Mama pracująca vs. mama w domu: co dla Ciebie działa?

Matki z finansowymi środkami od dawna miały wybór powrócić do pracy lub pozostać w domu po urodzeniu swoich dzieci. Dziś jednak więcej matek na wszystkich poziomach ekonomicznych wydaje się rozważać opcję pobytu w domu - przynajmniej to, co niektórzy eksperci podejrzewają, gdy wskazują na ostatnie badania populacji, które wskazują, że wszystkie dziesięciolecia długotrwałego wzrostu liczby kobiet spadają na zatrudnienie

'Spadek zatrudnienia jest widoczny wśród wszystkich grup dochodów, w przybliżeniu równie' - mówi Philip Cohen, phD, profesor socjologii na uniwersytecie północnej Karoliny na wzgórzu kaplicy.

Dane liczbowe dotyczące zatrudnienia dla matek w wieku od małżeństwa z dziećmi w wieku 6 lat spadły od 7\% do 10\% od szczytu w latach 1997-2000, w zależności od grupy dochodowej - mówi Cohen. Według danych statystycznych USA, współczynnik aktywności zawodowej wszystkich kobiet spadł o 1,5\% w latach 2000-2004.

Jest to istotne, ponieważ od czterdziestu lat stopa uczestnictwa kobiet wzrasta, z 40,8\% w 1970 r. Do 57,5\% w 2000 r. Zjawisko powodowało głębokie zmiany w rodzinie amerykańskiej, kulturze i gospodarce. Czy ktoś ma wątpliwości, czy rewolucja seksualna w pracy się skończyła i co mogło spowodować zmianę.

Brzmienie 'stay-at-home'

W badaniu z 2005 r. Biuro informacji statystycznej w Stanach Zjednoczonych poinformowało o szacunkach 5,6 milionów matek w domu. Co oznacza wzrost o 22\% w stosunku do 1994 r.

'dawniej była popularniejsza i szeroko akceptowana przez matek,' mówi cara gardenswartz, phD, psycholog kliniczny w niezależnej praktyce w beverly hills, calif. 'To było przekłuwanie, bo teraz, nie ma rzeczywiście więcej statusu nie być pracująca mama'.

Melissa Milkie, PhD, profesor socjologii na uniwersytecie marylandzkiej uczelni, uważa, że ​​wiele czynników, takich jak wymagania rodzinne, liczba dzieci, wiek najmłodszego dziecka oraz ograniczenia czasowe uniemożliwiają wielu dzisiejszym matkom Od wejścia do pracy lub pozostania w miejscu pracy, nawet jeśli chcą pozostać w pracy.

Z drugiej strony, Sylvia allegretto, ekonomista Instytutu Polityki Gospodarczej, mówi, że ostatnie zwolnienie z zatrudnienia kobiet ma związek z długotrwałym odzyskiem z recesji w kraju, niż ze zmianą pracy kobiet Wskazuje, że współczynniki aktywności zawodowej również zmniejszyły się u mężczyzn.

Według danych statystycznych dotyczących zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych, zatrudnienie mężczyzn zmniejszyło się o 2,7\% w latach 2000-2004.

Allegretto może mieć punkt na temat recesji - mówi Cohen, ale nadal nie wyklucza możliwości zmian wzorców pracy kobiet.

'W ciągu ostatnich 5 lat' nie było stałego spadku liczby matek ', mówi, zauważając, że stopy zatrudnienia kobiet przetrwały inne recesje'. Może to być dowodem na tę recesję, lub Dowodem na wyciskanie kobiet do pozostania w domu '.

Czas pokaże, co spowodowało spadek udziału kobiet w rynku pracy, do tej pory wydaje się, że dylemat tego, czy pozostać w domu, wrócić do pracy na pełny etat, czy gdzieś między nimi jest gorący temat

Jeśli wydanie książek jest wskazaniem na popularność problemu, w ostatniej dekadzie napisano kilkadziesiąt książek na temat pracujących i przebywających w domu mamie, w ostatnim roku przynajmniej Opublikowano sześć nowych tytułów w temacie:

 • Comeback moms: jak opuścić pracę, wychować dzieci i zacząć swoją karierę, nawet jeśli nie masz pracy w latach przez samice moniki i JC conklin (książki broadway, może 2006)
 • domagały się: domaga się przetrwania matki, aby zostać matką pobytu w domu przez alana morales (wydanie wyatt-mackenzie, maj 2006)
 • Do diabła z tym wszystkim: kochanie i nienawidzenie naszej wewnętrznej gospodyni domowej przez caitlin flanagan (mała, brązowa i firma, kwiecień 2006)
 • Mommy wars: pobyt w domu i karierze zawodowej spotykają się z wyborem, ich życiem, rodzinami przez leslie morgan steiner (losowy dom, marsz 2006)
 • Przewodnik momstown, aby uzyskać wszystko: przebudzenie życia w domu dla matek moms przez mary gulet i heather reider (hyperion, sierpień 2005)
 • Jak to naprawdę robi: tajemnice udanych matek w pracy w domu przez wendy sachs (da capo press, może 2005).

Aby pomóc matce zdecydować, co jest najlepsze dla nich i ich rodzin, WHTT konsultował się z psychologami, socjologami i autorami. Eksperci dzielą się pomysłami na temat rozważań przy wyborze kariery i rodziny, a także wiedzą na temat tego, jak żyć z wybranym przez Ciebie wyborem.

Jak wybrać dom i pracę

Jeśli starasz się zdecydować, czy zostać w domu, pracować w pełnym wymiarze godzin czy pracować w niepełnym wymiarze czasu, o sześć rzeczy warto rozważyć:

 1. Pieniądze. Twoje rodzinne zdjęcie finansowe jest oczywiście ważne, ponieważ podstawowe potrzeby, takie jak żywność, schronienie, odzież i koszty opieki zdrowotnej muszą zostać pokryte. Ty i twoja rodzina decydujesz, czy pobyt w domu, praca w niepełnym wymiarze czasu, czy praca na pełnym etacie będzie się najlepiej. Jeśli zdecydujesz się pozostać w domu, zastanów się, co utrata dochodu będzie miała znaczenie dla rodziny i dla Ciebie. Porozmawiaj z planistą finansowym, doradza karen S. yasgoor, phD, psychologowi organizacyjnemu w prywatnej praktyce w la jolla w Kalifornii i właścicielu centrum życia zawodowego Oceny.
 2. Indywidualne preferencje. , aby określić własne uczucia dotyczące pracy i pobytu w domu, ponieważ może to zmienić życie Twojego dziecka. W porównaniu z ilością) czasu spędzonego z dzieckiem są największymi elementami jego intelektualnego i emocjonalnego rozwoju oraz jego zdolności do sukcesu na świecie. 'Jeśli mama jest szczęśliwszą osobą, wtedy będzie miała bardziej wypełnioną, a więc i zdrowszą relację z dziećmi', mówi gardenswartz.
 3. Twoje znaczące inne. Twój partner popiera decyzję jest krytyczny, w przeciwnym wypadku może być wiele trudności. Jeśli osoba, z którą żyjesz, jest niekompromisowa, może nie pomóc w finansach , Wychowywanie dzieci lub prace domowe. Niechęć mogłaby narastać po obu stronach. Jeśli ty i Twój znaczący inny nie zgadzasz się, czy powinieneś pozostać w domu czy pracy, yasgoor zaleca sześciomiesięczny okres próbny, a następnie ocenę, aby sprawdzić, jak jedna opcja działa dla rodziny. A także, niezależnie od tego, jakiego działania podjąłeś, upewnij się, że prowadzą potencjalne problemy z partnerem. Jeśli zdecydujesz się na pracę, ważne jest, aby dowiedzieć się szczegółów, takich jak długość urlopu macierzyńskiego i ojcowskiego, kto odbierze dzieci z opieki dziennej lub szkoły, lub kto będzie ich opiekować, kiedy będą chore , Mówi leslie morgan steiner, autor wojny mommy .
 4. Sieć społecznościowa. gdziekolwiek jesteś, upewnij się, że masz grupę osób, które będą Ci wspierać. Jeśli mieszkasz w domu, szukać innych matek w okolicy, którzy mają do czynienia z tymi samymi problemami. W pracy, łączą się z innymi matkami albo nieformalnie, albo poprzez zorganizowane grupy kobiet. 'Musisz być w stanie tam iść w towarzystwie takich ludzi', mówi yasgoor, mówi, że momenty pobytu w domu muszą Mieć interakcje z dorosłymi, a wszyscy matek mogą korzystać z bycia w pobliżu innych kobiet, które mają do czynienia z tymi samymi problemami.
 5. Kariera i miejsce pracy. jak przyjazny dla rodziny pracodawca może odgrywać ogromną rolę w tym, jak trudno będzie pozostać w domu lub kontynuować pracę. Nawet jeśli masz dziecko, szukać pracy, która będzie respektować wartości Twojego rodziny ', jeśli twój pracodawca nie jest elastyczny pracujących rodziców ... to znacznie bardziej utrudnia pracę', mówi morgan Steiner. Jeśli zdecydujesz się pozostać w domu, ustal, jak prawdopodobne jest, aby powrócić do pracy lub kariery. Aby utrzymać konkurencyjność w domu, jacqueline plumez, phD, psycholog i doradca zawodowy w larchmont, N.Y., proponuje utrzymanie obecnego w zawodzie, biorąc udział w zajęciach, pracując w niepełnym wymiarze czasu lub zgłaszając się do projektów związanych z Twoją karierą. Yasgoor zaleca również dołączanie do stowarzyszeń zawodowych lub uczestnictwo w wydarzeniach sieciowych.
 6. Kultura. oczekiwania matek w rodzinach i społeczeństwie mogą utrudnić kobiety, które mają różne pomysły. Jeśli tradycja rodzinna polega na tym, aby spędzać w domu opiekę nad dziećmi, na przykład pracujące mamusie mogą zakończyć się poczuciem winy z opuszczenia swojego dzieciaka w opiece dziennej. Jednocześnie wzrasta kultura intensywnego rodzicielstwa, w którym podkreśla się matkę i dziecko, może zmusić kobiety do pozostania w domu. Wszystkie rodziny i wymagania kulturowe mogą sprawić, że kobieta czuje się winna i niegrzeczna. Aby rzucić negatywne uczucia, yasgoor doradza, dotykając i zapisując własne potrzeby, cele i cele. 'Pamiętajcie', mówi, 'jeśli matka nie jest szczęśliwa, nikt nie jest zadowolony'.

Żyj z twoją decyzją

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się pozostać w domu, pracować w pełnym wymiarze lub pracować, czy w niepełnym wymiarze godzin, pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak doskonałe macierzyństwo.

'możesz przeczytać 25 książek przez ekspertów ds. Opieki nad dziećmi i to nadal nie jest tak cenne, jak kontaktowanie się z jaką mamą chcesz być i musisz dbać o swoje dzieci', mówi morgan steiner .

Możesz zakończyć wybór, który może okazać się utrudniony dla gospodarstwa domowego. Na przykład, jeśli zdecydujesz się pozostać w domu lub w pracy w niepełnym wymiarze, finanse mogą być rozciągnięte na cienkie. W takich przypadkach eksperci radzą, by byli silni w sobie, pamiętając, dlaczego Twój wybór jest najlepszy dla Ciebie i Twojej rodziny. Zastanów się, jak sobie radzić z sytuacją.

W ostrych budżetach, morgan steiner mówi, że rodziny poświęcają takie rzeczy jak kosztowne zajęcia pozalekcyjne, obozy, wakacje, samochody i miejsca zamieszkania. Niektórzy ludzie wybierają się do dzielnic z dobrymi szkołami publicznymi, więc nie muszą płacić za prywatne wykształcenie, inni odrywają się od ipodów, xboxów, chłopców gier i innych popularnych gadżetów.

Kiedy dokonasz wyboru, pamiętaj, aby być elastycznym.

'macierzyństwo - nie wymyśliliśmy, a potem zamykamy', mówi morgan steiner 'co kilka miesięcy, wszystko się zmienia, a ty musisz to zrobić'.