Zaburzenia odżywiania przez binge: jak zatrzymać binge zanim zacznie się

Dla kogoś z zaburzeniem odżywiania się jedzenie, skłonność do przejadania się może być przytłaczająca. I chociaż pierwsze kilka ukąszeń może czuć się dobrze, wstyd, poczucie winy i żal można szybko podążać. Ale zanim zacznie się rozkwitać, lub nawet kiedy się zacznie.

Strategie długoterminowe

Postępuj zgodnie ze standardowym planem posiłków. 'najważniejszą sprawą jest uzyskanie regularnego schematu jedzenia', mówi doug bunnell, phD, były prezes krajowego stowarzyszenia ds. Zaburzeń odżywiania. Ograniczenie dietetyczne i podżeganie - często w celu utraty wagi lub 'nadania się' do wytchnienia - sprawiają, że ludzie czują się głodni, a następnie przegryzają się lub chudą, mówi.

Koncentruj się na zdrowiu, a nie na wadze. pragnienie utraty wagi może sprawić, że ktoś zatrzyma się w cyklu bingeing, mówi bunnell. Skoncentruj się na ogólnej kondycji i zdrowiu, a nie w funtach.

poznaj swoje wyzwalacze. 'dla mnie picie nigdy nie zaczęło się od pierwszego przymusowego gryzu, ale znacznie wcześniej. Zaczęła się od tego, że nie dbając o siebie w jakiś inny sposób ', mówi jenni schaefer, współautor Prawie anoreksyk: czy moje relacje (lub moja bliskość) z jedzeniem stanowią problem?

Dowiedz się, jakie uczucia, nastroje, interakcje i relacje powodują, że chcesz się zachwycać, mówi bunnell. Terapeuta może pomóc w identyfikacji czynników wyzwalających. Kiedy to zrobisz, 'chcesz ukierunkować problem, będąc jednym z' głodnych 'na' czuję się ignorowany lub nieważny ', czy może coś takiego, i przygotuj rozwiązania.'

Usuń pokusę.

- Niech pan nie będzie zachowywał pokarmów, które lubią bengować - radzi radce leslie anderson, phD, dyrektorowi szkoleniowemu w centrum zaburzeń odżywiania w celu leczenia i badań w uniwersytecie w Kalifornii, san diego.

Szukam innych sposobów uczucia dobrego. Osoby z zaburzeniami odżywiania mają często depresję, mówi bunnell. Sugeruje poszukiwanie nieżywych źródeł przyjemności. Na przykład spróbuj czegoś, co lubiłeś jako dziecko - być może klasy sztuki. I uzyskać więcej aktywności fizycznej. 'To właściwie jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę nastroju i to często decydująca część pomagania ludziom w spożywaniu jedzenia', mówi bunnell.

Gdy napad uderza

Rozpoznaj się, że jesteś w strefie zagrożenia. 'pierwszym krokiem jest to, że trzeba zwrócić uwagę na chęć', zanim znajdziesz się przed talerzem żywności, mówi anderson. Świadomość własnego nastroju i niepokoju pomogą.

Zmieniaj swój umysł. , gdy dobrze znasz ochotę, wprowadź sposoby na zmianę biegów. Anderson zaleca, aby lista przechowywać na liście najważniejszych celów i wartości w lodówce i zadać sobie pytanie, czy bingeing będzie z nimi zgodny.

Zniekształcaj się, aby opóźnić. 'Ludzie często czują się tak, jakby chodziły od 0 do 60 lat, tylko z chęci do zachowania', mówi bunnell. 'Staraj się trochę wydłużyć czas', jeśli możesz opóźnić bingeing wystarczająco długo, może być w stanie tego uniknąć. Policzyć oddech, zrobić jogę, chodzić, posłuchać muzyki lub zadzwonić do przyjaciela.

Zatrzymaj zawleczkę w toku

Praktykuj 'zachęcaj surfing'. Dowiedz się i zaakceptuj cykl swoich chęci do chichnięcia. 'Jeśli myślisz o fali, to idzie w górę, w górę iw pewnym momencie zaczyna się cofać', mówi anderson. Kiedy pijesz, zachowujesz się na chęć zatrzymania. Zachęcanie do surfowania śledzi całą drogę w górę iw dół, wiedząc, że ostatecznie się skończy, jeśli je wyjedziesz.

Wyłącz automatyczny pilot. nawet jeśli zaczniesz się bić, nie musisz kontynuować, mówi bunnell. 'Możesz zatrzymać się po czwartym lub piątym ugryzieniu, a ludzie lepiej sobie z tym poradzić'. Kluczem jest, aby spowolnić i zobaczyć binge jako zbiór wielu decyzji, a nie jedną dużą decyzję>

Russell Marx, MD, dyrektor ds. Nauki w krajowym stowarzyszeniu ds. Zaburzeń odżywiania, mówi: 'Myślę, że dobrze, jeśli zaczynasz benge, zadać sobie pytanie:' co dalej postępuje tak teraz? Co mi zrobi? ''

Anderson mówi: 'pamiętaj, że więcej jedzenia niekoniecznie jest bardziej przyjemne. Jest punkt malejącego zwrotu '.