Leki przeciwmalaryczne dla młodego idiopatycznego zapalenia stawów

Przykłady

nazwa ogólna Nazwa marki
Hydroksychlorochiny Plaquenil

Jak to działa

Lekarstwa przeciwmalaryczne (zwykle stosowane w zapobieganiu i leczeniu malarii) są czasami stosowane w celu zmniejszenia stanu zapalnego związanego z młodociami idiopatycznego zapalenia stawów (JIA).

Dlaczego jest używany

Można stosować leki przeciwmalaryczne razem z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NSAIds) z powodu zapalenia stawów, które nie odpowiedziały wyłącznie na NSAIds. Ta kombinacja jest powszechnie stosowana w leczeniu postępującego wielopostaciowego zapalenia stawów, ale może być stosowana w jakiejkolwiek formie JIA.

Jak to działa

Pomimo, że niektórzy ludzie lepiej radzą sobie z lekami przeciwmalarycznymi, duże badanie wpływu leczenia przeciwmalarnego na JIA wykazało, że nie jest lepsze niż placebo. Może zajść do 16 tygodni, aby zobaczyć działanie hydroksychlorochiny. Lek jest zwykle przerwany, jeśli po 16 tygodniach nie obserwuje się poprawy.

Skutki uboczne

Wszystkie leki mają działanie niepożądane. Ale wiele osób nie odczuwa skutków ubocznych, ani nie jest w stanie sobie z nimi poradzić, poproś farmaceuty o skutki uboczne każdej z leków, które dziecko bierze w stan. Efekty uboczne są również wymienione w informacjach dostarczonych z lekiem. P>

Oto kilka ważnych rzeczy, które warto pomyśleć:

 • Zazwyczaj korzyści leku są ważniejsze niż jakiekolwiek drobne działania niepożądane.
 • Działania niepożądane mogą zniknąć po pewnym okresie przyjmowania leku przez dziecko.
 • Jeśli skutki uboczne nadal przeszkadzają dziecku i zastanawiasz się, czy nadal powinien przyjmować lek, skontaktuj się z lekarzem . Może on być w stanie obniżyć dawkę lub zmienić lek. Nie nagle rzuci się zażywaniem leku, o ile lekarz nie zaleci.

Zadzwoń lub inne służby ratunkowe od razu , jeśli dziecko ma:

 • Kłopoty z oddechem.
 • Obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza natychmiast, jeśli dziecko ma:

 • Ule.
 • Każda niewyraźna wizja, problemy z czytaniem lub zmiany widzenia. Lekarz może sprawdzać wizję swojego dziecka co najmniej raz w miesiącu przy użyciu siatki amslera, na wykresie z liniami i kropką na środku wykres umożliwiający monitorowanie zmian widzenia, jeśli dziecko lub dziecko zauważa Zmiany w wizji lub zmiany jego widoku na sieć amslera, skontaktuj się z lekarzem.

Częste działania niepożądane tego leku obejmują:

 • Biegunkę.
 • Świąd.
 • Ból głowy.
 • Nudności lub wymioty.
 • Skurcze żołądka.

Zobacz pełny wykaz działań niepożądanych. (Lek nie jest dostępny we wszystkich systemach).

Co o tym myśleć

Niektóre leki przeciwmalaryczne, takie jak hydroksychlorochina, mogą powodować poważne i trwałe uszkodzenie siatkówki oka. Gdy podano odpowiednie dawki, jest to rzadkie. Jeśli zostanie stwierdzone wcześnie, uszkodzenie oczu może zostać odwrócone i można zapobiec trwałemu uszkodzeniu. Więc Twoje dziecko będzie musiało wstępnie rozpocząć badanie okulistyczne przed rozpoczęciem leczenia i badań przeciw malarii, jeśli i kiedy dziecko lub dziecko zauważy zmiany widzenia. Lekarz może zalecić wizytę u lekarza okulistyki co 3-12 miesięcy, w zależności od widzenia dziecka i poziomu troski lekarza o chorobę oczu firmy JIA.

Stosowanie leku

Medycyna jest jednym z wielu narzędzi, które lekarz musi rozwiązać problem zdrowotny. Jeśli Twoje dziecko bierze leki zgodnie z zaleceniami lekarza, poprawi twoje zdrowie dziecka i może zapobiec przyszłym problemom. Jeśli dziecko nie przyjmuje leków poprawnie, jego zdrowie (a być może życie) może być zagrożone

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie mają problemy z przyjmowaniem leku. Ale w większości przypadków jest coś, co można zrobić. O sugestie dotyczące rozwiązywania typowych problemów, patrz temat biorąc leki zgodnie z zaleceniami.

Checkups

Opieka nad pacjentem jest kluczową częścią leczenia i bezpieczeństwa Twojego dziecka. Zaplanuj i przejdź do wszystkich terminów i zadzwoń do lekarza, jeśli Twoje dziecko ma problemy. Warto też wiedzieć Wyniki badań Twojego dziecka i prowadzą listę leków, które dziecko bierze.

Uzupełnij nowy formularz informacji dotyczących leków (PDF) (co to jest dokument PDF) , aby pomóc zrozumieć te leki.

Odnośniki

Odwołania

 1. Nistala K, i in. (2009). Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. W GS firestein i in., Eds., Podręcznik reumatologii kelleya, ósmy ed., Tom 2, str. 1657-1675 philadelphia: saunders elsevier.

Kredyty

Przez Pracowici zdrowie
Główny recenzent medyczny Susan C. kim, MD - pediatria
Specjalistyczny recenzent medyczny John Pope, MD - pediatria

Aktualne od 9 września 2014 r.