Porady komfortowe do spania

Czy byłeś śpiąco przed ciążą? Całuj te spoczynkowe noce, kochanie. Teraz brzuch cię odważa, a niemowlęta wywierają nacisk na pęcherz moczowy, spędzisz wiele nocy podrzucając, obracając się i pędząc do łazienki.

Twój balonik brzucha i łamanie łazienki nie są jedynymi rzeczami, które utrzymują Cię w każdej nocy: od pleców do zgagi do lęku, wiele zaburzeń może zakłócić sen podczas ciąży, hormony ciążowe mogą także zakłócić wzorce snu, pozostawiając cię Wyczerpany dziennie i szeroko obudzony w nocy.

Pomimo tego, że nie możesz dobrze spać, teraz musisz, kiedy najbardziej Ci się spać. Twoje ciało musi odpoczywać, dzięki czemu może karmić i trzymać rosnące dzieci. Plus, kiedy tylko przyjdą twoje dzieci, będą budzić cię z karmienia o każdej porze nocy.

Jak zmaksymalizować komfort snu

Oto kilka wskazówek, które ułatwi Ci wygodę w łóżku, dzięki czemu możesz spać tak dobrze, jak to możliwe:

  • Użyj poduszek. Włóż kilka dodatkowych poduszek do łóżka. Możesz użyć ekstra długiej poduszki do ciąży, lub tylko jakiejkolwiek dodatkowej poduszki, którą leżałeś. Połóż je pod brzuchem i pomiędzy twoimi nogami, aby podnieść brzuch i podparć plecy i biodra. Ale nie używaj dodatkowych poduszek za głową, zamiast bloków użyj klocków, aby podeprzeć głowę łóżka o kilka cali, co może ułatwić oddychanie i zapobiegać powstawaniu wstecznego kwasu żołądkowego przed refluksem.
  • Cofnij się. Powinieneś spać po boku lub w pozycji wyprostowanej, gdy Twój brzuch rośnie. Spać z ugiętymi kolanami, aby wycisnąć się z pleców.
  • ćwiczenie. Codziennie próbuj 30-minutowego spaceru lub ćwiczeń ciąży. Pobyt aktywny może pomóc Ci lepiej spać. Po prostu wykonaj swoje ćwiczenia na początku dnia. Ćwiczenia w ciągu 4 godzin przed snem mogą być wystarczająco pobudzające, aby cię powstrzymać.
  • Zrelaksuj się przed snem. Aby pomóc Ci uspokoić, spróbuj ciąży wideo jogi lub ćwiczenia głęboko oddychające przed snem. Ciepła wanna lub masaż to także dobry sposób na relaks.
  • Rozciągnij. Wykonaj kilka odcinków nóg, aby nie dopuścić do skurczów nóg w nocy.
  • Ogranicz do napojów. Potrzebujesz dodatkowych płynów, ale nie daj się spóźnić na ten dzień. Przestań pić w ciągu 2 do 3 godzin przed snem, więc nie musisz wstać i pójść do łazienki w środku nocy. Unikaj kawy i kofeinowanej sody przed snem. Kofeina jest lekiem moczopędnym, który sprawia, że ​​musisz więcej się kłuć.
  • Pee przed spaniem. Zrób sobie wycieczkę do łazienki tuż przed włączeniem światła.
  • Wyłącz termostat. Poczujesz się cieplejszy, ponieważ na Twoją skórę pędzą krew, utrzymując sypialnię w spokoju, sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo i unikaj odrzucania pościeli w środku nocy.