Kobiety w miłości: utrzymanie małżeństwa i życia seksualnego

Co kobiety chcą?

To pytanie miało nawet sigmund freud, a on miał być ekspertem w ludzkich pragnieniach seksualnych i innych (pamiętaj oedipus i jego mamie?).

Ale to nie mit, że kobiety często chcą tego samego ze związków, jak mężczyźni, po prostu idą o to w różny sposób iw różnych fazach ich życia, mówi julie schwartz gottman, phD powinna wiedzieć : Jako współzałożyciel i dyrektor kliniczny gottman instytutu koncentruje się na pomaganiu parom budować i utrzymywać zdrowe relacje. 'Jest to rodzaj rozwoju procesu relacji, które w pewien sposób porównywalne do indywidualnych, a następnie wzywa do różnych Rzeczy od partnerów w relacjach w ciągu całego życia ', mówi gottman WHTT.

Gottman mówi, że każda kobieta potrzebuje, chce i oczekuje od swojego małżeństwa lub intymnego związku może zmieniać się z jednej fazy swojego życia do następnego. Istnieją jednak wskazówki, które pomagają we wszystkich fazach życia. Więc zacznijmy od tych:

  • Czas na rozmowy, gdzie dowiesz się, co ostatnio doświadczył twój partner.
  • Wyrażaj uczucie, szacunek i podziw dla swojego partnera często.
  • Potwierdzaj zainteresowania Twoich partnerów nawet w małych chwilach.
  • Unikaj 'czterech jeźdźców' małżeństwa: krytyka, pogarda, obronność (która podąża za krytyką i pogardą) i powściągliwiania (tzn. Gdy partner całkowicie się wyłączy i nie chce odpowiadać).

Jak mówi piosenka 'musisz mieć przyjaciół'. Badania pokazują, że w latach dwudziestych zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrzebują solidnych przyjaźni od swoich partnerów, a także sposobów zarządzania konfliktami w przypadku nieporozumień.

Czy wspominaliśmy o dobrym seksie?

'Jakie kolory w tym okresie, przynajmniej w tym czasie w historii, polegają na tym, że zarówno mężczyźni jak i kobiety w wieku 20 lat tworzą karierę lub wchodzą do swoich ścieżek pracy, a tam' wiele stresów w tym procesie ', gottman Mówi.

Wyobraźmy sobie alice A, 20-coś nowo żonatego z bobem B i po prostu wyruszeniem w jej karierę, chyba że ona lub mężatka ma fatalny fundusz powierniczy, aby żyć, alice prawdopodobnie będzie miała Do rozpoczęcia swojej kariery prosto z szkoły.

Poza kładzeniem korzeni w życiu zawodowym nasza bohaterka dodatkowo podkreśliła podział pracy domowej, radzenie sobie z teściową, płacenie rachunków i ewentualnie ciążę i dzieci.

'Dzieci w okresie niemowlęcym w szczególności mogą być stresujące dla nowych rodziców, głównie z powodu kilku rzeczy', mówi gottman. 'Jednym z nich jest fizyczne żądanie posiadania nowego dziecka, inne jest zmianami w systemie rodzinnym'. Przypomnij: najpierw przychodzi miło, potem przychodzi małżeństwo, a następnie przychodzi alice z wózkiem dla niemowląt i kosztami opieki dziennej, hipoteką i benzyną na podmiejskie samochody atakujące siedzące na podjeździe>

Kobiety w dekadzie 'deuce' potrzebują partnerów, którzy będą w stanie i chętnie, choćby tylko niechętnie, dzielić się ciężarem sprzątania, wizytami lekarzy dla dzieci, płaceniem rachunków i wszystkimi innymi istotnymi i nieletnimi Skrępowania (zwracając uwagę, faceci?). 'To równie ważne dla partnerów, aby pozostały elastyczne, mówi gottman. 'Szczególnie w dzisiejszych czasach i w okresie recesji może wystąpić niestabilność miejsc pracy - to' przez wieki ', a pary potrzebują sposobów radzenia sobie ze stresem zmian miejsc pracy, itd.'

Przyjaźń, z jej ukrytymi wartościami cierpliwości, zrozumienia, współczucia i współpracy, jest kluczem do zahamowania zarówno szczytów, jak i zagłębień relacji w pierwszych latach.

A jeśli chodzi o utrzymywanie romansu, może to być tak proste, jak poświęcanie czasu na 'date' przez co najmniej kilka nocy każdego miesiąca. Alice i bob powinny otrzymać opiekunki do dzieci i wychodzić na obiad, jeśli to możliwe, lub zrobić miły, intymny obiad w domu i dzielić się swoimi przemyśleniami, nadziejami i marzeniami ze sobą nawzajem, tak jak robili to, kiedy się spotkali.

'Jedna z najważniejszych rzeczy, które odkryliśmy, zwraca się ku partnerowi w bardzo małych chwilach, gdzie twój partner stara się o uwagę' - mówi gottman - 'jeśli twój partner spogląda przez okno i mówi' Wow, spójrz na tę piękną łódkę, która właśnie przeszła ', odpowiadasz' och, wow, że jest piękne '- to wszystko jest, to jest mała reakcja w przeciwieństwie do kontynuowania czytania gazety i nie wygląd w górę. Co czyni ogromną różnicę '.

Podobnie jak w latach dwudziestych kobiety chcą miłości i przyjaźni w latach czterdziestych, ale wolą siać owies raczej niż na dzikiej stronie.

Wiele par dobrze rozstrzygniętych w karierze i rodzinie do 40 lat kręcących się (lub wyskakiwać z krzaków i chwycić je za gardło). Ale dla alice i bob, lata 40. to chwila, kiedy kochane, spelnialne, słodkie jak małe małe kochanki, które podniosły, nagle się zgubiły i zastąpione były złymi klonami obcych, inaczej znanymi jako nastolatki.

'to kolejny, bardzo wrażliwy czas na małżeństwa, w których uczestniczą dzieci', mówi gottman. 'Młodzież i dzieci odchodzące od rodzin, starając się oddzielić od siebie stres stawiają na pary, a zwłaszcza kwestie związane z rodzicielstwem, a tymi, które Kwestie rodzicielskie pojawiają się w wielkim stylu, gdy pary są w wieku 40 lat. '

W przypadku alice, wyzwaniem dla nastolatków wychowujących dzieci jest wspomnienie, że jej biologiczny zegar nie ma pojęcia, jaki miał kiedyś '. Wiele kobiet zaczyna od menopauzy po 40. roku życia; Które mogą powodować pewne zmiany pod względem seksualności i trzeba dostosować się do zmian fizycznych i emocjonalnych kobiet ', mówi gottman.

Poza czterema latami nastolatków i menopauzy, 40 lat wydaje się być bardziej spokojnym okresem w relacjach. 'Jeśli wszystko poszło dobrze w pierwszym let's say 10-15 lat małżeństwa, czyli gdzie większość ludzi wchodzi w ich 40., jeśli jest fundacja, gdzie była przyjaźń, jeśli istnieje sposób, w którym Pary mogły rozmawiać o konfliktach, a następnie w 40. roku życia - mówi gottman

Aby pozostać z rutyną, doradza parom 'upewnij się, że wyrażasz uczucie miłości, uznania i podziwu dla swojego partnera', jak wykazują badania, że ​​w szczęśliwych małżeństwach stosunek ten wynosi około 5-1 Negatywne interakcje, a te pozytywne interakcje obejmują takie rzeczy, jak wyrażanie uznania. W nieszczęśliwych stosunkach stosunek ten wynosi około 1,9 do 1, więc wciąż wyrażana jest pewna ocena, ale niewystarczająca, a to może mieć znaczenie '.

W latach sześćdziesiątych mężczyźni i kobiety nadal są głęboko zainteresowani słowem czteroliterowym kończącym się w 'k' i oznacza 'stosunek płciowy'. Jednak dla kobiet w 'pewnym wieku', to słowo może być 'mówić'. (Mężczyźni mogą mieć inne słowo w głowie).

Badania wykazały, że u wielu kobiet, kiedy gorące migreny z menopauzy się ochłodziły, kierowca seksualny także dreszcze. Istnieje wiele wyjątków od reguły, ale dla dość kilku kobiet najważniejszym rodzajem intymności na tym etapie może być rozmowa i towarzystwo, a także trzymanie ręki, przytulanie i bliskość.

Dla ich partnerów warto wspomnieć, że utrata seksu przez kobiety jest niczym osobistym, może to być tylko efektem zmniejszania się hormonów, a czas przytulania jest ważny dla utrzymania godnego życia seksualnego w tym wieku.

Poza tym, wydarzenia seminaryjne lat 60. dla alice i bob to emerytura i opróżnienie gniazda. 'W większości jest to najtrudniejsze dla kobiet' - mówi gottman - 'ale znowu masz kobiety, które chcą wrócić do świata pracy i łatwiej im to zrobić, jeśli byli w domu Kiedy ich dzieci opuszczają dom. '

Kiedy dom nagle jest pusty, niektóre pary odkrywają, że ich małżeństwo jest również puste.

'Kiedy była to rodzina bardzo skupiona na dziecku, małżeństwo może się czasem zgubić, zwłaszcza gdy jest duża liczba dzieci, więc stres w latach 60. ubiegłego wieku znów się poznają Na głębokim poziomie - nie tylko na poziomie planowania harmonogramu dnia, ale [zadając pytanie] jakie są nasze wartości? Jak chcemy żyć naszym 'złotymi latami?' 'Dla mężczyzn i kobiet Odpowiedź na to ostatnie pytanie brzmi: z szacunkiem, uznaniem, sympatią i pozytywnym spojrzeniem na nastroje i motywy swojego partnera 'innymi słowy', mówi gottman 'dać im korzyści wątpliwości' P>