Ciąża tego lata? pokonać upał

Jest gorąco, jest wilgotna, a Ty jesteś w ciąży. Prawda, może to być przepis na nieszczęście, ale istnieją sposoby na radzenie sobie.

'Zawsze mam ogromną sympatię do kobiet, których dzieci mają się spodziewać latem lub wczesną jesienią' - mówi debra gilbert rosenberg, LCSW, autor niedawno wydanego towarzyszki nowego mamy: dbanie o siebie, podczas gdy Opieka nad noworodkiem .

'ciepło i wilgotność, przy jednoczesnym nieprzyjemnym dla większości ludzi, mają większy wpływ na kobiety ciężarne.'

'nietolerancja na ciepło'

Adelaide nardone, MD, opiekunowie, wyspa rhode i doradca medyczny w centrum zdrowia kobiet w Vagisil, wyjaśnia, że ​​kiedy jesteś w ciąży, Twoja temperatura ciała jest już nieco wyższa niż normalnie, więc dodano Ciepło z zewnętrznej temperatury powoduje, że czujesz się nieswojo.

'kobiety w ciąży mają już pewien stopień nietolerancji na ciepło', mówi nardone, który doradza moms-to-be zwrócić uwagę na ostrzeżenia o temperaturze. Jeśli temperatura ciepła (co oznacza, jak ciepło jest ciepło z powodu kombinacji ciepła i wilgotności) jest w latach dziewięćdziesiątych, że 'dobry dzień, aby być w domu jak najwięcej z włączoną klimatyzacją. Z tyłu szyi, czoła lub górnej części głowy jest dobrym sposobem na utrzymanie temperatury ciała.

Jeśli pocisz się z powodu ciepła, upewnij się, że pijesz dużo płynów - dodaje nardone. Woda jest dobra, ale tak są sok pomarańczowy, mleko i napoje sportowe, które zastępują elektrolity, które są pocieniane.

Ostrzega, że ​​za dużo wody może być tak dużo problemu, jak za mało, co prowadzi do stanu zwanego zatruciem wodą. 'Nadmierne uwodnienie z wody może jeszcze bardziej rozcieńczyć elektrolity i może powodować zmęczone mięśnie, skurcze iw ciężkich przypadkach, nieprzytomność', powiedział nardone WHTT.

Jeśli jesteś spragniony, dodawaj rosenbergu, jesteś już odwodniony, więc upewnij się, że pić przez cały dzień.

Zachowaj ostrożność

Ann douglas, autorka matki wszystkich książek z ciążą, zawiera następujące wskazówki:

 • Pływanie. Nie tylko pływanie ostudzi Cię, pomaga podjąć trochę ciężaru od nerwu kulszowego. (Nawet pływanie na oceanie jest w porządku, upewnij się, że fale nie dadzą cię zejść.)
 • nosić oddychające tkaniny, więc uzyskałeś pocenie, co sprawi, że będziesz ochłodzić i zapobiec wystąpieniu gorączki, która może rozwinąć się pod piersiami i brzuchem, co jest powszechnym problemem u kobiet w ciąży.
 • Noś buteleczkę do napełniania wodą, aby można było się zachwycać, kiedy zaczniesz się ciepło.
 • ćwiczenia w chłodniejszych porach dnia i unikaj ćwiczeń do przegrzania punktu.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, mówi nardone, przed rozpoczęciem lub kontynuowaniem ćwiczeń zawsze skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Oddychanie jest również ważnym czynnikiem w utrzymaniu niskiej temperatury, dodaje nardon. Oddech oddycha, więc upewnij się, że masz dobry oddech (niektórzy ludzie oddychają albo zbyt szybko lub zbyt wolno), a jeśli masz problemy z oddychaniem z powodu alergii lub astmy, na przykład pozostań w pomieszczeniu.

Hyun-joo lee, MD, obłokowa w centrum medycznym albert einstein w Filadelfii, ma własne sugestie dotyczące zachowania ostrego podczas ciąży:

 • Unikaj bezpośredniego słońcu w połowie dnia, ponieważ kobiety w ciąży są bardziej skłonne do oparzenia słonecznego niż kobiety w ciąży.
 • Pij osiem szklanek wody lub cieczy zastępującej elektrolit na każdą godzinę, w której jesteś na zewnątrz w upalnych dniach.
 • Unikaj intensywnych zajęć na świeżym powietrzu w gorących godzinach dnia.
 • Używaj wysokiej ochrony przeciwsłonecznej SPF. Jeśli masz uczciwą skórę, użyj SPF 30 lub 45. (zwiększona produkcja melaniny może prowadzić do 'maski ciąży', więc upewnij się, że Twój czas w słońcu jest ograniczony i nie ruszaj się bez ochrony przeciwsłonecznej lub, jeszcze lepiej, .)
 • Weź we wnętrzu pierwszą oznakę słabości, uczucia zmęczenia, zawroty głowy, zaczerwienienia lub nadmiernego pragnienia. Położyć się i wypić zimną wodę lub płyn do wymiany elektrolitu. Jeśli nie poczujesz się lepiej, zadzwoń do lekarza.
Innym częstym problemem w ciąży letniej jest obrzęk nóg - zwany obrzęk fizjologiczny, lee mówi WHTT. 'Jeśli druga połowa ciąży występuje w miesiącach letnich, stopień obrzęku nóg może znacznie wzrosnąć.'

Lee oferuje listę leków nie palących u kobiet doświadczających obrzęku nóg podczas ciąży:

Wykonaj:

 1. Połóż się na 30 do 60 minut dziennie, na koniec dnia roboczego lub podczas lunchu.
 2. Trzymaj nogi podniesione podczas spania, umieszczając zwinięty w górę ręcznik lub koc pod materacem u podnóża łóżka.
 3. nosić wygodne buty i, jeśli to możliwe, nosić jedną parę butów, która jest o połowę większa niż rozmiar normalny.
 4. Chodzić dwa lub trzy razy w tygodniu w czasie innym niż ciepło dzienne.
 5. Usuń pierścionki, jeśli wydają się być ciasne. Niektóre kobiety w ciąży cierpią z łagodnym obrzękiem dłoni i musimy je obcięć.

Don 't:

 1. Nie zakładaj uścisków, zwłaszcza wokół tali.
 2. Nie dłużej stać w jednym miejscu zbyt długo.
 3. Zmniejsz, ale nie wyeliminuj soli w diecie. Sól zawiera jodek, niezbędny składnik dla zdrowia płodu.
 4. Nie należy przyjmować żadnych substancji moczopędnych. Diuretyki mogą powodować utratę elektrolitów, które mogłyby zagrażać płodowi.

Jeśli postępujesz zgodnie z tymi wskazówkami, mówi Lee, możesz być w stanie zignorować ciepło i wrócić do radości z podekscytowania oczekującego na przybycie dziecka.