Badania prenatalne w III trymestrze

W tygodniach od 28 do 40 zaznaczamy trzeci trymestr ciąży. Wielkim celem jest teraz przenoszenie dziecka na czas. Można spodziewać się częstszych wizyt prenatalnych, ale zazwyczaj mniej w badaniach laboratoryjnych.

Testy rutynowe

W miarę tygodnia, ty zaczniesz odwiedzać lekarza częściej - co dwa do trzech tygodni, zaczynając od 28 tygodnia, a następnie przejdź do tygodnia w tygodniu 36, co pozwala lekarzowi na uważne obserwowanie Gdy przygotowuje się do pracy, może zauważyć jakiekolwiek oznaki porodu lub problemy z dzieckiem lub z tobą.

Badania krwi i moczu. Twój lekarz będzie w dalszym ciągu sprawdzać stan moczu w białku i cukru oraz wszelkie objawy zakażeń, obserwując objawy stanu przedrzucawkowego, powikłanie, które jest najczęstsze w ostatnich tygodniach ciąży. Możesz ponownie przeprowadzić testy krwi na niedokrwistość.

inne pomiary. Wagi, ciśnienia krwi i pomiarów wysokości podstawy. Brzemiona dziecka są głośne i czyste!

Egzaminy miednicy

W ostatnich tygodniach ciąży Twój lekarz ponownie rozpocznie badania miednicy. To jest sprawdzenie, czy szyjka macicy rozpoczęła proces dojrzewania po urodzeniu. Dojrzewanie to zmiękczenie, rozrzedzenie i otwieranie (rozszerzanie) szyjki macicy.

Zmiany te mogą nastąpić powoli lub szybko w ciągu tygodni, dni lub godzin przed urodzeniem. Więc nie jest rzadkością, aby rozszerzyć kilka centymetrów na kilka tygodni przed datą zapadalności, a następnie przerwać rozszerzanie się, proces ten jest nieco nieprzewidywalny, ale lekarz będzie chciał uważnie obserwować, aby upewnić się, że nie dojdziesz do okresu przedwczesnego Pracy.

streptococcus B

Lekarze regularnie sprawdzają streptozę grupy B w okresie od 35 do 37 miesiąca ciąży. Że około 1 na 4 kobiet przenosi bakterie Strep B grupy B w odbytnicę lub na pochwy, chociaż zwykle nieszkodliwa dla dorosłych, bakterie te mogą powodować bardzo silne zachorowanie na dziecko podczas ich narodzin.

Test polega na prostym wymazaniu pochwy i odbytnicy. Próbka trafia do laboratorium do testowania. Jeśli testujesz pozytywnie, otrzymasz antybiotyki podczas porodu, więc nie przekażesz go dziecku.

Co teraz?

W ostatnim trymestrze ćwiczeń możesz rozważyć zajęcia lekcji urodzenia w lokalnym szpitalu. Zajęcia mogą pomóc fizycznie i umysłowo przygotować się do tego, co ma przyjść podczas porodu i porodu. Należy również uzyskać jasne instrukcje od lekarza dotyczącego tego, co zrobić, jeśli masz objawy porodu przed upływem terminu.