Podstawowa lista narządów ciążowych dla przyszłych mam

Mimo że każde doświadczenie w ciąży jest niepowtarzalne, pewne typy narzędzi w ciąży mogą sprawić, że dziewięć miesięcy będzie łatwiejsze, bez względu na to, jaka ciąża ma miejsce .. Oto lista kontrolna trymestru po trymestrze trymestru w internecie:

Ciąża: prekoncepcja / pierwszy trymestr

Witaminy prenatalne . 'Kwas foliowy zapobiega wadom rdzenia neuronowego, dlatego należy zacząć pobierać prenatalną witaminę zawierającą kwas foliowy, nawet jeśli pacjent poczuje i kontynuuje stosowanie jej przez cały okres ciąży', mówi pamela bertens, MD, profesor nadzoru położnictwa i ginekologii na uniwersytecie w Texas centrum nauki zdrowia w houston. Marsz dimes stwierdza, że ​​kobiety powinny przyjmować multiwitaminę codziennie 400 mikrogramów kwasu foliowego, zwłaszcza przed ciążą i we wczesnej ciąży, w ramach zdrowej diety.

Dobra książka na temat ciąży. naprawdę potrzebujesz 'dobrego zdrowego rozsądku o tym, co jest normalne i co nie jest normalne - czy książka czy numer telefonu ścisłej dziewczyny', mówi bertens WebMD.

Moisturizer 'Dobrym środkiem nawilżającym pomaga również, jak wiele kobiet w ciąży skarży się na suchą, swędzącą skórę', mówi bertens.

Ciąża: drugi trymestr

Pas ciążowy. 'Te elastyczne paski elastyczne, które wchodzą w żołądek w celu uzyskania dodatkowego podparcia, mogą zapobiegać i / lub złagodzić ból związany z ciążą.

Wygodne buty. 'kręcone pięta mogą być modne, ale nie są dobre dla ciąży', mówi bertens. Głównym problemem z obcasami jest to, że masz większe ryzyko upadku i może mieć katastrofalne konsekwencje podczas ciąży.

nowe biustonosze . Kobiety w ciąży będą również musiały zrobić zakupy biustonosz, ponieważ piersi zazwyczaj zwiększają co najmniej jedną miseczkę podczas ciąży. 'Jeśli pójdziesz do wyspecjalizowanego sklepu z biustonoszem, który jest w tym dobry, sprzedawca może pomóc Ci zdobyć jedno biustonosz w ciąży, a po tym, jeśli zdecydujesz się na pielęgniarstwo, to będzie to dobry rozmiar', mówi bertens. Rozmiar biustonosza prawdopodobnie zwiększy się o dodatkowy rozmiar filiżanki, jeśli będziesz karmiony piersią.

Odzież ciążowa. wygodne, luźno dopasowane ubrania ciążowe są również ważne w okresie ciąży - mówi nagaraj gabbur, dyrektor ds. Edukacji medycznej i asystent profesora położnictwa i ginekologii na uniwersytecie stanowym w Nowym Jorku ( SUNY) w centrum brokiny.

Poduszki. wiele kobiet uważa, że ​​dodanie dodatkowych poduszek do łóżka ułatwia im wygodę, mówi gabbur.

leki przeciwzapalne . Zgaga jest częsta w czasie ciąży i może powodować znaczne dyskomfort, dlatego też gabbur sugeruje umieszczenie tumsów lub mylantów na swojej najważniejszej liście biegów ciążowych. Upewnij się, że porozmawiaj z lekarzem przed przyjęciem jakiegokolwiek leku.

Ciąża: trzeci trymestr

siedzenie samochodowe . Podczas gdy wiele przyszłych mam jest przesądnych i nie wierzy w kupno czegokolwiek, dopóki nie urodzi się ich dziecko, fotelik samochodowy to mądra inwestycja, zbliżając się do wymaganego terminu ', mówi bertens - na pewno musisz fotelik samochodowy, niezależnie od tego, gdzie żyjesz. Nie można wyjść ze szpitala bez jego regulacji '.

łóżeczko, kołnierz lub łóżeczko typu pack-and-play - lub jakieś miejsce, w którym dziecko śpi (nawet jeśli leży w łóżku), jeśli jesteś przesądny, Szopka wyłowiona i zapłacona z wyprzedzeniem i zadzwoń do sklepu, aby je dostarczyć po wykonaniu tej czynności.

Pieluchy i chusteczki

Layette Arkusz jest zestawem odzieży dla noworodka, a dobrym pomysłem jest posiadanie go z wyprzedzeniem. Arkusz zazwyczaj zawiera koce, które pozwalają na kołysanie dziecka, piżamy, Skarpetki, czapki, śliniaki, żłobki i ręczniki 'dobrym pomysłem jest umycie z wyprzedzeniem łagodnym detergentem, ponieważ skóra dziecka jest bardzo wrażliwa.

Butelki, pompy. jeśli zamierzasz karmić piersią, może potrzebować pompy piersi i dodatkowych butelek, aby zamrozić i przechowywać mleko. Pompowanie daje większą elastyczność, jeśli musisz zostawić dziecko z opiekunem. Jeśli będziesz używać formuły, potrzebujesz butelek (które muszą być sterylizowane) i więcej formuł niż można sobie wyobrazić.