To facet

Jak można się spodziewać od człowieka, który później napisał kilka książek o ojcostwie, armin brott zrobił wiele rzeczy dobrze, wspierając jego żonę po urodzeniu ich dwojga dzieci. Z wyjątkiem jednego błędu: użył słowa 'C'.

Kiedy w drugim porodzie nastąpiła trudność, brott zaproponował - najwyraźniej zbyt indelicycznie - cesarskie cięcie.

'była w pracy przez 20 godzin, plus 16 godzin tygodniowo', wspomina brott, który ma również syndykowany program radiowy zatytułowany 'pozytywne rodzicielstwo' w san francisco. 'Pomyślałem, Boże, to wystarczy już ... kto do cholery chce przez to przejść?'

Cóż, ona , szybko zrozumiał. Dwa słowa mówiły to wszystko. 'Powiedziała' ty ',' szczerze mówiąc ', mówi brott, nieśmiało.

Ten wielki dzień z pewnością rozciąga limity - a nie tylko dla jednego, który popycha niemowlę. Tata ma też wiele nacisków. Ale nawet z wątpliwym wyróżnieniem jako 'trenerem', w jaki sposób może on mieć wszystkie odpowiedzi?

'tutaj' osoba, która nigdy nie miała menstruacyjnego skurczu, a my prosimy go o empatię z kimś, kto jest w 'pracy', mówi susanrachel condon, certyfikowana pielęgniarka położna, doula i terapeuta masażu w Nowego miasta w Jorku ', stawia mu duże obciążenie.'

Również niełatwo opanować grę i gry w tym samym czasie. 'Przeżywają też swój emocjonalny proces w pracy', mówi erica lyon, wychowawca wychowawczy i prezes stowarzyszenia edukacyjnego w związku z porodem metro new york.

Najlepszy plan gry? Upuść sportową metaforę, na początek.

'To nie chodzi o coaching' - mówi condon - kobiety nie potrzebują trenera, wiedzą, jak urodzić, potrzebują wsparcia, pracochłonność powinna być jak kochanek, trzymać się jej, dotykać jej, przyznać się do niej. Niech będzie intymna, oświetl świeczki, wkładaj muzykę, daj jej coś zmysłowego do zjedzenia, bądź jej kochankiem, a nie jej trenerem '.

5 najlepszych sposobów na wspieranie partnera podczas pracy

Nie. 1: być przygotowanym. Łatwo poczuć się przerażony i bezradny, szczególnie jeśli nigdy przedtem nie przeszedłeś. Ale im więcej wiesz o procesie narodzin i tym, co jest normalne, tym bardziej będziesz się czuł.

'mając podstawowe zrozumienie tego, co się z nią dzieje - i podstawowe zrozumienie tego, w jaki sposób mogą pomóc - sprawia, że ​​partnerzy czują się nieco bardziej kontrolowani w sytuacjach, w których nie ma kontroli', lyon Mówi.

Oznacza to uzyskanie klaczy edukacyjnych pod klamrą i przeczytanie ksiąg porodowych. Jest ich mnóstwo napisanych specjalnie dla tatuaży, w tym 'partnera urodzenia' przez penny simkin i 'ojca oczekującego' przez brott.

To też jest dla mamy-to-be.

'Chciałabym zachęcić kobiety do wystarczającego wykształcenia na temat normalnego procesu pracy i wszystkich swoich wyborów, a także poprosić o wsparcie, które potrzebują na miejscu, tak aby nie wylewały się do swojego partnera podczas porodu' - mówi lyon. Mają tendencję do odchodzenia ze swoim partnerem, kiedy 'przerażeni, boją się lub nie wierzą ludziom, którzy ich otaczają'.

Upewnij się, że podzieliliście swoje uczucia i oczekiwania co do narodzin z żoną przed czasem, nie tylko dlatego, że możesz przewidzieć jej potrzeby, ale także porozmawiać o ewentualnych różnicach, takich jak postawy wobec zarządzania bólami.

Stań na wszystkich potencjalnych objazdach. Brott wspomina jego niepokojące uczucia, gdy pierwsze dziecko miało być dostarczone przez awaryjny oddział C. Posłali go z pokoju nagle, aby mogli przygotować żonę i dać mu szansę wejść w zarośla.

'to było niepokojące, ponieważ chciałem być tam, aby pomóc, a ponieważ byłam całkowicie z pętli i nie miałem pojęcia, co się dzieje', mówi brott. 'Zapytaj lekarza: co się stanie? Gdzie ja będę? Jaka będzie moja rola, wyrzucisz mnie? '

Nie. 2: oferuj różnorodne środki na rzecz komfortu. robienie czegoś konkretnego pomoże Ci poczuć się bardziej pożytecznym i związanym z tym, co się dzieje, możesz zaoferować drinki (lub przekąski, w zależności od obiektu), trochę muzyki , Dać masaż lub zaproponować inną pozycję roboczą lub gorącą kąpiel.

Przed debiutem Condon, na przykład, ona i jej mąż, richard, dyskutowali o pewnych poezjach, które może odprężyć. Tak że zanurzała się w ciepłej kąpieli, aby zmniejszyć ciśnienie spowodowane skurczami, richard nie potrzebuje żadnych sygnałów i zaczął od niej czytać whitman walt.

'Nie musiałem się zastanawiać, co robić, czy nawet co czytać' - mówi - 'sprawi, że partner będzie się czuć znacznie lepiej, jeśli ma konkretne rzeczy do zrobienia'.

Nie. 3: nie zakładaj, że musisz coś 'naprawić'. 'tam jest cała rzecz faceta', mówi brott. 'Chcemy mieć kontrolę nad wszystkim, a kiedy zobaczymy kobietę, którą kochamy z bólu, chcemy coś z tym zrobić, ale tak naprawdę ... kobiety pracujące są znacznie twardsze i macho niż my Myśl. '

Najlepszym rodzajem wsparcia nie jest oferowanie rozwiązań, ale słuchanie. Unikaj chęci odegrania roli eksperta i śledzić ją o tych technik oddychania, jakie praktykowaliście - i zdecydowanie nie patrzę na monitora i powitaj każdego następnego skoku.

', jeśli mówi, że boli, powiedz' słyszę cię ', mówi condon. 'Nie musisz go naprawiać. Nic, co kobieta musi usłyszeć, gdy żetony nie są: 'Ja tu jestem z tobą, czczę to, co robisz, myślę, że jesteś niesamowity, kocham cię i ja' nie wyjeżdżam . ''

Wielu ekspertów ds. Porodu sugeruje, że pary rozważają zatrudnienie doula, zwłaszcza jeśli jest to pierwsze urodzenie pary, więc partner nie jest w stanie obsłużyć roli. Doulas skontroluj każdą sytuację każdej pary i oferuj wsparcie edukacyjne i emocjonalne w razie potrzeby.

Nie. 4: bądź jej głównym adwokatem. nie możesz wiedzieć, jak wygląda praca, ale prawdopodobnie znasz swojego partnera lepiej niż ktokolwiek inny w pokoju. Więc ty jesteś spadkobiercą, którego potrzebujesz, by nie umknąć jej, jeśli nie potrafi to zrobić dla siebie.

'popieraj ją bez względu na to, czego chce', mówi lyon. 'Jeśli ona mówi:' Naprawdę czuję, że muszę naciskać, muszę naciskać, czuję, że to przytłaczające zmysłowe popychanie ', a ktoś mówi,' to nie jest czas ', to może być Dobry czas, aby powiedzieć: 'wiesz, moja żona naprawdę mówi, że musi naciskać.' '

Nie bój się zadawać pytań ani składać prośby, które wykraczają poza oczywistą politykę szpitalną i nie ślepo przyjmuj oferowaną opiekę.

'myślimy, że lekarze są bogami, czy szpitale to te duże instytucje nieruchome i że tak zachowują się, ale to nie musi tak być' - mówi Brott>

Wiedział o nowym ojcu, którego ostre oko ocaliło żonę przed przyjmowaniem leków przeciwbólowych, u których była uczulona.

'był nędzny i wielokrotnie powtarzany przez pielęgniarkę, że nie interesuje się lekarstwami, które dają jej lub dotykają IV, i za każdym razem, gdy to zrobił. Jej od jakiejś poważnej reakcji ', mówi Brott.

Lyon sugeruje, że partnerzy starają się zachować prywatną i pełną szacunku atmosferę. Zamknij drzwi lub zasłony i poproś o wprowadzenie nowych pielęgniarek lub lekarzy, którzy wchodzą do pokoju. 'Narodziny są bardzo prywatne i intymne', mówi. Podobnie nie rozmawiaj z żoną, jakby była w domu rośliną - mówi

Inne ostrzeżenie: nie przeciążaj roli producenta hollywood, umieść kamerę wideo na statywie i użyj pilota, aby rozpocząć i zatrzymać film lub trzymać się kilku dyskretnych migawek.

'Ostrzegałem przed zbyt dużą ilością czasu spędzonego za aparatem', mówi Brott. 'Może stać się przedmiotem uwagi twojej osoby, a potem kręci się sześć stóp, kiedy naprawdę powinieneś trzymać ją za rękę'.

Nie. 5: nie bierz rzeczy osobiście. bez względu na to, ile partner ignoruje lub działa tak, jak ona nie chce cię otrząsnąć, to nie twój pomysł, aby złapać grę w baseball w lokalnym barze sportowym. Jest, ona naprawdę chce cię ze sobą.

Żona jednego z przyjaciół Brotta siedziała z zamkniętymi oczami przez całe 12 godzin pracy, a mąż zdawał sobie sprawę, że ma ból w oczach, a on próbował się z nią rozmawiać, ale ona Nie był zainteresowany. W końcu zrezygnował, ale pozostał z nią.

'Tak, jak chciała sobie z tym poradzić, to całkowicie wycofać się, ale było dla niej ważne, że jest w czytelni, czy coś takiego, na wypadek gdyby zmieniła zdanie', mówi Brott.

'czasy, po prostu utrzymywanie spokojne, kochające obecność jest wszystko, czego potrzebuje, a to może być tylko siedzenie, trzymając rękę, a co kilka minut szeptem' robisz to tak dobrze. Ty ', wyjaśnia liron.

Różnica doula

Kiedy dziewięć miesięcy temu Claudia bermudez miała swoje drugie dziecko, postanowiła zatrudnić doula, kogoś, kto pomógłby matce jej podczas narodzin. Jej matka nie żyła, a pielęgniarka po jej stronie dała jej dodatkową siłę, ufność i spokój

'kiedy to się stało, a ja się boję, mogłam spojrzeć jej w oczy i trzymała mnie za rękę tak mocno, że nie czułem się samotny', mówi bermudez, lincoln, masa 'mój mąż tam był Mógł ofiarować swoją miłość, ale dla mnie było coś o kobiecego poparciu, które było kluczowe. Była matką. Rzeczywiście urodziła dzieci '.

Rosnąca liczba kobiet takich jak bermudez stwierdza, że ​​profesjonalna doula (która jest wyrazem greckim dla 'opiekun kobiety') może być cennym źródłem wsparcia. Nie że zastępują partnera, lekarza czy położną - po prostu wypełniają luki, zapewniając ciągłe wsparcie od wczesnej pracy aż po urodzeniu.

Poza tym, że kobieta czuje się bardziej zrelaksowana i pewna siebie, doulas może rzeczywiście ułatwić szybsze postępy w pracy. Badania wykazały, że stosowanie doulas może powodować skróty o 25 procent. Ponadto, prośby o epidurale spadają o 60 procent, a kobiety mają połowę prawdopodobieństwa przejść cesarskie cięcie.

'Matki, które pracują samotnie lub nie mają doula, mogą mieć wiele niepokoju, które produkują takie substancje, jak epinefryna i neurepinefrynę', mówi dr john kennell, wiodący badacz doulasa i profesora pediatrii w przypadku westernu Uniwersytet rezerwowy w Cleveland ', gdy poziom jest wysoki, skurcze pracownicze stają się znacznie mniej wydajne lub nawet mogą się zatrzymać.'

To, czego każda para potrzebuje lub chce od doula będzie się różnić.

Doula może działać na żetony do lodów i zestawy do ogrzewania, aby partner mógł być w pobliżu. Mogłaby ofiarować zachęty lub wyjaśnienia dotyczące procesu narodzin w miarę pojawiania się pytań. Lub może masaż pomoże złagodzić bóle w pracy - i tak, nawet szybki pocierać partnera, kiedy godzinami wyczerpujesz.

'Zawsze polecam partnerom, którzy uważają, że mają tam dodatkowe wsparcie ludzi jak doula, zwłaszcza jeśli są tatusiowami z pierwszej randki, ponieważ często nie są pewni, co ma się wydarzyć', mówi Lyon. 'Doula może mu dać drobne sugestie i pomóc mu czuć się bardziej skutecznie w tym, co może zrobić, aby pomóc'.

Kobiety również potrzebują dodatkowego wsparcia emocjonalnego - mówi Lyon. 'Czasami partner będzie miał ciężki czas patrząc na nią z bólu, lub po prostu nie będzie przeszedł jej emocjonalnie, a kobiety mają tendencję do wiedzieć, czy tak jest w ich związku. Doula pomaga jej. '

Idealnie pary powinny zatrudniać doula w drugim trymestrze, aby mogli spotykać się co najmniej raz lub dwa razy, aby poznać siebie nawzajem i rodzaj narodzin, na które są planowane. Kiedy kobieta zaczyna pracować, doula idzie Do domu i pomaga utrzymać tę parę, dopóki nie nadejdzie do szpitala, a następnie towarzyszy im tam.

Koszt, który czasami, ale nie typowo, obejmuje ubezpieczenie, może wynosić od 400 do 1200 USD. Niektóre doulas za godzinę lub ryczałtowej stawki, inni na skali przesuwania. Grupa condon ma ryczałtową stawkę w wysokości 900 USD za okres do 12 godzin, a następnie 30 godzin za godzinę. Opłata obejmuje wizyty prenatalne i po porodzie, a rozmowy telefoniczne są bezpłatne.

Aby uzyskać certyfikat doula w Twoim regionie, kilka grup dostarcza skierowania, w tym doulas z północy Ameryki, (206) 324-5440; Międzynarodowe stowarzyszenie edukacji wychowawczej, (612) 854-8660; Lub (800) 45-DOULA.