Rutynowa konserwacja mężczyzn

Jeśli chodzi o samochody, wiesz, kiedy zmienić olej, obrócić opony i wyrównać przód. Ale nie musisz być tak staranny o dbanie o twoje ciało, tak jak o swoim samochodzie.

Ciało potrzebuje rutynowej konserwacji, niezależnie od tego, ile masz kilometrów. Niektórzy mężczyźni nigdy nie dostają tej opieki i skończą zerwaniem na drodze, tak mówić. Dla wielu osób, ponieważ nie ma sprzedawców, aby im przypomnieć, kiedy są należne za obsługę.

'ludzie odbijają się od lekarza do lekarza i nikt z nimi naprawdę nie pracuje z nimi na bieżąco', mówi dr Rick Kellerman, MD, prezes-elekt amerykańskich lekarzy rodzinnych, który praktykuje w wichita, kan.

'Myślę, że nr 1 prawdopodobnie nawiązuje relacje z lekarzem, o którym wiesz, i że ufasz i możesz się z tym komunikować', mówi WHTT.

Oprócz lekarza pierwszego kontaktu, czy dobrze byłoby mieć podstawowy plan utrzymania na zdrowiu?

Pamiętaj, że poniższy harmonogram jest przeznaczony dla zdrowych mężczyzn. Zalecenia mogą się różnić u mężczyzn, którzy doświadczyli lub kiedyś mieli znaczące problemy zdrowotne lub mają inne czynniki, które mogą zwiększać ryzyko

Każdy dzień

 • Napełnij dobre paliwo .

Narodowe instytucje zdrowia zachęcają mężczyzn do spożywania 5-9 porcji owoców i warzyw dziennie.

Podobnie jak samochód, Twoje ciało potrzebuje wysokiej jakości paliwa, aby utrzymać go płynnie. Owoce i warzywa powinny stanowić dużą część twojej diety. Tłuste pokarmy, które pozostawiają osady w tętnicach, takie jak zanieczyszczone liście benzyny w twoim silniku, powinny stanowić tylko małą część.

 • Odwróć silnik

  Powinieneś codziennie ćwiczyć. CDC i amerykańskie kolegium medycyny sportowej wspólnie zalecają 30 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności (na przykład szybki spacer, zwiększający tętno i oddychanie) w większości dni w tygodniu.

 • Wyczyść kratę.

  Szczotkuj zęby dwa razy dziennie przy użyciu pasty do zębów z fluorką i jedwabiu raz dziennie. Dobra higiena jamy ustnej zapobiega próchnicy zębów i chorobie dziąseł, co może być bolesne, nieatrakcyjne i kosztowne w leczeniu.

 • Chroń siebie.

  Korzystaj z prezerwatyw. Prezerwatywy są wykorzystywane do kontroli urodzin i pomagają zmniejszyć rozprzestrzenianie się chorób przenoszonych drogą płciową.

Miesięcznie

 • Egzamin samicy jądrowej

Konsekwentny właściciel samochodu bada paski i węże co miesiąc. Powinien często sprawdzać jądra.

Samodzielny egzamin Samodzielny egzamin jest prosta i szybka. Delikatnie obracaj każdy jądro między kciukiem a palcami, czując się jakikolwiek nieprawidłowy guz. Jeśli czujesz się obrzęk, niezwłocznie porozmawiaj ze swoim lekarzem.

 • Egzamin na skórę

  Zęby rdzy na zewnątrz pojazdu powinny być zamocowane przed ich rozprzestrzenianiem się, podobnie jak w przypadku krów, które mogą być rakowe, należy uważnie obserwować skórę, a następnie raz w miesiącu zbadać całe ciało, używając Lustro, aby widzieć plecami, podejrzany mol jest taki, który jest asymetryczny, ma nieregularną granicę, nierówny kolor, jest większy niż gumka ołówkowa lub wydaje się zmieniać jej rozmiar, kształt lub kolor.

Po sześciu miesiącach

Sprawdzanie stomatologiczne

Oprócz czyszczenia i noszenia nici dentystycznych, co sześć miesięcy należy odwiedzić stomatologa w celu przeprowadzenia dokładnej i dokładnej kontroli.

co roku

 • Pobierz strzał z grypą.

Nie musisz martwić się o swój samochód nękający coś na zatłoczonym parkingu, ale ludzie mają skłonności do chorób zakaźnych, takich jak grypa, co roku 5\% -20\% populacji USA sprowadza się do grypy. Skład szczepionki przeciw grypie zmienia się co roku, więc szczepienie nie wystarcza, zanim spadnie pik sezonu grypy, wystrzel go jesienią.

Pewna postać grypy jest zbyt lekka, gdyż ludzie są bardzo chora ', mówi kellerman:' Miałem pacjentów, a nawet młodszych pacjentów, umierać na grypę '.

 • Sprawdź ciśnienie krwi.

  Utrzymywanie ciśnienia krwi w normalnym zakresie jest co najmniej tak ważne, jak utrzymanie prawidłowego ciśnienia powietrza w oponach. 'Wszyscy powinni wiedzieć ich ciśnienia krwi', mówi kellerman. Mężczyźni powyżej 50 roku życia lub ci, którzy mają krew w rodzinie z wysokim ciśnieniem, powinni mieć co najmniej raz w roku sprawdzać.

 • Badanie raka okrężnicy Najbardziej rutynowe badania przesiewowe w raku okrężnicy rozpoczynają się w wieku 50 lat. Lekarze prowadzą co roku lekarskie testy na dom, aby sprawdzić, czy nie ma ukrytej krwi w stolcu.

 • Raka gruczołu krokowego

  W wieku 50 lat większość mężczyzn może rozpocząć badania przesiewowe na raka gruczołu krokowego każdego roku. Badanie przesiewowe może rozpocząć się w młodszym wieku u osób z wyższym ryzykiem, np. Od raka afrykańskiego lub z powodu raka gruczołu krokowego w rodzinie.

  Dwa typy testów to test antygenu specyficznego dla gruczołu krokowego (PSA) oraz cyfrowe badanie odbytnicy.

  Badania przesiewowe mogą wczesnie raka gruczołu krokowego, ale badania dotyczące wczesnego wykrywania ratują życie wykazały mieszane wyniki. 'Minusem jest to, że możemy znaleźć fałszywe pozytywne', mówi kellerman. To może oznaczać, że chirurgicznie nie potrzebujesz 'usiądź z lekarzem i porozmawiaj o tym', mówi kellerman.

 • Pełny egzamin fizyczny

  Rutynowa roczna sprawność fizyczna to dobry czas, aby dotknąć podstawy z lekarzem pierwszego kontaktu w kwestii zdrowia i profilaktyki. Jest to również czas, aby uaktualnić historię swojej historii medycznej i otrzymać dokładny egzamin.

Po 5 latach

 • Pobierz test cholesterolu.

W przypadku wielu mężczyzn w wieku 20 lat i starszych, co pięć lat jest badanie poziomu cholesterolu. Jeśli poziom cholesterolu u pacjenta jest graniczny lub jeśli masz chorobę serca lub inne inne choroby, będziesz musiał ją monitorować częściej.

 • Czy masz sigmoidoskopię.

  Testy sigmoidoskopowe można przeprowadzać co pięć lat. Jest to opcja dla badań przesiewowych raka okrężnicy w połączeniu z testami stolca, które są przeprowadzane raz w roku.

  Ten test dotyczy raka i polipów w dolnej części jelita grubego, które mogą powodować raka. Podejrzany polip lub rak może być biopsyjny, a kolonoskopia zostanie przeprowadzona w celu dalszej oceny całego okrężnicy.

Po 10 latach

 • Kolonoskopia

w wieku 50 lat, inną opcją dla rutynowego badania przesiewowego raka okrężnicy jest kolonoskopia. Ten test można również zamówić, jeśli sigmoidoskopia jest nieprawidłowa lub występuje krew w testach stolca. Jest podobny do sigmoidoskopii, z tym że przemieszcza się dalej, tak aby lekarz mógł wizualizować cały okrężnicy. Kolonoskopia jest badaniem z kamerą gwintowaną przez twój, ahem, tailpipe. Jeśli jest to normalne, to może się powtórzyć przez 10 lat. W przeciwnym razie może być konieczne powtórzenie procedury wcześniej. Biopsje mogą być zabrane i polipy można usunąć podczas zabiegu.

Osoby z podwyższonym ryzykiem raka okrężnicy mogą zacząć badać kolonoskopię znacznie wcześniej - nawet w dzieciństwie.

 • Czas tężca

  Powtarzaj szczepionkę przeciwko tężcowi co 10 lat, zwłaszcza jeśli jesteś typem faceta, który dostaje wiele kawałków i złamań.