Ból nocny: przyczyny i leczenie

Nocny ból pleców jest specjalnym rodzajem bólu pleców, który może wskazywać na poważny problem kręgosłupa.

W Stanach Zjednoczonych do 80\% populacji doświadcza pewnej formy bólu pleców w swoim życiu. Jest to drugi najczęstszy powód, dla którego ludzie widzą swojego lekarza, ale jako osłabienie bólu pleców może to być większość przypadków, a osoby, które mają wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i prawidłowe ćwiczenia, często widzą poprawę w ciągu kilku tygodni>

Z bólem pleców w nocy jednak ludzie nie mogą odpocząć, czego potrzebują, ponieważ nie mogą ulżyć z bólu.

Czym jest nocny ból pleców?

Większość pacjentów z bólem pleców może dostosować sposób snu, aby uzyskać ulgę w bólach, których doświadczają w ciągu dnia. Ale z nocnym bólem pleców - nazywane także nocnym bólem pleców - ból nie ustępuje, gdy ktoś leży, bez względu na to, jakie są korekty, dla niektórych ból jest rzeczywiście gorszy, a dla innych ból Nawet nie zaczynają, dopóki nie leżą.

Osoba może przez cały dzień przeżyć praktycznie bezbolesność. Ale w nocy, może okazać się, że prawie niemożliwe jest, aby spać całą noc.

Co powoduje nocne bóle?

Podobnie jak w przypadku bólu pleców, przyczyna nocnego bólu kręgosłupa nie zawsze jest jasna, między innymi ból pleców może być spowodowany dowolnymi z następujących objawów:

 • Problemy z przemieszczaniem kręgosłupa lub innymi problemami mechanicznymi, których najczęstszą jest zwyrodnienie tarcz. Dyski są tkanką między kręgami, które działają jako typ amortyzatora; Dyski mogą rozbić się wraz z wiekiem.
 • Urazy, takie jak zwichnięcia lub pęknięcia lub cięższe urazy, takie jak wypadek lub wypadek samochodowy.
 • Choroby i stany, takie jak skolioza, krzywizna kręgosłupa lub zwężenie kręgosłupa, zwężenie kręgosłupa. Kamienie nerkowe, ciąża, endometrioza, niektóre nowotwory i różne formy zapalenia stawów mogą prowadzić do bólu pleców.

Duża liczba uczestników badania brytyjskiego cierpiała na zwyrodnienie tarcz.

Czasami przyczyna bólu pleców może nie zostać ustalona.

Czy nocny ból pleców może oznaczać coś poważnego?

Wytyczne dotyczące wykrywania poważnych problemów ze zdrowiem kręgosłupa wymieniają 'czerwone flagi', wśród nich nocne bóle pleców.

Nocny ból pleców może być objawem raków kręgosłupa. Może to być nowotwór pierwotny, który powstaje w kręgosłupie lub może to być nowotwór przerzutowy, który wynika z raka rozpoczynającego się gdzie indziej w ciele, a następnie rozprzestrzenił się na kręgosłup.

Nocny ból pleców jest również objawem infekcji kości kręgosłupa (zapalenia kości i szpiku) i zesztywniającego zapalenia kręgosłupa (AS), stanu, który może powodować zapalenie kręgosłupa w stałej, nieruchomej pozycji.

Inne 'czerwone flagi' obejmują:

 • ból pleców, który rozpościera się na jednej lub obu nogach
 • Osłabienie, drętwienie lub mrowienie w nogach
 • Nowe problemy z kontrolą jelit lub pęcherza moczowego
 • Ból lub pulsujący ból brzucha
 • Gorączka
 • Miejsca rozgrzane do dotyku
 • Niewyjaśniona utrata wagi
 • Historia raka
 • Historia zatrzymanego układu odpornościowego
 • Historia traumy

Jeśli jeden lub więcej z tych objawów towarzyszy bólom pleców - zwłaszcza jeśli masz raka - natychmiast udaj się do lekarza. Ważne jest, aby wezwać lekarza, jeśli ból pleców jest wynikiem niedawnego uszkodzenia ciała.

Ważne jest, aby pamiętać, że rzadko występuje nocny ból pleców spowodowany jest guzem, infekcją lub AS.