Czy utrata masy ciała pomoże ubierać je?

Jeśli jesteś uzależnionym od jedzenia, możesz być zaniepokojony twoją wagą. Wielu ludzi, którzy jedzą obiad, mają nadwagę lub otyłość. Więc możesz się zastanawiać: czy chirurgia odchudzania i leki są dobre?

To trudne pytanie, nawet jeśli nawet 20\% pacjentów widzących w klinikach odchudzania cierpi na zaburzenia odżywiania.

'naprawdę nie mamy dobrych, opartych na dowodach informacji, jak pomóc ludziom zarządzać ich wagą i zdrowiem skutecznie po leczeniu zaburzeń odżywiania', mówi cynthia bulik, phD. Ona jest dyrektorem badań w uniwersytecie w północnej Karolinie centrum doskonałości w zaburzeniach odżywiania i autorem Crave: po co pijesz jeść i jak się zatrzymać .

Pierwsza wiedza o leczeniu

Leczenie zaburzeń związanych z odżywianiem się nie koncentruje się na odchudzaniu lub utracie wagi. Zanim rozważysz leczenie utraty wagi, musisz porozmawiać z terapią, aby dowiedzieć się, dlaczego zjeść coś do jedzenia i jak zmienić to zachowanie. Musisz również pracować z lekarzem i dietetykiem, aby przygotować zdrowy posiłek i ćwiczyć rutynę.

Jeśli nadal masz poważne problemy zdrowotne ze względu na swoją wagę po przyjęciu kuracji obiadowej, porozmawiaj z lekarzem 'kto rozumie niebezpieczeństwo diety dla kogoś z historią jedzenia binge', mówi bulik. 'Nie ma powodu, aby wykluczyć utratę masy ciała lub jakąkolwiek formę leczenia ze strony osób z otyłością', mówi abigail natenshon, licencjonowany pracownik socjalny i psychoterapeuta w parku góralskim, specjalizujący się w zaburzeniach odżywiania. 'Ale samo zrozumienie musi się najpierw zdarzyć.'

leki z otyłością

Czasem lekarze przepisują leki wraz z terapią na posiłek. Topiramat (topamax) jest lekiem, który wpływa na chemikalia mózgu związane z apetytem. Wykazano, że pomaga zmniejszyć lub zatrzymać binge. Jednym z efektów ubocznych jest utrata masy ciała, więc jest również stosowany w leczeniu otyłości. Wczesne badania sugerują, że jest bezpieczne i działa u otyłych pacjentów, u których występuje zaburzenie odżywiania binge.

Inne leki stosowane niekiedy do leczenia zaburzeń odżywiania bingo, takie jak leki przeciwdepresyjne, nie wpływają na utratę wagi.

chirurgia utraty wagi

Chirurgia odchudzania, zwana również chirurgia bariatryczna, jest operacją, która powoduje, że żołądek jest mniejsze, więc brzuch czuje się wkrótce. Teoretycznie taka operacja zapewnia automatyczną kontrolę porcji - brzuch po prostu trzyma mniej żywności.

'po zabiegu chirurgia bingeing staje się całkiem niemożliwa z powodu mniejszego żołądka', mówi dr med. Demerica, MD, chirurg bariatryczny w centrum medycznym bon secours maryview w portsmouth, VA.

Ale jest jakaś debata na temat tego, jak dobrze działa dla osób chętnych do jedzenia, którzy często jedzą po tym, jak czują się niewygodnie. Dostępne są także procedury balonowe wewnątrzŜołądkowe, które podczas gdy nie są wskazane do leczenia jedzenia binge, mogą sprawić, Ŝe poczujesz się pełen.

Jedno z badań, które wykazały, że po zabiegu chirurgia wykazała, że ​​pacjenci z powodzeniem tracili ciężar i poprawili swoje zdrowie serca, bardziej niż ci bez zaburzeń.

Ale inne badania wskazują, że pacjenci cierpiący na zaburzenia jedzenia binge mają problemy z utratą wagi po zabiegu. Dlatego niektórzy lekarze zalecają poradę przed operacją.

'chirurgia bariatryczna ... nie jest cudownym lekarstwem', mówi bulik. 'Musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe dramatycznie. Powinieneś być dobrze przygotowany na zmiany, które mają się pojawić 'przed zabiegiem.

Możliwe, że Twoje zabiegi mogłyby wrócić po zabiegu. Lub możesz rozwijać inne niezdrowe nawyki żywieniowe.

'Istnieje obawa, że ​​niektórzy ludzie po innych zabiegach chętnie rozwodzą inne choroby, np. Wypasanie', mówi demaria. 'To dość powszechne, jeśli ktoś z jednym zaburzeniem jedzenia zmieni się w inny.'

Co zrobić przed wybraniem leczenia

Jeśli zastanawiasz się nad przeprowadzeniem zabiegu chirurgii utraty wagi lub leków, powinieneś doradzić w trakcie całego leczenia, upewnij się, że lekarz i chirurg wiedzą, że masz obiad w przekąskach i powiedz im o stanach ich zdrowia. Być przekazywane przez rodziny, może to mieć wpływ na zdolność do utraty wagi.

'Wszyscy wiemy, że utrata masy ciała jest trudna' - mówi caren beasley, MD, dyrektor medycyny bariatrycznej w sentara kompleksowe rozwiązania dotyczące utraty wagi w Norfolk, VA. 'Gdyby to było łatwe, wszyscy byśmy to zrobili. Musisz wiedzieć, co jest dla ciebie ważne. '