Zaburzenia odżywiania przez biedotę u dzieci i nastolatków

Zaburzenia odżywiania binge najczęściej pojawia się u nastolatków i młodych dorosłych. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta mogą to mieć. Jest nieco mniej powszechne niż inne zaburzenia odżywiania, ale może też szkodzić zdrowiu.

Co to jest?

Jedzenie jedzenia oznacza jedzenie dużych ilości potraw, o wiele więcej niż potrzeba, w jednym posiedzeniu. Ktoś z zaburzeniami odżywiania to robi to co najmniej raz w tygodniu w ciągu 3 miesięcy lub dłużej, i nie wydaje się, aby przestać robić to. Możesz 'wydzielić się' podczas jedzenia. Potem poczujesz wstyd, winy lub inne smutne uczucia.

Ludzie z tym zaburzeniem często marudzą się, gdy nie są nawet głodni, mogą chcieć zrobić to w trybie prywatnym, mogą jeść nawet wtedy, gdy boli ich brzuch.

W przeciwieństwie do innych zaburzeń odżywiania, osoba, która je binge nie czyści (rzucać) lub nadmiernie ćwiczyć, może to prowadzić do otyłości i związanych z nią zagrożeń, takich jak cukrzyca czy choroby serca.

W ten sposób obsesję na punkcie żywności można również dodać stres, zepsuć przyjaźnie i wyczerpać energię psychiczną.

Jak to zauważyć

Ponieważ ludzie, którzy lubią jeść mają tendencję do jej ukrywania, utrudnia rodzicowi dowiedzenie się. Znaki to:

 • Duża ilość żywności, która wydaje się zanikać. czy często robią się całe pudełka plików cookie lub krakersy?
 • opakowania na gadżety. czy znajdziesz puste worki lub pudełka w puszkach na śmieci?
 • Magazyny żywności czy widziałeś dostawy przekąsek w szufladach biurkowych, plecach, garażu lub nietypowych miejscach w domu? Czy dziecko ukradło jedzenie?
 • późne wieczory bingowe. Czy Twoje dziecko wydaje się czekać na spożywanie ogromnych ilości, gdy jest sam?
 • Waga Yo-yo. czy Twoje dziecko zyskuje i traci? Czy nastąpiło nagłe przyrost masy ciała? Zjadacze binge mają tendencję do ważenia zbyt wiele, ale waga może również wahać się od niskiego do wysokiego.
 • Dzielenie się jedzeniem. Twoje dziecko prawie nie jedzą przy posiłku lub szybko, ale nie tracą wagi? Odmówić niektórych potraw? Może skąpić się wokół siebie i wędrować później. Lub może pominąć posiłki, aby spróbować nadrobić alkohol.
 • Kłopoty w domu lub w szkole. Twoje dziecko wydaje się przygnębione lub niespokojne? Czy jest prześladowany czy drażniony? Jedzenie może być sposobem na radzenie sobie. Dziecko może jeść na pocieszenie, uciec lub unikać czynienia z trudnymi rzeczami, czy też pogwałcenia zasad. Połowa z zaburzeniami odżywiania jest przygnębiona.

Jak pomóc dziecku

Jeśli obawiasz się dziecko, może mieć to zaburzenie:

 • Naucz się jak najwięcej o tym. Przyczyny zaburzeń jedzenia jedzenia są niejasne. To prawdopodobnie jest więcej niż jedna sprawa. Geny, wizerunek ciała, historia diety i zdrowie emocjonalne to czynniki, które wydają się odgrywać rolę
 • Rozmawiaj z dzieckiem na prywatność, kiedy jesteś spokojny, mów coś w rodzaju: 'Ja się martwię o tobie io tym, co się dzieje z tobą', nie mówiąc o jedzeniu lub jedzeniu, pamiętaj, że ta choroba nie jest ' Naprawdę chodzi o jedzenie. Chodzi o uczucia i inne kwestie.
 • Słuchaj. Nie zauważysz, że zjadłeś wszystkie ciasteczka w ostatnią noc. ') Unikaj mówienia' ty '(' masz problem '.' Powinieneś to przerwać. ')
 • Pokaż dodatkowe wsparcie. Nie harpuj, co jeść, i ile.
 • Prowadzenie zajęć rodzinnych, które nie są związane z żywnością, mają noc w grach, chodzić psy.
 • Porozmawiaj z lekarzem dziecka, im szybciej podejmiesz działania, tym mniej poczujesz się jak nałóg, lekarz może sprawdzić ogólny stan zdrowia i skierować Cię do ekspertów.

Leczenie

Nie ma jednego zabiegu na zaburzenia odżywiania binge. Mieszanka terapii mówiącej, uczenia się nowych sposobów radzenia sobie z wyzwalaczami, które zacierają binge, klasy odżywcze i szkolenie rodzinne mogą pomóc dziecku osiągnąć zdrowy umysł i stabilną wagę.

Nie istnieją żadne leki zatwierdzone przez FDA w leczeniu, ale we wczesnych badaniach niektóre leki wykazały obietnicę. Czasami leki przeciwdepresyjne są zalecane zarówno do bingeingu jak i do związanych z nimi problemów z depresją.

Pomaga również zwiększyć ogólny stan zdrowia i wizerunek ciała. Ćwiczenia jogi, ćwiczenia ruchowe, medytacja czy sztuka.