Wpływ dziecka na małżeństwo: niemowlęcy dowód twojego związku

Maureen kenny i czarnoksiężnicy Winick wiedzieli, że chcą mieć dziecko, ale nigdy nie wyobrażali sobie, że mają trzy naraz. 'Każdy ma specjalne cechy i dziwactwa, które są przymusowe, ale razem, tworzą trójkąt, który jest tak urocze', mówi kenny. 'Nie wyobrażam sobie życia bez nich'

Ale czy nie ma dziesięciomiesięcznych trofeów spustoszenie w małżeństwie, a nie według kenny? 'To przybliżało nas do siebie', mówi WHTT 'kochamy rozmawiać o niemowlętach io tym, co się dzieje z nimi. Planujemy ich przyszłość i czekamy na spędzenie razem z nimi czasu. '

'dało nam wspólne zadanie - mówi Winick. 'Moja żona i ja mamy podobne poglądy na temat wychowywania dzieci, więc stworzyliśmy ładne partnerstwo, pomagamy sobie nawzajem w utrzymaniu spójności z decyzjami, które podjęliśmy w kwestii wychowywania dzieci'.

Czy nowe dziecko zbliża małżonków do siebie lub odsuwa ich od siebie, ma wiele wspólnego z relacją przedświąteczną, mówi Jerrold lee shapiro, phD, psycholog kliniczny i przewodniczący wydziału doradztwa psychologicznego na uniwersytecie santa clara w Kalifornia.

'posiadanie dziecka intensyfikuje wszystko w związku', mówi WHTT.

'z przybyciem pierwszego dziecka, wszystko dobre w małżeństwie staje się lepsze, wszystko złe pogarsza się. Para, która ma dobrą intymność znajdzie o wiele więcej, aby podzielić się z innymi doświadczeniami, aby wzbudzić zainteresowanie razem. Ma dużo odległości, stwierdzi, że dziecko staje się klina. '

Pozostań połączony

Wydawanie wysokiej jakości czasu ze swoim partnerem przed przybyciem dziecka może sprawić, że będziesz na właściwej drodze.

Aby tam zostać, shapiro twierdzi, że kluczowe znaczenie ma uznać, że twoja rola jako małżonka nie znika z chwilą, gdy stajesz się rodzicem, ale staje się jeszcze ważniejsza.

'najlepszą rzeczą, jaką możesz dać dziecku, jest dobre relacje z partnerem, zapewnia bezpieczeństwo, przykład, jak ludzie się dogadują i radzą sobie z konfliktem ... co jest dobre dla dziecka, aby zobaczyć . '

Ale dobre relacje wymagają czasu i intymności - nieuchwytnych towarów dla nowych rodziców. 'Dla nas jest dużo mniej czasu', mówi kenny. 'Byliśmy tylko bez trójkątów od ich narodzin'.

Psycholog arthur kovacs, phD, zaleca co tydzień kilka tygodni poświęcając kilka tygodni 'nawet jeśli musisz zaplanować to.'

Tym razem nie trzeba niczego łączyć - spacer, kolacja razem lub spotkanie z przyjaciółmi może pomóc Ty i Twój partner w ciągu tygodnia. Zaplanuj plany, które są łatwe, więc będziesz bardziej je trzymać.

'mój mąż i ja staramy się wydostać się z przyjaciółmi lub zająć się towarzystwem', mówi kenny. 'Posiadanie ludzi w naszym domu jest dla nas najlepsze, bo dzieci mają wszystkie potrzebne rzeczy'.

Rozmawiaj ze sobą

Kiedy wyrwacie parę godzin, kovac sugeruje, że użyjesz jej trochę do uczciwej rozmowy na temat przeoczonych zmian. Wskazuje, że rodzicielstwo jest dużym dostosowaniem dla obu partnerów.

'kobieta musi poradzić sobie ze wszystkimi zmianami fizjologicznymi', mówi WHTT. 'Człowiek musi dostosować się do uczucia utraty towarzystwa, teraz musi podzielić się kobietą, która była u jego boku ... jego emocjonalne i praktyczne potrzeby pojawiają się w drugim lub trzecim tempie, więc zostaje zdegradowany'.

Lori freed, farmaceutyczny przedstawiciel handlowy z dwumiesięcznym synem, mówi, że zauważyła napięcie jej małżeństwa. 'To jak mój syn stał się nowym mężczyzną w moim życiu', mówi WHTT 'Zawsze trzymam go albo karmię albo zmieniam go.'

Kovacs mówi, że wiele osób po raz pierwszy stało się strażnikiem tej zmiany w dynamice rodziny.

'istnieje przejście emocjonalne lub psychologiczne, które mężczyźni muszą przejść przez to szczególnie trudne. Aż ich żony są w ciąży, mają przy sobie przyjaciółkę, towarzyszkę i młodego kochanka. Wtedy ta osoba staje się matką. Teraz muszą kochać się i pielęgnować matkę zamiast młodej kochanki '.

Jeśli pary mają poczucie straty podczas tego przejścia, jak powinny sobie radzić?

'śmiej się z tego i rozmawiaj o tym, zamiast ukrywać to', mówi kovacs. 'Najważniejszą rzeczą jest porozmawiać, jakość relacji może być podtrzymywana tylko wtedy, gdy para obawia się, zmartwień i pozytywnych uczuć'.

Seks po dziecku

W pierwszych miesiącach mężczyźni zwykle mają normalny popęd płciowy, ale kobiety mogą nie, szczególnie jeśli karmią piersią.

'Podczas karmienia piersią poziom estrogenów jest bardzo niski i może wpływać na libido' - mówi jennifer niebyl, MD, kierownik położnictwa i ginekologii na uniwersytecie iowa w college'u medycyny. Dodaje, że niski poziom estrogenów może powodować wysuszenie pochwy, problem, który może zostać złagodzony przez smarowanie.

Ale mówi ona, że ​​największym zagrożeniem dla nowych rodziców jest 'życie seksualne jest zwykle wyczerpujące'. 'Wolisz spać niż z seksem, więc to jest kombinacja zmęczenia i zmian poziomu hormonów'.

Niebyl mówi WHTT, problem pojawia się częściej u matek po raz pierwszy, ponieważ dostosowanie do ojcostwa może być tak stresujące. 'Po drugim lub trzecim dziecku kobiety czasami są bardziej zrelaksowane' i to ma pozytywny wpływ na libido.

Jeśli stres jest czynnikiem, niebyl zaleca, aby opieka nad dzieckiem lub członek rodziny wymknęła dziecko wieczorem. 'To trudno się zrelaksować, gdy wiesz, że dziecko ma płakać w następnym pokoju.'

Weekendowy wypad

Jeszcze lepiej niż wieczór jest cały weekend, aby połączyć się ponownie. Spróbuj zaplanować wypad, zanim dziecko będzie wystarczająco dorosłe, aby doświadczyć niepokoju związanego z separacją, który rozwija się zazwyczaj od 8 miesięcy do 1 roku.

Jeśli karmią Państwo piersią, możesz nadal zarządzać krótką wycieczką - wystarczy zamrozić zapas mleka, aby opuścić opiekę nad dzieckiem i przynieść pompę, aby zapobiec porażeniu.

Według kovaców 'nie wygrał / aś boli dziecko niemowlęcego młodszego niż 6 miesięcy, pozostawione przez innego dozorca na jeden lub dwa dni, więc możesz uciec. Jeśli rodzice chcą wziąć szybki drugi miesiąc miodowy, to jest czas, aby to zrobić '.