Chcesz szczęśliwego małżeństwa? Bądź miły, Don 't Nitpick

Ustawienia termostatu. Brudne skarpetki. Ząbki do zębów. Nasze małe nawyki sprawiają, że małżonkowie są szaleni. Ale nie ma dwóch osób, które są naprawdę zgodne, więc zrezygnować z nitpicking siebie, eksperci relacji doradców. Zapisz walki o duże problemy - będziesz mieć szczęśliwe małżeństwo.

Dr Susan Boon, psycholog społeczny Uniwersytetu w Calgary w Albercie, uczy wykładów w relacjach interpersonalnych. Kilka lat temu odebrała książkę, siedem zasad tworzenia małżeństw , Johna Gottmana, psychologa, badacza relacji od 30 lat i założyciel Instytutu Gottmana w Seattle. Od czasu odkrycia tej książki Boon polecił jej swoim studentom.

Tajemnice szczęśliwego małżeństwa

Długotrwałe, szczęśliwe małżeństwa mają więcej niż wspaniałą komunikację, mówi Boon. 'Dr Gottman przynosi coś, o czym nikt nie mówi, że nierozłączalne różnice są normalne, że trzeba po prostu pogodzić się z nimi, a nie próbować rozwiązać problemu, który nie może się rozwijać. Na pewnym poziomie to powinno być oczywiste, ale to Opowiada WHMT.

Większość małżeńskich terapeutów skupia się na 'aktywnym słuchaniu', które polega na parafrazowaniu, walidacji, potwierdzaniu współmałżonka, mówi Boon 'To wszystko dobrze i dobrze i może pomóc Ci przezwyciężyć konflikty w sposób mniej destrukcyjny .Jednak, jak twierdzi dr Gottman, 'poproszono ludzi o gimnastykę w stylu olimpijskim, gdy ledwie mogą się czołgać'. Wielu ludzi poradzi sobie z tymi technikami. Badania wskazują, że większość ludzi jest niezadowolona z wyników leczenia małżeńskiego, że problemy powracają. '

W szczęśliwych małżeństwach, Boon zauważa, że ​​pary nie robią tego!

Zamiast tego, musisz być miły dla swojego partnera, badania pokazują. Niewielkie gesty, ale często. 'Małe sprawy mają znaczenie', mówi Boon. 'Na czym polega szczęśliwe małżeństwo jest głęboka przyjaźń, znająca się nawzajem, wzajemny szacunek, wiedząc, kiedy warto rozwinąć problem, jeśli nie jest to możliwe do rozwiązania. Wiele kwestii nie może być rozwiązane. '

Dowiedz się, jak zidentyfikować problemy, które trzeba rozwiązać, które można 'owocnie omówić' - zauważa. 'Naucz się żyć z resztą, po prostu się z tym pogodzić. Wszystko, co robisz, to odpuścić swój oddech i zły na te rzeczy, których nie da się zmienić. Lepiej nie próbuj ich zmieniać, pracuj wokół nich, zobowiązaj się do pozostania razem, nawet jeśli tego nie lubisz '.

Długotrwałe, szczęśliwe małżeństwo polega na poznaniu swojego partnera, wspieraniu i miłości. Badania wskazują, że 'za każdą negatywną rzecz, którą musisz zrobić, musi istnieć pięć pozytywnych rzeczy, które ją wyrównują', mówi Boon WHMT. 'Pamiętaj, aby saldo negatywów było pozytywne. Twój małżeństwo musi być mocno popierane pozytywami'.

Choć wydaje się to łatwe - a choć to może być łatwe - to zobowiązanie do bycia miłym nie jest małą sprawą, mówi Boon. 'Trzeba często robić dobre rzeczy, ale trudniej jest być miło, gdy jest ciepło, kiedy jesteś naprawdę zły, lub gdy coś się stało po raz 15. Jednak równowaga musi być ciężka, mocno ułożona Pozytywnie, mieć szczęśliwe małżeństwo '.

Również pary muszą pozostawać w kontakcie ze swoimi specjalnymi sposobami naprawiania relacji, mówi Boon. 'To może być humor, może to być cokolwiek pomoże rozprowadzać eskalujące ciepło. W szczęśliwych małżeństwach pary naturalnie to robią, odbijają gniew i wracają na równe stępki'.

Ślub szczęśliwy oznacza szacunek małżonkowi

To prawda, badania wykazały, że pary w spełnianiu, szczęśliwych małżeństwach mają więcej pozytywnych emocji w swoich interakcjach - w tym dyskusje o problemach, mówi dr Shae Graham Kosch, dyrektor programu medycyny behawioralnej w zakresie zdrowia i rodziny społeczności Na Uniwersytecie Florydy w Gainesville.

Kosch był żonaty (do tego samego człowieka) przez 32 lata. Poradziła tak długo jak nieszczęśliwe pary.

'Większość konfliktów małżeńskich nigdy się nie rozwiązuje', mówi do WHMT. 'Są zawsze kwestie związane z teścią, dziećmi. Rozwiązanie problemów nie ma znaczenia. Co najważniejsze jest utrzymanie pozytywnych wyników. Musisz zaakceptować perspektywę drugiej osoby, mieć odpowiednią dyskusję, nie dostając krytyki ani obwiniać. '

Inne sugestie z Koscha: mężczyźni w dobrych relacjach nie reagują emocjonalnie podczas konfliktów. Mężczyźni z złych relacji są bardziej chętni do wycofania się z dyskusji. Mogą opuścić pokój, spojrzeć na sufit lub dostosować rozmowę Żony w negatywnych relacjach również zakorzenione w ich szczególnym punkcie widzenia i ostatecznie czują się gniewem i pogardą.

Twój stosunek do małżonka gra na długim dystansie, dodaje. 'Pary, które mają dobre małżeństwa, zachowują wzajemne szacunek i zrozumienie siebie nawzajem - nawet podczas dyskusji o ich różnicach - pozostaną dłużej dłużej'.

Test osobowości Myersa-Briggsa pomógł wielu parom dostroić się do własnych psychików - niezależnie od tego, czy myślisz lub czujesz, czy decydujesz, czy to postrzegasz, czy też elastycznie, a te wgląd w siebie przyczyniają się do ich relacji. 'To nie orzeczność Nie mówi się, że ktoś jest zbyt racjonalny lub zbyt emocjonalny. Wszyscy mamy te cechy; W niektórych przypadkach są bardziej dominujące '.

Co najważniejsze, na szczęśliwe małżeństwo, zobowiąż się do oglądania perspektywy partnera, mówi do WHMT 'Miej chęć zrozumienia, wprowadzania zmian w sobie i znaleźć jakąś metodę wychodzenia poza negatywne wzorce komunikacji - Negatywności, która po prostu eskaluje. Czasami ta para może nie ruszać się naprzód, rozwijają to, co nazywam 'okularami w odżywianiu'. '

Jedna sztuczka działa: Dyskusja o konfliktach podczas rozmowy przez telefon, a nie twarzą w twarz. 'To usuwa wszelkie niewerbalne sygnały. Ona nie widziała, jak patrzy na sufit; Nie przekonał się, że przewraca oczami, co sprawia, że ​​rzeczy są bardziej pozytywne.

Krok po kroku do rozwiązywania problemów

'Konflikt jest powszechny, a zdrowa dawka konfliktu jest OK', mówi dr Terri Orbuch, naukowiec z Instytutu Badań Społecznych Uniwersytetu Michigan w Ann Arbor. Jest również terapeutką rodzinną i 'Love Doctor' w stacji radiowej Detroit.

W swoich badaniach, Orbuch studiował jedną grupę par od 16 lat. 'Jak sobie z tym poradzić, to ma znaczenie w szczęśliwym małżeństwie', mówi do WHMT 'Musisz walczyć sprawiedliwie. Zachowaj spokój. Nie będziesz w najlepszym rozwiązywaniu problemów, gdy jesteś zły. Wracaj do sytuacji, kiedy nie jesteś i możesz mieć zupełnie nową perspektywę. '

Również wybierz swoje bitwy. 'Nie ma konfliktu we wszystkim. Nazywamy to 'zatapiając kuchnię' - przywołuje rzeczy, które miały miejsce pięć, 10 lat temu ', mówi Orbuch.

Dla szczęśliwego małżeństwa, tutaj poradzimy sobie z konfliktem:

Â

  • Przynieś to w sposób nie zagrażający. 'Bądź miła, nikt nie wołał', radzi.
  • Podejmowanie określonych problemów lub zachowań, a nie cech osobowościowych. W szczęśliwym małżeństwie nie ma ataków na osobę. 'Podejście określonego czasu, jak się czujesz, wtedy ludzie mogą zmienić zachowanie' - mówi Orbuch, który opowiada WHMT 'Jeśli nie, nie wiedzą, co robić To oni są w boksie '.
  • Użyj instrukcji 'I'. Zamiast tego 'jesteś bardzo uproszczoną osobą' powiedz 'Ja naprawdę martwię się, kiedy wkładasz ubranie na podłogę'. Takie stwierdzenia wskazują na to, jak czujesz się o określonym zachowaniu i że jest to ważne w szczęśliwym małżeństwie, mówi
  • Spróbuj zachować spokój. Badania pokazują, że jesteś spokojniejszy, tym bardziej będziesz traktowany poważnie, mówi. 'Weź oddech, licz się do dziesięciu, oddychaj, staraj się nie zagrażać'.
  • Zrób sobie przerwę. 'Jeśli masz zamiar iść tam iz powrotem, jeśli ciśnienie krwi wzrasta, weź minuty lub sekundy', mówi 'Don' nie bierz godzin, jeśli trwa zbyt długo, to świętuje w drugiej osobie, oni Miało to czas analizować; Odrzucasz opinie swoich uczuć, odrzuca ich '.
  • Nie wybieraj tego w nocy. Wybierz odpowiedni moment - nie gdy ludzie są zmęczeni, głodni, gdy dzieci są w pobliżu, kiedy masz termin nadrobienia pracy. To nie najlepsze czasy '.
  • Zastanów się nad swoim małżonkiem, jeśli chcesz prawdziwie szczęśliwego małżeństwa. 'Jestem prawdziwym wierzącym w to', mówi Orbuch. 'Badania pokazują, że każda akcja ma inne znaczenie w zależności od tego, czy jesteś mężczyzną, kobietą, rasą, tłem. Ważne jest, aby pamiętać o rozwiązywaniu konfliktów'.

Â

Jej badania 'raz po raz pokazały, że konflikt nie jest ważny, że jak radzisz sobie z konfliktem, jak sobie radzisz z długą drogą, naprawdę ważne jest, aby szczęśliwe małżeństwo', mówi Orbuch WHMT. 'Jestem wielkim zwolennikiem w bezpośredniej, znaczącej komunikacji - ale musisz wybrać odpowiedni moment'.

Również kompromis jest konieczny w długoterminowych relacjach, dodaje. 'Ale każdy partner musi czuć, że jest odwrotny. Nie można poczuć, że robią wszystkie kompromisy '. Gdy jeden z małżonków czyni wszystkie kompromisy, to jest niewygodne dla obu - nie tylko ten oddający się.

'Musisz pamiętać, że w relacjach są odpływy i odpływy', mówi Orbuch. 'Będą chwile, kiedy robisz kompromisy. Ale będą inne czasy, kiedy twój partner je wytwarza. Dopóki w długoterminowych rzeczach są obustronne, to jest ważne '.