aby się bronić, ponieważ przyszedł światowy argument.

Badanie finansowane przez federację zaplanowane jest na kolejny rok i miejmy nadzieję, zapewni metody, które pomogą paru rozważyć uznanie papierosów za nadużywającego się trzeciego członka ich związku. Jeśli dwoje ziściłyby nawyk z ich życia, naukowcy twierdzą, że będą musieli znaleźć inne sposoby nawiązywania kontaktów ze sobą, a częściej niż po znanym dymie po seksie.

I oczywiście, jak stwierdził jordan, palenie może bezpośrednio torpedować seks.

'Palenie ma bezpośredni, negatywny wpływ na seksualność człowieka na każdym poziomie' - mówi panayiotis M. zavos, phD, dyrektor Instytutu irologii w Ameryce oraz profesor fizjologii i andrologii rozrodczej na uniwersytecie w Kentucky w Lexington.

W pracy z parami, które są leczone niepłodnością, zavos i jego współpracownicy odkryli, że palenie tytoniu ma znaczący i negatywny wpływ na zdolność do poczęcia, ale także okazały się zaskoczeniem: palenie tytoniu znacznie zmniejszyło męskość 'Seksualne pragnienie i zadowolenie - nawet dla młodych mężczyzn w wieku 20 i 30 lat.

Palacze zgłaszali, że płci mają mniej niż sześć razy w miesiącu, podczas gdy mężczyźni nonsmodalni mieli prawie dwa razy więcej płci. Różnica ta jest szczególnie ważna, biorąc pod uwagę, że pary te aktywnie próbowały sobie wyobrazić. 'W obecnych badaniach staramy się zidentyfikować, jak i dlaczego użycie tytoniu negatywnie wpływa na wyniki seksualne mężczyzn. W moim klinicznym doświadczeniu zmniejsza to wydajność. Sprawność seksualna jest czymś więcej niż tylko sprawą erekcji; To wiąże się z wieloma systemami ciała ', mówi zavos', ale gdy mężczyzna potrafi zmniejszyć płeć, jego pragnienie seksu będzie się powtarzać. '

Zavos stwierdził, że gdy zmniejszone pragnienie jest połączone z osłabionym osiągnięciem, całkowita satysfakcja może cierpieć. Gdy poproszono o ocenienie ich satysfakcji z płci, którą mieli w skali od 1 do 10, a pary nonsmoking średnio wynosiły 8,7, podczas gdy pary z mężczyznami palących były znacznie gorsze, średnio tylko 5,2. 'Nie ma wątpliwości, że w moim umyśle', mówi zavos, 'że prawie każdy mężczyzna ma satysfakcję seksualną i częstotliwość [uprawiania seksu] wzrasta, jeśli przestanie palić.'

Inni eksperci zgadzają się, że palenie może wpływać negatywnie na osiągi seksualne. 'Palenie powoduje uszkodzenie mięśni gładkich w penisie, które zakłóca erekcję', mówi richard milsten, MD, współautor Mężczyzna płci męskiej i urolog, od ponad 30 lat w Woodbury, NJ ' Więc jeśli mężczyźni również mogą 'wykonać', byłoby sensem, aby ich libidos cierpiał ', jednak ostrzega milczące rady przed prostymi wyjaśnieniami dotyczącymi zachowania seksualnego'. Jest tak wiele czynników w seksualności. Palenie jest tylko jednym. Nadal nie sądzę, że to dziwaczne stwierdzenie, że powstrzymanie się od palenia przyniesie korzyści życiu seksualnemu '.