Czy olej kokosowy pomaga objawom łuszczycy?

Jeśli szukasz naturalnego środka odwoławczego do planu leczenia łuszczycy, olej kokosowy zyska wiele radości. Nie ma zbyt wiele badań na temat tego, czy jest to prawda czy szum, ale istnieją powody Uważaj, że może to być inne narzędzie dla Twojego zestawu narzędzi.

Co to jest olej kokosowy?

Olej kokosowy pochodzi z owoców - białej części - z kokosa. Możesz gotować i piec z nim. A wielu ludzi używa ich na swoich włosach i paznokciach jako naturalnego produktu kosmetycznego.

Ma dwie formy: rafinowane i nierafinowane lub dziewicze. Rafinowany olej kokosowy pochodzi z suszonego kokosa. Olej jest pobierany w wysokiej temperaturze, a następnie przechodzi proces bielenia i dezodoryzacji. Nie ma zapachu jak orzech kokosowy - ma neutralny zapach, w kuchni można go używać do pieczenia, smażenia i wypieku.

Nierafinowany olej kokosowy pochodzi ze świeżych owoców kokosowych. Proces nie obejmuje wysokich temperatur, dlatego można go zobaczyć nazywając 'tłoczony na zimno'. Olej kokosowy może mieć zapachy jak orzechy kokosowe. Można go używać do pieczenia i gotowania, podobnie jak rafinowany olej kokosowy, ale najlepiej Dla naczyń gotowanych w niższych temperaturach.

Virgin tłoczony na zimno olej kokosowy (VCO) jest rodzajem ekspertów uważa, że ​​ma największe korzyści zdrowotne, zarówno jako część diety, jak i dla skóry. Ponieważ VCO nie jest przetwarzane z wysoką temperaturą, zachowuje więcej mocy bakterii niż rafinowany olej kokosowy.

Może:

 • nawilżenie
 • Pomoc w stanach zapalnych
 • Zabij bakterie

Olej kokosowy i twoja skóra

Po umieszczeniu VCO na skórze, może pomóc w utrzymaniu wilgoci, złagodzeniu zaczerwienienia i obrzęku oraz utrzymaniu pewnych bakterii. Badania wykazują, że VCO może pomóc w objawach egzemy (atopowego zapalenia skóry), stanu skóry, który wygląda podobnie jak łuszczyca.

Wyprysk i łuszczyca mają wiele takich samych objawów, a nawet niektóre z tych samych przyczyn. Łuszczyca skale są grubsze niż plamy wyprysku, ale obie muszą nawilżające leczenie, aby pomóc w suchości, skalowaniach i swędzeniu. Więc mimo że są to różne warunki, VCO może pomóc w obu.

Olej kokosowy w celu wyeliminowania łusek łuszczycowych

Chociaż może to być dobry dodatek do planu leczenia łuszczycy, olej kokosowy nie jest samodzielnym rozwiązaniem.

W przypadku leków łuszczycowych, takich jak steroidy, dobrze działać, najlepiej pozbyć się twardych łusek, aby mogły dostać się do skóry poniżej. Olej kokosowy może najpierw zmiękczyć i rozluźnić wagę.

Łuszczyca głowy ma tendencję do najcięższych łusek, ponieważ twoje włosy pułapują je na miejscu. Mogą się stać coraz większe i trudniejsze w czasie. Tutaj użyj oleju kokosowego, aby pomóc skalom na skórze głowy:

 • Rozprowadzaj olej na skórze głowy, koncentrując się na łuszczonych obszarach.
 • Delikatnie masuj olej w wagach.
 • owiń swoją skórę głowy w kieszonkę na ręcznik lub czepek.
 • Zostaw go na od 30 do 60 minut.
 • Umyj włosy i skórę głowy szamponem normalnym lub smołowym.

Po leczeniu VCO, łagodnie łagodzić łuskę. Zrób to, a skóra głowy jest nadal wilgotna, a łuski są najmniejsze i luźne. Następnie:

 • Umieść plastikowy grzebień płasko w stosunku do skali i pocieraj go w kółko.
 • W miarę rozluźniania się szminki, spróbuj wyczesać włosy.
 • Umyj włosy, aby usunąć resztki resztek.

Nie rób zbyt ciężko lub zbyt szybko, może to zaszkodzić Twojej skórze lub spowodować utratę włosów. Po tym, jak wzięłaś tę warstwę, zastosuj kurację na receptę.