Reumatoidalne zapalenie stawów wskazówki dla dobrego seksu

Seks to ogromna część twojego związku. Utrzymuje cię w kontakcie ze swoim partnerem, a to może nadal być wielką częścią Twojego życia, nawet z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Trick polega na tym, aby troszkę się tym zajmować. RA może spowolnić. Te proste wskazówki pomogą Ci się w nastroju i sprawią, że Twoje życie seksualne będzie bardziej zabawne.

Zrób to. Wielki seks się zdarza, prawda? 'To wcale nie jest prawda', mówi victoria ruffing, RN, kierownik programu w centrum arthritis Johna Hopkinsa w baltimore.

Nie ma nic do powiedzenia na temat planowania, kiedy ustawisz czas na seks, masz większą kontrolę i częściej będziesz się cieszyć. Kiedyś to jest w kalendarzu, tak mówiąc, nie mogę się doczekać, Twoje pragnienie - coś, co mogło ostatnio oznaczać.

'Nie myśl o tym jako o planowanej płci' - mówi ruffing - 'myśleć o tym jako o randce'.

Porozmawiaj ze swoim partnerem. może martwisz się o rzeczy, które możesz zrobić. Są szanse, twój partner chce być blisko Ciebie - fizycznie i emocjonalnie - i chce pomóc. Po prostu musisz dać mu do zrozumienia. Być bezpośrednim ze sobą na temat tego, co czujesz i czego chcesz. Jeśli czujesz się zbyt niezręcznie o tym mówić, napisz to w liście i poproś o odpowiedź, mówi ruffing.

Spraw, aby Twoje łóżko było wygodne. dodać warstwę pianki pamię ci na materacu, aby było delikatniejsze. Następnym razem, gdy będziesz w sklepie zaopatrzenia w łóżka, napełnij swój koszyk poduszkami i podeszwami, jeśli jesteś na plecach podczas seksu, możesz umieścić pod kolanami, aby zresetować ciśnienie. Można również używać zwiniętych ręczników lub arkuszy w ten sam sposób.

mieć odpowiednie dostawy. Reumatoidalne zapalenie stawów może powodować suchość pochwy, która czyni boli seksem kobiety. 'Smary mogą być dobrym przyjacielem, jeśli masz RA', mówi ruffing.

Odpocznij z wyprzedzeniem. Drzemka może wydawać się sexy, ale może pomóc poczuć się mniej zmęczona, co może sprawić, że seks będzie lepszy. Ruffing sugeruje, aby zrobić odpoczynek część rytuału przed seksem. Po powiązaniu jej z zabawą w sypialni, krótkie snooze mogą pomóc Ci w nastroju.

Oszczędzaj energię na inne sposoby, zanim zaczniesz kochać. Pomijaj ciężkie obowiązki tego dnia, jeśli możesz. 'Kiedy nadejdzie noc, zrób zakupy z zakupami i inne zajęcia aż do następnego dnia', mówi darlene lee, NP, lekarz pielęgniarki i kierownik praktyki w uniwersytecie kalifornijskiej gabinetu reumatologicznego w san francisco.

Zaplanuj dawkowanie leku. , jeśli leki bolesne wymagają godziny na pracę, zrób to godzinę na godzinę przed seksem, mówi ruffing. Po prostu pamiętaj, że niektóre leki, takie jak opioidowe środki przeciwbólowe, mogą spowolnić działanie.

Ciepły. weź ciepłą kąpiel, aby zrelaksować się i złagodzić bóle, mówi ruffing.

Nie odzywaj się, jak to było kiedyś. RA miało prawdopodobnie wiele wspólnego ze swoim życiem. To prawdopodobnie zmieni twoje życie seksualne, więc spróbuj nowych stanowisk, jeśli niektóre standardowe ruchy nie są wygodne. Myśleć poza stosunkiem. Lee mówi, mówi Lee.

Idź sobie prosto na siebie. 'Ludzie z RA mają tendencję do ich najtrudniejszych krytyków', mówi Lee. 'Zamiast tego wybaczyć'. Jeśli masz zamiar uprawiać seks wieczorem, pamiętaj, że uczucie bliskiej i połączonej może być dobre dla ciebie i Twojego partnera.

Z lub bez RA, czasami może być niezgrabne i głupie. To jest OK, jeśli nowa technika nie działa, staraj się nie być samoświadoma lub zakłopotana. Śmiej się i spróbuj innego. Seks nie powinien być uroczysty, to powinno być zabawne.