Praca

Twój macicki ma teraz szczyt przepływu krwi około pół litra, przepływającego przez nią co minutę, przygotowując cię i twoje dziecko do fizycznego urazu narodzin. Zwiększona objętość krwi i zdolność krzepnięcia chronią Cię przed utratą zbyt dużej ilości krwi, a zwiększony przepływ krwi pozwala zarówno dziecku, jak i Twojemu dziecku uzyskanie niezbędnej ilości tlenu podczas skurczów. Komórki mięśniowe macicy zwiększają rozmiar i liczbę, a każdy włókna mięśniowe jest zwiększony tak, że skurcze mięśni mogą zachodzić bardziej konsekwentnie.

Możesz stracić zatyczkę śluzu, która jest szczelnie zamknięta wewnątrz macicy z pochwy. Ta śluzówka wygląda jak duży glob szlamu i ma zwykle brązowy kolor. Większość kobiet zauważa to na papierze toaletowym lub w majteczek. Niekoniecznie oznacza to, że natychmiast zaczniesz pracę; To tylko jeden z kamieni krokujących. Kiedy zaczyna się poród, kobiety często zauważą niewielką ilość jasno czerwonych krwawień, które mogą wymagać noszenia majtki.

Około 15 procent kobiet rozpocznie proces roboczy po ich zaniku wody. To jest wyciek płynu owodniowego. Kiedy to się zdarzy, możesz zauważyć albo duży wyciek płynu albo mały strumień płynu. Czasami jedna kobieta zauważa, że ​​jej majtki są mokre. Płyn owodacyjny nie powinien mieć złego zapachu i powinien być przejrzysty. Jeśli twoja woda pęknie, może cię złapać. Zwróć uwagę na kolor płynu i jeśli ma zapach. Zadzwoń niezwłocznie do lekarza, podaj ilość płynu i jego charakterystyki. Twój dostawca usług medycznych może teraz dotrzeć do szpitala.

Zwróć uwagę na aktywność dziecka. Jego ruchy mogą być nieco inne w zamkniętych macicach, ale powinny być nadal obecne, jeśli wydają się być obniżone, lub jeśli nie Przypomnij sobie uczucie poruszania się dziecka, jeść i pić coś, leżeć po boku i zacząć liczyć ruchy na godzinę. Możesz zatrzymać się na dziesięć ruchów. Jeśli dziecko w tym czasie nie porusza się dziesięć razy, skontaktuj się z dostawcą opieki.

Płyn owodujący, który ma złym zapachem lub żółtym lub zielonym, wskazuje na zakażenie lub obecność muzenu, lub '' małe dziecko poop. 'Jeśli dzieci będą się zestresować, będą miały ruch jelita. Wymagają ścisłej oceny dziecka podczas porodu i dogłębnej uwagi, aby chronić dziecko przed oddychaniem płynu owodniowego do płuc podczas narodzin. Dostawcy usług opieki dla Ciebie i Twojego dziecka zasysają usta, nos i gardło dziecka przed pobudzeniem Dziecko płacze i oddycha.

Skurcze zaczną powoli z utwardzaniem lub sprężystaniem macicy. Możesz poczuć siłę skurczów, umieszczając rękę na czubku brzucha. Ból będzie pochodził z tyłu, dookoła przodu brzucha i tuż powyżej kości łonowej.

Jeśli woda nie złamie się, ale Twoje skurcze zaczynają się częściej występować przez kilka godzin, warto zadzwonić do swojego operatora i opisać to, co się dzieje. To w godzinach urzędowania lekarz może zająć się sprawdzeniem szyjki macicy w przypadku rozszerzenia. Jeśli skurcze rozpoczynają się po godzinach pracy, możesz zostać poproszony o udanie się do szpitala, a lekarz lub pielęgniarka sprawdza szyjkę macicy. Sprawdzi ciśnienie krwi, tętno, oddychanie i temperaturę. Zwykle zostaniesz poproszony, aby położył się, aby ocenić tętno dziecka i skurcze z monitorem płodu, co daje ciągłe odczytywanie Tętno dziecka, która śledzi tętno na pasku papieru, a osoby opiekujące się tobą w szpitalu oceniają odsetek tętna dziecka, ponieważ wzorce te mogą wskazywać, jak dziecko jest Robi w danym momencie. Monitor płodu nie może powiedzieć wszystko, ale może powiedzieć, jak Twoje dziecko toleruje pracę, czy łożysko działa dobrze, a jeśli pępowina jest wciśnięty. Jeśli nie nastąpiła zmiana w szyjce macicy, prawdopodobnie będą chodzić przez kilka godzin, a następnie ponownie sprawdzić szyjkę macicy. Jeśli jeszcze nie nastąpiła zmiana, mogą nawet odesłać cię do domu na chwilę. Nie zniechęcaj się, jeśli to się zdarzy - wiele kobiet robi kilka wycieczek do szpitala przed rzeczywistością, podniecenie w szpitalu zatrzymuje skurcze, albo wjeżdżanie do szpitala i rehydratacja płynami zatrzymuje ich.Pracy jest ' Wszystko lub nic '. Wszystkie utwory muszą być na miejscu, zanim zdarzy się.

Kilka słów o indukującej pracy

Proces indukowania pracy polega na pobudzaniu szyjki macicy do zmiękczenia i rozwarcia, a macicę zanika. Wiele ciąż o wysokim ryzyku należy wywołać dla bezpieczeństwa matki lub dziecka, a wiele kobiet prosi o to, aby ich praca wzbudzała się około trzydziestu ośmiu tygodni, głównie dlatego, że są zbyt duże, zbyt zmęczone i zbyt podkreślone, że czekają na coś zdarzyć. Nie jest to dopuszczalny powód do indukcji. Powody zdrowotne, takie jak wysokie ciśnienie krwi czy cukrzyca, czy też przeszłość Twojej daty, są powodami indukcji porodu.

Jeśli szyjka macicy nie jest miękka, zaczynając cienką i otwartą, preparat prostaglandynowy można nanosić bezpośrednio na szyjkę macicy lub umieścić niewielką tabletkę na tylnej części pochwy. Spowoduje to rozpad kolagenu, który utrzymuje szyjkę macicy szczelnie zamknięte. Musisz mieć cewnik dożylny, lepiej znany jako IV, w dłoni lub przedramię. Kiedy szyjka macicy jest miękka, rozrzedzająca i zaczyna się otwierać, rozpocznie się IV preparat zawierający hormon oksytocyny (Pitocin jest nazwą markową). Ponieważ poziom oksytocyny wzrasta, twoje skurcze zaczną się. Pielęgniarka będzie nadal zwiększać ilość oksytocyny, aż twoje skurcze będą silne, oddalone od siebie o dwie do trzech minut, i trwa około sześćdziesięciu sekund. To połączenie pomoże zwiększyć szyjkę macicy. Cierpliwość, wytrwałość i przyjemne myśli będą teraz błogosławieństwem.

Labor jest podzielony na trzy etapy. Pierwszy etap rozpoczyna się od rozpoczęcia skurczów i rozszerzenia szyjki macicy i kończy się całkowitą dylatacją szyjną. Etap ten jest podzielony na trzy fazy: wczesne, aktywne i przejściowe. W okresie wczesnej porodu Twoje skurcze są regularne, ale wciąż dość daleko od siebie. Dyslekcja szyjki macicy w początkowym okresie pracy wynosi od 0 do 4 centymetrów. Podczas aktywnej fazy porodu szyjka macicy powiększy się od 4 do 8 centymetrów. Przejście jest najkrótszym etapem porodu, począwszy od szyjki macicy około 8 centymetrów. Zwykle trwa mniej niż dwie godziny, aby całkowita dylatacja wystąpiła po osiągnięciu tego punktu. Drugi etap pracy jest etapem popychania, w którym przebija się do narodzin dziecka. Trzecim etapem porodu jest dostarczanie łożyska.

Wczesną porę, prawdopodobnie nie musisz 'oddychać' przez skurcze w sposób skoncentrowany. Możesz jednak spróbować technik oddychania, zanim ból stanie się zbyt silny. Skurcz z głębokim, oczyszczającym oddechem Kiedy oddychasz podczas skurczu, spróbuj użyć mięśni brzucha Trenuj po dłoni na brzuchu i pozwól, by powstało i spadło z twoich oddechów Wymusza to mięśnie, które instynktownie napięte do siebie skurczem Niektóre kobiety uważają, że ta metoda oddychania jest użyteczna przez cały czas ich pracy. Chcesz założyć wizualizację medytacji podczas swoich skurczów.

Wizualizacja / technika relaksacyjna

  • Zacznij od głębokiego oddechu.
  • Zamknij oczy.
  • Odpręż się każdą część ciała: głowę i szyję, ramiona, ramiona, dłonie, palce, klatkę piersiową, plecy, brzuch, biodro, dół, nogi, nogi i palce.
  • Wyobraź sobie miejsce w swoim umyśle, w którym czujesz się ciepły i bezpieczny (może to być w Twoim domu, miejsce, w którym byłeś jako dziecko, lub na ciepłej, piaszczystej plaży na wyspie, z podmuchem wiatru i rytmicznym dźwiękiem Woda w tle). Sformuj szczegółowe informacje w swoim umyśle, aby podczas skracania zbliżyć się, możesz zadzwonić na ten obraz i mieć wszystkie szczegóły na swoim miejscu.
  • Powoli oddech przy skurczu.
  • Kiedy skurcz się kończy, weź głęboki oddech i powróć do rzeczywistości.
  • Otwórz oczy.

Podczas pracy i szyjki macicy pojawiają się Twoje skurcze są silniejsze i dłuższe. Mogą też wystąpić częściej. Możesz zauważyć, że krwawe śluzówki z szyjki macicy i membrany w końcu zerwać. Ukierunkowane oddychanie będzie ogromną różnicą w zdolności do radzenia sobie ze skurczami. Jeśli uważasz, że chcesz leki lub epidural, pamiętaj, aby przekazać swoje życzenia pielęgniarkom i dostawcom opieki. Celem każdego jest pomóc Ci w pracy, a stosowanie leków lub epidural może rzeczywiście pomóc Twojej pracy. Posłuchaj swojego ciała, a to powie Ci, czego potrzebujesz w oddychaniu, uśmierzaniu bólu i odpoczynku .

Ciśnienie skurczu wewnątrz macicy wzrasta 100 procent podczas aktywnej fazy porodu. Kiedy siadasz, kołysząc się, chodząc, kucając lub klęczysz, brzuch twój rozluźnia się i umożliwia górną część macicy do upadku do przodu. To skieruje głowę dziecka w kierunku szyjki macicy, zwiększając ciśnienie, umożliwiając jej rozciąganie i zmniejszenie długości wysiłku. Leżąc z boku jest dobra pozycja podczas pracy, gdy twoje serce jest bardziej wydajne, macica dostaje więcej przepływu krwi do To i Twoje dziecko dostaje więcej tlenu. Pozycje, które zmniejszają długość pracy, ale pozwalają skrócić czas, są najlepsze dla dziecka.

Przejście jest ostatnią fazą porodu, zanim zaczniesz wypychać dziecko. Moszcz jest ciężko pracujący, a bardzo trudno się zrelaksować. Możesz poczuć mdłości, zimno, drżenie, niepokój, zniechęcony i przestraszony. Zauważysz wzrost krwawienia z pochwy i prawie nieznośne ciśnienie w odbytnicy. Może się zdarzyć, że chcesz przestać oddychać podczas skurczów i grymasu lub zejdź tak, jak w przypadku jelit. Pozwól pielęgniarce wiedzieć, co czujesz. Staraj się skupiać na swoich skurczach i kontynuować oddychanie. Pomyśl tylko o jednym skurczu na raz; Każdy skurcz jest o jeden mniej niż kiedykolwiek będziesz czuł się ponownie. Jeśli czujesz potrzebę zniesienia i popychania, spróbuj oddychać szybkim oddechem, jakbyś wydmuchiwał świecę.

Kiedy szyjka macicy jest całkowicie poszerzona, Twój usługodawca powie, abyś iść naprzód. Odpoczywaj między skurczami, ale kiedy zaczyna się skurcz, weź kilka głębokich, oczyszczających oddechów. Staraj się zachować twarz zrelaksowany i oczy otwarte podczas pchania. Cała energia powinna być skupiona na dnie. Pomarszczona twarz, oczy ścisnęły się szczelnie, usta tracące powietrze przez krzyki biorą ze sobą cenną energię, która musi być używana do wypychania dziecka. W tym momencie przedwczesne niemowlęta są pod dużym napięciem, więc nie warto rozważyć przedłużenia fazy pchania. Jeśli musisz płakać lub krzyczeć, lepiej będzie, aby zarówno Ty, jak i Twoje dziecko krzyczeć lub krzyczeć między skurczami. Skurcz rośnie w siłę, oddech i przytrzymaj, a teraz trzymając się oddechu, opanuj się prosto w dno, z całą mocą, przytrzymaj długie i silne. A następnie przytrzymaj ponownie, długo i mocno, spróbuj powtórzyć to jeszcze raz podczas skracania. Teraz pozwól, aby ten skurcz poszedł, pozwalając całe ciało wsiąść do łóżka, weź głęboki oddech oczyszczający Możesz chcieć mieć lodowy chip i odpocząć, nawet spać, między skurczami. Kiedy głowa dziecka narasta, wybijając się na krocze, możesz połączyć się z nią w dół i dotknąć głowy dziecka. Jeśli lustro jest dostępne, może być motywacja, aby zobaczyć głowę dziecka i nawet Uważaj, jak poruszają się podczas naciskania.

Jeśli skóra i mięśnie wokół otworu pochwy nie są wystarczająco rozciągnięte, aby umożliwić dziecku wyjście z głowy, Twój dostawca usług opieki może spowodować otwarcie większego nacisku przez wycięcie brzusznej torebki. Łzy, które pojawiają się, są naprawiane szwami po urodzeniu dziecka i ogólnie goją szybko.

Po wygaśnięciu głowy dziecka, Twój usługodawca powie, aby nie naciskać, gdy usta i nos dziecka są czyszczone. To sprzątanie odbywa się, aby zapobiec dziecku oddechu w cokolwiek pozostawionego w ustach, kiedy zaczyna oddech. Kiedy ponownie nacisniesz, dasz jeden ostateczny nacisk. Otwórz oczy i zobacz, jak dziecko wchodzi do tego świata. Jeśli niemowlę robi dobrze, położnik może poczekać około 15-30 sekund przed zaciśnięciem sznurka dziecka. Dziecko zostanie szybko wysuszone i przekazane specjalistycznemu personelowi przedszkolnemu, który zadba o ten cenny cud. Jeśli zarówno Ty, jak i Twoje dziecko są stabilne pod względem medycznym, możesz natychmiast trzymać dziecko. Wiele niemowląt matek wysokiego ryzyka musi przebywać w przedszkole intensywnej opieki medycznej. Nie będziesz w stanie towarzyszyć dziecku w oddziałach intensywnej opieki natychmiast po porodzie; Dlatego możesz chcieć, aby twój partner lub inny członek rodziny pozostawał po boku dziecka i zadawał pytania.

Pozostała część okresu odbudowy i okresu poporodowego będzie podobna do okresu, w którym matka urodziła dziecko w pełnym wymiarze czasu. Największą różnicę oddziela się od Twojego noworodka przez krótki czas.

Kilka myśli o narodzinach Cesarstwa

Dla wielu matek konieczne jest podanie chirurgiczne. Jest to najczęściej określane jako cięcie cesarskie (C-section), gdzie dziecko jest dostarczane przez nacięcie wykonane w dolnej części brzucha i macicy. Oczywiście jest to wykonywane w znieczuleniu, więc nie czujesz bólu, chociaż niektóre kobiety mogą odczuwać ciśnienie, gdy chirurgowie usuną niemowlę.

Jeśli konieczne było poród cesarski, Twoje odejście będzie trochę inne niż matka, która urodziła się drogą dopochwową:

  • W ciąży może zajść cewnik przez kilka godzin po zabiegu.
  • Będziesz zachęcany do zmiany pozycji, do głębszych oddechów i do kaszlu, aby utrzymać wolne od płynów płuca. Pielęgniarze pokaże Ci, jak umieścić poduszkę na nacięciu, aby podtrzymywać i zmniejszyć dyskomfort. Jest to niezwykle ważne, ponieważ kobiety z wysokim ryzykiem wymagające chirurgicznego dostarczania są na ogół bardzo narażone na rozwój płynów w płucach.
  • Nie wolno zaczynać jeść, dopóki lekarze nie zalecą. Czasami można zostać poproszony o nie jeść, dopóki nie miniesz. To jest znak, że jelita działają. Jedzenie zbyt szybko może być szkodliwe i bardzo bolesne. Spacerowanie pomogą Ci się poruszać gazem.

Nie pozwól, aby ta operacja nie pozwalała rodzicom dziecka. Jeśli Twoje dziecko znajduje się w przedszkole intensywnej opieki, zrób błyskawiczne zdjęcia przymocowane do łóżka. Porozmawiaj z personelem przedszkolnym często o aktualizacjach dotyczących stanu dziecka. Jeśli masz stabilność, powinieneś być w stanie szybko odwiedzić szkółkę. Może potrzebna Ci dodatkowa pomoc, ale planujesz trzymać, karmić i opiekować się dzieckiem.